Eroinle Dans Yorumları

zzeyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
274
9
45
Evvet arkadaşlar. Bu dördüncü kitabımız. Kitabı bitirenler yorumlara başlasınlar. Bir de lütfen sıradaki arkadaş kitabını yavaş yavaş belirlesin. Sevgilerrrr...

yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum arkadaşlar. ben kitabı daha önce okuduğum için yorumunu da en son yapayım.

zorlanmadan okuduğum bir kitap oldu. Sürükleyiciydi. Dili yalındı. Bana biraz daha küçük yaşlarda okunması gereken bir kitap gibi geldi. 4 günde bitirdim kitabı. Şimdilik bu kadar devam ederim kitabı unutmuşum neredeyse :))))

kızlar daha kitabı bitirmedim ama çok sıkıcı gidiyor açıkçası. Paralelinde başka bir kitao da okuyorum açıkçası.

bence kitap guzel 17 18 yasındaki genclerin okuması gereken bi kitap bence ama ben severim bole kitapları dili gayet acık ve net

romanı okurken sunu gordum uyusturucu karsısındaki risk sanki herkez için esit gibi solenmiş

vallahi kızlar sabırla okumaya çalışıyorum ama tahammül edemiyorum yaaa.

vallahi kızlar sabırla okumaya çalışıyorum ama tahammül edemiyorum yaaa.

üzüldüm açıkçası. çalıştığım işyerinde en az 10 kişinin okuyup çok beğendiği bir kitap olduğu için tavsiye etmiştim :KK43:

Canım aşk olsun. Sen böyle düşünme hayatım. Sonuçta bu kitap paylaşımının da güzelliği burada. Herkes herşeyden aynı şeyi bulup ,aynı ölçüde zevk almaz. Önemli olan bu kısım değil. Farklı bakış açılarının burada tartışması. Kitabı tartışmaya başladığızda siz beğendiğiniz yönleri söyleyeceksiniz ve ben de beğenmediğim yöneri... Birbirimizin göremediğimiz eksik taraflarımızı tamamlayacağız. Değil mi emezciğimm. bunun için üzülmene gerek yok. yerimseniben

Evet kitap günü arkadaşlarım nerelerdesiniz? Artık kitapla ilgili yorumlarınızı yazın.Bu arada mayıs ayı kitabını önerecek arkadaş nerelerde bilmiyorum?

bu kitabı bende okumuştum gayet açık yazılmış güzel bir kitap. oradaki karakterlerle eğlendiklerinde eğleniyosun ve pislikleriyle iğreniyosun böyle bişi, bence hiç canını sıkma güzel bir tavsiye canım...

yine çok sönük kaldı yorumlar hergün bakıyorum içimden yazmak gelmiyor.Mayıs bitti kitap hala belli değil.Arkadaşlar yürütebilsek çok güzel bir fikirdi. Hiç okumadığımız tarzları okuyorduk.
ayrıca yorumlar eksiklerimizi tamamlamamıza yardımcı oluyordu. Keşeke katılım daha fazla olsaydı.

yezavelcim. kitabı ben önerdiğim için yorumu en son ben yapmak istiyorum. o nedenle sizlerin yorumlarınızı bekliyorum canım. a.s.

Evet.... Kesinlikle okunmasını hiç bir açıdan faydalı görmüyorum. Elbette ki kitapların işi fayda sağlamak değil ama edebi açıdan da hiç bir zevk alamadım. Hatta güzel olmadığı gibi bir de gençlerin okuması sakıncalı bence. Arkadaşlar,kitabın satır aralarında isteyerek veya bilmeden o kadar iç gıcıklayıcı mesajlar verilmiş ki,yani aklı başında olmayan,eğilimli ,yetişme çağındaki bir genç o satır aralarından etkilenir. Yani eroin kötülendiği kadar övgüler de yağdırılmış. Bunu Canan Tanın kasıtlı yaptığını düşünmüyorum. Çünkü maalesef bence kendisi böyle bir amaca hizmet etmekte bile yeterli değil. Hayatımda eroini bu kadar çekici gösteren ve bir-iki deneme ile kontrol altına alınabileceği mesajını veren, tabiri caizse eroine övgüler yağdıran bir kitabı ne okudum ne de böyle bir söylem duydum. Bazı konular hassastır bence ve ele alınıp işlenirken çok dikkat edilmelidir.
Konusu bir yana dil de tam bir fiyasko. Çocuk kitapları bile daha olgun bir dille yazılıyor günümüzde. Kişiler de kesinlikle derinliğine inilmemiş ,karakter olamamış tipler olmaktan öteye geçememiş. Bunlar benim görüşlerim arkadaşlar. Bana katıldığınız veya benim gibi düşünmediğiniz yönleri açıklayarak söylerseniz sevinirim.
Sevgiler...

Bu arada sevgili arkadaşlar, kitap önerme sırası Masala geldi. Ezo77 önermedi kitabını. Fakat masal kitap günlerine uzun zamandır katılmadığı için kitap önerip önermeyeceğini bilmiyorum. Kendisinden haber bekliyorum. Eğer o önermezse sırada mia var.
Bu arada çok önemli bir şey önermek istiyorum. Lütfen kitap önerecek arkadaşlar bundan sonra okumadıkları bir kitabı önersinler. Yoksa olayın gidişatı değişiyor. Kitabı herkes aynı anda keşfetmeli ve tartışmalı bence. Ne dersiniz?

kızlar bu bolumu ya unuttular yada bayadır foruma girmiyorlar

sahsen ben kitap gununun bitmesini istemiyorum

birseyler yapıp ulasalım kızlara...

Kızlar masal şimdilik devam etmek istemiyor. Dolayısı ile kitabı da önermek istemedi. Demek ki sıra Miada. Ben kendisine ulaşarak yeni kitabı önermesini isteyeceğim. Listeyi de yeniden hazırlayacağım.

evet ilk başta bende senin gibi düşünmüştüm zeyy ama sonuçta kontrol alına alınamayacağı çocuğunu iyi yetiştirmiş düzenli ve mutlu bir ailenin çocuğunun bile eğer o ortama girerse eroine bulaşabileceği mesajıda var bence kitapta.ben sıkılmadan okudum ama dediğim gibi sadece okumuş olmak için okudum ağır kitapların ardından çerez dediğim beni yormadan kafa dağıtmak için okuduğum kitaplar gibiydi buda

X