önce ikizdi şimdi üçüz oldu ve 16 gündür kanama

nexsxemi istiyorum

ben artık anneyim
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
154
1
41
hiç böyle bir durum yaşayan duyan oldumu.tüp bebekle 6.haftada ikiz gebelik oluştu ve yoğun kanama başladı 7.hafta tekrar yoğun kanamayla doktora gittim üçüz olmuşlar kalpleri atıyor ama ben 8. haftama girdim ve 16 gündür kanamam hiç durmadan bazen az bazen çok ama hep kanamam devam ediyor.bu gidişle kansızlıktan bişey olacak diye korkuyorum. ALLAH AŞKINA böyle bir durumu duydunuz mu. bu arada pıhtılaşma prablemim var kan cıvıtıcı iğne oluyorum

iğnenin dozulaya alakalı bir durum olabilir cnaım.bi arkadaşımda öyle bir durum olmuştu.doz ayarlamasını tekrar yaptılar ve şuan 31 haftalık hamile.umarım herşey yolunda gider ve hayırlısıyla sağlıkla bebeklerini kucağına alırsın.sağlıcakla kal...

canım kaç embriyo transfer edilmişti. galiba kanama olunca kan sulandırıcı iğneleri kesiyorlarmış. inşallah bir şey olmaz sağ salim kucağına alırsın

canım arkadaşımın dozu artırdığı yada nekadar artırıdğı konusunda bilgim yok.ama iğnelere hala devam ediyo bunu biliyorum,hiç bırakmadı hamileliği boyunca.

hiç böyle bir durum yaşayan duyan oldumu.tüp bebekle 6.haftada ikiz gebelik oluştu ve yoğun kanama başladı 7.hafta tekrar yoğun kanamayla doktora gittim üçüz olmuşlar kalpleri atıyor ama ben 8. haftama girdim ve 16 gündür kanamam hiç durmadan bazen az bazen çok ama hep kanamam devam ediyor.bu gidişle kansızlıktan bişey olacak diye korkuyorum. ALLAH AŞKINA böyle bir durumu duydunuz mu. bu arada pıhtılaşma prablemim var kan cıvıtıcı iğne oluyorum

ayy canım bu konuda bilgim yok ama kansız kalmamak için pekmez içsen kuru üzüm falan yesen acaba pıhtılaşmaya zararı olur mu.pekmez kansızlığa birebir:teselli:

test gününde değerin kaçtı canım yani çoğul olacağı belli miydi diye soruyorum hani o zamandan pıhtılaşma sorununu düşünerek falan bişey yapabilirler miydi acaba

canım gecmıs olsun ıns saglıkla bebeklerını kucagına alırsın ılk 3 ayı böle kanamalı gecırenlerı duymustum.ıgnenın dozu arttıkca kanaman artar en az doz en ıyısı suan bence doktorun takvıye bısey vermedı mı bana kan yapması ıcın demır ılacı verdı bunu 9ay kullancan dedı mesela allah yardımcın olsun

TEŞEKKÜRLER KIZLAR benim ilk değerim 11. gün bhcg 400 cıvarıydı belliydi çoğul olacağı ama 7. hafta üçüz olması benide doktoruda çok şaşırttı.benim doktor seçme imkanım fazla yok ve doktorum tüp bebek doktoru değil.

TEŞEKKÜRLER KIZLAR benim ilk değerim 11. gün bhcg 400 cıvarıydı belliydi çoğul olacağı ama 7. hafta üçüz olması benide doktoruda çok şaşırttı.benim doktor seçme imkanım fazla yok ve doktorum tüp bebek doktoru değil.

canım benimde 12.gün kan testim 462 idi ve üçüzdü.benimde 7.haftada belli olmuştu 3 tane olduğu,ondan önce ikizdi.yani şaşılacak bir durum değil bu,o geç geliştiği için kendini sonra gösteriyor.

Canım çok geçmiş olsun inşallah en sağlıklı şekilde bebeklerine kavuşursun. Nerdesin bilmiyorum ama bence ihmal etmeden bir üniversite hastanesine başvur çünkü orda her türlü alternatifi değerlendirip hatta birkaç hafta riske atmamak için hastanede bile kalırsın. Ben hastanedeyken bir ikiz gebeyi yanıma yatırmışlardı, kanaması vardı ve o kadar güzel bakıyorlardıki anlatamam, sürekli tansiyon ölçmelermi dersin özel besin takviyelerimi dersin, arada ultrason kontrolleri mi dersin, bide üniversite olunca sabah akşam sürekli doçentler falan gelip durumunu inceliyordu. Görünürde kadın son derece iyiydi.Bol bol yatıp dinleniyordu. Valla ben o ilgiyi kıskanmıştım eğer çok endişeliysen bir araştır derim.

canım benim inan çok mutlu oldum bebeklerini okuduğumda benimde ikinci tüp bebek denememde ikizdi ve kanamalarım vardı malesef kaybettim ondan sonra anlaşıldı kan pıhtılaşma sorunum olduğu benim tavsiyem hiç kalkmadan yat kanaman kesilincede 12 haftada sarkaj yani rahim ağzı dikişi yaptır ayrıca tüp bebek işlemini yapan doktoruda arayıp 16 gündür kanaman oldunu söle o sana yapılması gerekeni söler gerekirse hamilelik takibini yapan doktorunlada görüştür lütfen lütfen hiç kalkmadan yat bebişlerini kucağına almayı nasip etsin rabbim darısı tüm tedavide olan arkadaşlarımızın başına

kızlar durumum kötü hala kanamam aralıksız sürüyor 20 günü geçti. ama ultrasonda 3 tanesinin de kalbi atıyor ve gelişimi güzel.boyu posu geri değil.ama bu kanama neden durmuyor. galiba çözdüm bende kan pıhtılaşma faktörü var bu yüzden 0.2 lik iğne ve craspin alıyorum kanama çok yoğun olunca craspini bıraktım ve kanama biraz azaldı. ama bu sefer bebeklerin gelişimi bozulur diye korkuyorum.çünkü iğnemin dozu çok az.9 martta randevum var bakalım neler olacak.

20 günü aşkın pıhtılı bir şekilde petten taşacak kadar yoğun kanamaya rağmen bebeklerimin yaşaması ve güzel gelişmesi tamamiyle allahın mucizesi.inşallah allahım bizi hep esirger korur ve çocuklarımı bize bağışlar.allaha sığındım başkada elimden bişey gelmiyor zaten

canım öncelikle hayırlı-sağlıklı olsun yavruların.. RABBıM tüm isteyenlere de nasip etsin.. kucağımıza alıp büyütmemiz de nasip olsun inş..
benim tüpbebek.. şuan 16haftayı bitirmek üzereyiz çok şükür.. 3embriyo verildi 1tanesi tutundu..
kanda pıhtılaşma sorunum olmamasına rağmen
doktor transfer sonrası pıhtılaşma iğnesi+coraspin verdi.. 0,4 zannediyorum kullandığım ama bunun ölçüsü kilona göre..
5.haftanın sonuna kadar kullandım kanamam vardı benimde.. sürekli olmasada ara ara.. önce coraspini bıraktık.. sonrasında ise iğneyi.. ama benim pıhtılaşma sorunu yoktu..
coraspinin etkisi bıraktığın halde devam ediyor.. içine korku düşürme.. 20günlük kanamaya rağmen hala içindelerse korkma.. dua et onlar için.. dua edelim..
ne kadar güçlü bebişlermiş ki sımsıkı tutunmuşlar annelerine.. MAŞALLAH güzel haberlerinin devamını bekliyor ve takip olacağım..

ya arkadaşlar ben şimdi 11. haftama girdim kocaman bir karnım oldu zaten 9. haftamda karnımın alt tarafı çatlamaya başlamıştı.üçüz olduğu içinmidir bilmiyorum ama şişti.asıl sorun şu benim alt bölgemde aşağıya doğru bir ağrı iniyor karnım ağrımıyor fazla ama vajinaya doğru biçerden bir baskı oluyor çok farklı arasıra kasıklarımda ağrıyor acaba normalmi.sanki vajinanın içinde bir kemik var ve ona bıçak saplanıyor gibi. aslında nasıl anlatacağımı bilemiyorum.salı günü doktora gidicem.2 haftadır gitmemiştim inşallah kalpleri atıyordur çok korkuyorum. birinci bebeğimi 11. hafta kontrole gittiğimde tesadüf öğrenmiştim öldüğünü. şimdi aynısını yaşamam inşallah

ya arkadaşlar ben şimdi 11. haftama girdim kocaman bir karnım oldu zaten 9. haftamda karnımın alt tarafı çatlamaya başlamıştı.üçüz olduğu içinmidir bilmiyorum ama şişti.asıl sorun şu benim alt bölgemde aşağıya doğru bir ağrı iniyor karnım ağrımıyor fazla ama vajinaya doğru biçerden bir baskı oluyor çok farklı arasıra kasıklarımda ağrıyor acaba normalmi.sanki vajinanın içinde bir kemik var ve ona bıçak saplanıyor gibi. aslında nasıl anlatacağımı bilemiyorum.salı günü doktora gidicem.2 haftadır gitmemiştim inşallah kalpleri atıyordur çok korkuyorum. birinci bebeğimi 11. hafta kontrole gittiğimde tesadüf öğrenmiştim öldüğünü. şimdi aynısını yaşamam inşallah

inşallah yaşamazsın canım
şimdi 3 üde seninle beraber değil mi
kanaman kesildi mi peki önceki yazılarıda okudum merak ettim..

X