Bebeği Kilo Almayan Anneler

arnvt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
44
0
arkadaşlar kızım 21 mart 2009 doğumlu yani 11 aylık oldu ama maalesef 7,500 kilo ne yapsam ne yedirsem kilo almıyo çevremdeki insanlarda doğal olarak bu bebek neden böle hiç kilo almamış zayıf bu çocuk gibi yorumlarda bulunuyor bende doğal olarak çok üzülüyorum bebeğimin kilo almasına ve gelişmesine yardımcı olacak yorum görüş fikir tarif ne varsa bana yardımcı olmanızı bekliyorum senağlama çok kötüyüm

Kizlar benim kizimda kilo almiyor cookkk takiyordum ama artik takmiyorum hastalandiktan sonra diyordumki hep saglikli olsun isterse zayif olsun, soranlarada kizim manken olacak diyorum ...

sisko bi bebegim olsaydida ileride diyetmi yaptirayim diyorum ...

doktorumuza sorduk oda genetik olabilir dedi ve ben hamilelikten önce gercektende cooook zayiftim , esimde öyle iri yari biri sayilmaz, kisin fazla kilo almamasida normal dedi doktorumuz ama eger yazin kilo alimi halen yavas olursa ozaman testler yapacagiz hastanede dedi...

benim kızımda ne yapsak klilo almıo ama yemesi ii maşallah. ben zayıfım 50 kilo 1,72 boy babamızda benim gibi. sanırım genetik. denemediğimiz sey kalmadı napalım saglıklı olsunda . bende genetik oldugunu düşünüyorum. birde benim kızım aşırı hareketli:emir_bebek:

benim bebgımde 12 aylık olucak malesef kılo alımı cok yavas 4 ayda 600 gr almıs zayıfta benım gıbı az kılo alan varmı bebısı

arkadaşlar kızım 21 mart 2009 doğumlu yani 11 aylık oldu ama maalesef 7,500 kilo ne yapsam ne yedirsem kilo almıyo çevremdeki insanlarda doğal olarak bu bebek neden böle hiç kilo almamış zayıf bu çocuk gibi yorumlarda bulunuyor bende doğal olarak çok üzülüyorum bebeğimin kilo almasına ve gelişmesine yardımcı olacak yorum görüş fikir tarif ne varsa bana yardımcı olmanızı bekliyorum senağlama çok kötüyüm

Merhabalar, bu konu ile ilgili bir doktora gorunseniz iyi olur sanirim. Benim kizimda da yemek yememe, yada kilo alamama sorunu vardi. Pediatric gastroentrologa goturdum ve midesinden kaynakli bir sorundan dolayi bu sikintisinin oldugu ortaya cikti. Simdi dr'umuzun onerdigi sekilde ogunlerini ve besinlerini ayarliyoruz. Az yesede kilo almasini saglamak icin farkli yontemler soyluyor. Bulundugunuz sehirde iyi bir pediatric gastroentrolog bulup gosterirseniz size bir yol haritasi cizecektir,belkide verdiginiz gidalarla kiziniz almasi gereken kaloriyi alamiyordur bu durumda doktorun cesitli onerileri olacaktir. Her bebek birbirinden farkli oldugu icin ona ozel bir program cizecektir. uzulmeyin gecmis olsun

merhaba herkese ben nisan annesisiyim benim oğlumda çok zayıf 8 kilo çok hareketli maşallah bize geçen ay doktorumuz check up gibi bişey yaptırdı tahliller falan hormonlarına bakıldı hiç bişey çıkmadı çok şükür doktorumuzda genetik dedi ve yapacak bişey yok dedi.bide beslenme uzmanı varmış bakırköy doğum evinde çok ii bi doktormuş ona götürücem bakalım

Merhabalar, bu konu ile ilgili bir doktora gorunseniz iyi olur sanirim. Benim kizimda da yemek yememe, yada kilo alamama sorunu vardi. Pediatric gastroentrologa goturdum ve midesinden kaynakli bir sorundan dolayi bu sikintisinin oldugu ortaya cikti. Simdi dr'umuzun onerdigi sekilde ogunlerini ve besinlerini ayarliyoruz. Az yesede kilo almasini saglamak icin farkli yontemler soyluyor. Bulundugunuz sehirde iyi bir pediatric gastroentrolog bulup gosterirseniz size bir yol haritasi cizecektir,belkide verdiginiz gidalarla kiziniz almasi gereken kaloriyi alamiyordur bu durumda doktorun cesitli onerileri olacaktir. Her bebek birbirinden farkli oldugu icin ona ozel bir program cizecektir. uzulmeyin gecmis olsun

Siz nereye götürdünüz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

biz 2 hafta önce pediasure diye bir mamaya başladık. 1 cc de 1 kcal var. 2, kutuya geçtik bakalım. hafta sonu normal baskülle baktım dijital yani. 1 kg almış gibi görünüo ama 2-3 haftada 1 kilo aldırırmıki bu mama? kafam akrıştı eger aldırıosa mucize gibi valla bikaç kutu daha kullanırım. nisanda su çiçegi aşımız var o zaman gidicez bakalım umarım alır

Allah sağlık versin bebişlerimize... oğluşum 9 kg boyu 74 cm... iştahsız bi bebek hiç sevöiyo yemek yemeyi 2 lokmayı zor veriyorum ağzına:çok üzgünüm:

Ya kızlar bızde geÇen dr gıttık oglum ası olacagı ıÇın dr bırak emel ortama alıssın sonra ası ypalım dedı
bız ıÇerdeyken baska hasta aldı bebegı 11 aylık 7.5 kıloymus dr 1 yasını doldursun bır mama onerecem dedı Çok ıyıymıs
ıstersenız ısmını alırım

biz 2 hafta önce pediasure diye bir mamaya başladık. 1 cc de 1 kcal var. 2, kutuya geçtik bakalım. hafta sonu normal baskülle baktım dijital yani. 1 kg almış gibi görünüo ama 2-3 haftada 1 kilo aldırırmıki bu mama? kafam akrıştı eger aldırıosa mucize gibi valla bikaç kutu daha kullanırım. nisanda su çiçegi aşımız var o zaman gidicez bakalım umarım alır

sizden duyunca mamayı doktorumu aradım ver dedi ama gece yatarken ver sadece çok kalorili bişeyd dedi size ne kadar kullanın dediler bana anne sütünü bırakasıya kadar 1 bardak sonra 2 bardak kullan dedi ama benim kız 100c yi zor içti zorladım biraz kustu aslında tadıda çok güzel ama belki yedikçe alışır inşallah işe yarar

sizden duyunca mamayı doktorumu aradım ver dedi ama gece yatarken ver sadece çok kalorili bişeyd dedi size ne kadar kullanın dediler bana anne sütünü bırakasıya kadar 1 bardak sonra 2 bardak kullan dedi ama benim kız 100c yi zor içti zorladım biraz kustu aslında tadıda çok güzel ama belki yedikçe alışır inşallah işe yarar

bizim dr yediğinin içine karıştır dedi. sabah kahvaltısına öglen yogurduna akşamda muhallebisine 2 ser ölçek koyuyorum. üzerinde suya karıştır yazıo ama dr bize başka dedi. yanlız kakaolu olanı kabızlık yaptı vanilyalı aldık. 2, kutuya geçtik biz bakalım aman alsında kilo. hatta dr la konuşup birkaç kutu daha kullanmak istiyorum

bizim dr yediğinin içine karıştır dedi. sabah kahvaltısına öglen yogurduna akşamda muhallebisine 2 ser ölçek koyuyorum. üzerinde suya karıştır yazıo ama dr bize başka dedi. yanlız kakaolu olanı kabızlık yaptı vanilyalı aldık. 2, kutuya geçtik biz bakalım aman alsında kilo. hatta dr la konuşup birkaç kutu daha kullanmak istiyorum

çok ilginç ya bu doktorlar hiçbirzaman aynı konuşmuyorlar yaa banada yemeklere karıştırma gündüz verme dedi üff ya kime güvencez acaba sizinki yiyoormu benimki yarısını içebildi 5 ölçek yapmıştım

valla yemegine karıştırıorum yiyo zaten o zaman tadı çok belli olmuo sanırım. her ögüne 2 ölçek koyuyorum. bence sende öyle dene derim. suyla içmez benimkide. çünkü meyve suyunu zor veriorum bide biberon kullanmıoruz bardakla içio herşeyi. süt falanda içiremiyorum zaten. bence süte yogurda muhallebiye karıştırıp dene

ya benim kızımda aynı kafayı yemek üzereyim geçen gün arkadaşımın görümcesi gördü kızımı en son 6 aylıkken görmüştü tabi benim kız hiç gelişmedi çok şaşırmış üzülmüş arkadaşım aradı görümcesi 40 düşmüştür belki onun üzerine o çocuğu geliştirmez demiş yani çocuk 40 günün içinde başka 40günün içinde canlı görürse 40ları karışırmış ben yardım edeyim demiş o düzelir demiş bende düşündüm düşündüm batıl ama okadar çaresizimki kızım afrikalılar gibi bilmiyorum beklemedeyim...

canım benim böyle saçma sapan şeylere inanma lutfen bu gibi insanlarada fırsat verme.

X