Bebek Beslenmesi 5 aylık bebegim pişikliği için ne yapılabilir

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
F

findikkabugu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi findikkabugu
selam arkadaşlar 5 aylık bebeğim var krem kullanmama rağmen her zaman pişik oluyor. yrdımcı olursanız sevinirim

bepanten ve trosyd kremini birlikte kullan çok çabucak geçiriyor.ben hemen faydasını gördüm.

merhaba. Bebişinin altını sık sık değiştir. Islak mendil kullanma onlar da pişik yapıyor ben ılık suyla ve pamukla temizliyorum kızım altını Travogen diye pişik kremi var doktorum önermişti sürüyorum hemen faydasını görüyorum ve her alt değişminden sonra pişik önleyici krem kullanmanı tavsiye ederim ( Ben Dalin kullanıyorum 1 ay gidiyor ) hijyen çok önemli... geçmiş olsun..

Dalinin 3 lü koruma diye bir pişik önleyici kremi var o yararlı..
Bir de arada saf zeytinyağı sürmeyi dene..
Oğlumda öyle çok pişik olmadı..sadece bir kez antibiyotik kullandığımız zamanda biraz fazla kızarmıştı..
Teni bezine değip canı yanmasın diye ,pamuk koymuştum pişik olan yere..ışe yaramıştı..ertesi güne bişey kalmadı..

kesinlikle bepanten merhem.krem değil merhem.bizdede pişik oldu ve çok çabuk geçti ve kullanmaya devam ediyorum her alt açmada.süpeer.

antibiotik kullandiktan sonra kizimin poposo kip kirmiziydi bir cok krem denedim fayda gormedim.anne sutu kurtardi bizi sutumu sagip kurumasini bekleyip bezini bagladim cok cabuk gecti.

sağolun ya yazdıklarınızı dikkate alacam.......bu arada sizek besin olarak neler veriyorsunuz ben hiç hazır mama kullanmadım arkdşlardan duydum ARI mama iyidiye sizce vermelimiyim

Hiç mama kullanmadıysanız sadece emiyor demektir. Kullanmayın. Zaten yakında ek gıda dönemi başlayacak boşuna mama vermeyin.

Pişik için de günde 15 dakika kadar altını açık tutun bebeğin.

tatlım ek gıdaya başla bence.çünkü bebeklerin damak tatları 6.aya kadargelişirmiş.6.aydan sonra vermeye çalışırsan zorlanırsın.bir tanıdığımın kızı1,5yaşında,hala emiyor ve başka hiçbişey yediremiyolar.pişik içinde ıslak mendil kullanıyorsan sürekli aynı markayı al.banyodan sonra çok iyi kurula altını,zeytin yağı sür.çok şükür oğlumda hiç olmadı ama bepanthen iyi diye duymuştum

selam arkadaşlar 5 aylık bebeğim var krem kullanmama rağmen her zaman pişik oluyor. yrdımcı olursanız sevinirim

merhaba arkadaşım.. geçen haftalarda bir arkadaş pişik için arko krem kullandığını yazmışdı bir yazıda. hani şu tüpte olan minik yağlı kremlerden. birkaç gün önce kızım pişik oldu aldım ve denedim.. hemen geçirdi.. üstelik 0,80 kuruşa aldım.. önceden bende hep pahalı kremlerden alırdım hiç fayda etmemişlerdi.. tavsiye ederim

altını devamlı temiz tutmaya dikkat et benim oğlumda 5 dak.beklese kakası hemen pişik oluyor ben sebamed kullanıyorum çok memnunum

merhabalar öncelikle bebegin altını sık degistirmelisiniz temizlemek için gazlı bez ve ılık su kullanın eger bebeginiz kızsa minik pamuk parcaları kalabilir bu da mantara neden olabilir daha sonrada zeytinyagı surmelisiniz ancak asitli oldugu için önce zeytinyagını ocakta kızdırın dumanı cıktıktan sonra altını kapatıp sogutun bunu bolca bebeginizin poposuna surun hatta banyodan sonrada tum vucuduna kullanabilirsiniz geçmiş olsun

Evet canım bence de saf zeytinyağı kullan yada doktorun önereceği bi ilaç.Geçmiş olsun..Bu arada geçtiğinde bize de nasıl geçtiği konusunda bilgi verirsen sevinirim..

tatlım ek gıdaya başla bence.çünkü bebeklerin damak tatları 6.aya kadargelişirmiş.6.aydan sonra vermeye çalışırsan zorlanırsın.bir tanıdığımın kızı1,5yaşında,hala emiyor ve başka hiçbişey yediremiyolar.pişik içinde ıslak mendil kullanıyorsan sürekli aynı markayı al.banyodan sonra çok iyi kurula altını,zeytin yağı sür.çok şükür oğlumda hiç olmadı ama bepanthen iyi diye duymuştum

canım ben 4.aydan itibaren başladımmeyvesuları ve püreleriyle şimdi çorba yapıyorum akşam uyumadan arı mama vermem söylendi gece acıkıp uyanmasın diye sizce vermelimiyim....birde önereceğin çorba veya mamalar varmı başka neler verebilirim?çok sağol

Evet canım bence de saf zeytinyağı kullan yada doktorun önereceği bi ilaç.Geçmiş olsun..Bu arada geçtiğinde bize de nasıl geçtiği konusunda bilgi verirsen sevinirim..

canım zeytinyağı kullandım ama iyileşmedi... ama bugün bir arkadaş zeytinyağı ve mum karışımının faydasını baya görmüş iyi olmuş dedi bende deneyeceğim iyi olursa sana yazarım...

tatlım arı mamada versen olur ama ben çoğu kez pirinç unundan mama yapıyorum.1su bardağı su[200ml]ya 2tepeleme yemek kaşığıpirinç unu koyup pişiriyorum.ılıyınca 6ölçek devam sütünden koyup karıştırıyorum.doktorumuz böyle tavsiye etmişti.ben tarhana çorbası,sebze çorbası falanda veriyorum.farklı tatları alınca devam sütünü pek içmemeye başladı.milupanın ve hipin anne sütü veya mamayla hazırlanan kaşık mamalarından var.onlarıda ayına göre alabilirsin.ben onlardan kullanıyorum.hem ikisinin vitamininide almış oluyor.

Kızlar pişik için trosyd deri kremini tavsiye ederim.bebeğim daha 40 gunluk bile değildi pişik olmuştu,nerdeyse mantar olmak üzereymiş.üç kere kullandım kremi geçiverdi.arada kızarık olduğunda yıne sürüyorum iki üç saattte hiç birsey kalmıyor

illaki sebamed. ben bütün bir setini almıştım. kızım hiç pişik olmadı şimdiye kadar.tabi kullanılan bezde çok önemli. onada prima kullanıyorum.çok memnunum.

fto diye tedavi edici bir krem var pişik geçene kadar onu kullan. geçtikten sonrada her alt açmada pişik önleyici krem kullanmayı ihmal etme canım.

X