41. hafta, bozuk morel ve suni sancı korkusu. suni sancı tecrübelerini bekliyorum!

akpak

maşallah kızıma
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.926
14
41. hftadayım bebeğim gelmek bilmiyor. ne kadar sıkıldığımı şubat annelerine yazıyorum merak eden bakabilir: http://www.kadinlarkulubu.com/subat-anneleri/334582-2010-subat-anneleri-914.html
suni sancıdan çok korkuttular beni. doktor pazartesi suni sancıyla doğurturuz seni dedi. sanki ölümü bekliyorum eyvahedigeldismile
suni sancıyla doğum yapmışlardan tecrübelerini yazmalarını bekliyorum...
damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış.

başlığı açarken yanlışlık yapmışım maral yerine morel yazmışım kusura bakmayın!

canım bende 41. haftam dolmasına rağmen herhangi belirtisi yoktu 42. hafta ya kadar bekleyecektik fakat 41.haftamın dolduğu gün kontrole gittim ve günün geçti diye bana yatış verdiler nasıl korktum anlatamam ama hiç bişe belli etmiyorum
beni doğumhaneye aldılar 3 tane suni sancı verdiler bana hiç bişe olmadı sezeryan la oldu korkulacak bişe yok kendini ferak tut sakin ol pazartesi olmazsa salı olacak ne güzel işte pazartesi bebişini kucağına alacalksın sana hayırlı ve kolay doğumlar:))

canım bende suni sancıyla normal doğum yaptım.doğumu hızlandırıyor ama normal doğum sancısından biraz daha ağrılı oluyor sadece.ama emin ol anlattıkları kadar korkulacak bişey yok.benim çok uzun sürmedi doğumum umarım seninde öyle olur hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın:)

canım korku doğumu geciktirir
şimdi ilk olarak korkmuyorsun
eşinle cinsel ilişkiye girersen doğumun kendiğinden başlayabilir.
2 saat durmadan yürürsen açılman başlar
ve kendini battaniyeye sıkıca sarıp kan ter içinde kalman doğumu başlatır

canım bende 41. haftam dolmasına rağmen herhangi belirtisi yoktu 42. hafta ya kadar bekleyecektik fakat 41.haftamın dolduğu gün kontrole gittim ve günün geçti diye bana yatış verdiler nasıl korktum anlatamam ama hiç bişe belli etmiyorum
beni doğumhaneye aldılar 3 tane suni sancı verdiler bana hiç bişe olmadı sezeryan la oldu korkulacak bişe yok kendini ferak tut sakin ol pazartesi olmazsa salı olacak ne güzel işte pazartesi bebişini kucağına alacalksın sana hayırlı ve kolay doğumlar:))
sağol canım bebişim için çok heyecanlanıyorum bayanssulusmile

canım bende suni sancıyla normal doğum yaptım.doğumu hızlandırıyor ama normal doğum sancısından biraz daha ağrılı oluyor sadece.ama emin ol anlattıkları kadar korkulacak bişey yok.benim çok uzun sürmedi doğumum umarım seninde öyle olur hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın:)
normal doğum yaptım ben dediğin gibi hiç de korkulacak birşey yok, sadece suni sancıdan korkuyorum. düşünüyorum da biraz daha ağrıyı kaldırabilirim herhalde. moral verdiğin için çok sağol.

canım korku doğumu geciktirir
şimdi ilk olarak korkmuyorsun
eşinle cinsel ilişkiye girersen doğumun kendiğinden başlayabilir.
2 saat durmadan yürürsen açılman başlar
ve kendini battaniyeye sıkıca sarıp kan ter içinde kalman doğumu başlatır

evet canım galiba korkularım kaçırdı doğumu çünkü iki kez sancılarım düzenli geldi ve birden kesildi hastaneye gidince -tatlicadiarzu-
cinsel ilişkiyi deniyoruz ama sancıya faydası olmuyor. yürüyüş de yapıyorum ama o kadar uzun süre yürüyemiyorum bugün deneyim bari.
öyle hareketsiz kalamam sıkılırım da küvete sıcak su koyup oturayım bari.. sağol canım önerilerin için a.s.

4 şubatta suni sancıyla normal doğum yaptım.Hiç abarttıkları gibi değil.Sancılar dayanılmayacak kadar şiddetli değildi.saat 8 gibi serumu taktılar.12.25 de doğum oldu.Hiç korkmana gerek yok.Beni sancılar değil yan tarafta biri sürekli bağırıyordu o daha çok korkuttu.Ben de sancı şiddetlenecek bağıracağım sandım ama hiç bir sancıda bağırmadım

bnde denicem bu önerileriii sabrım kalmadısempatiksalakcinni

arkadaşlara katılıyorum benim de bı kızım oldu 2 buçuk aylık çok güzel doğumum oldu allahın iznıyle beni de korkuttular sunı sancı kötü yakıyo içerini felan diye bi baktım ebe iyneyi taktı serumu getirdi bu ne dedim sunı sancı dedi takmasanız dedim istersenız takmayız ama doğumu hızlandıyo dedi bende tamam biran önce olsunda dedim ve inan gece beşte sancım başlamış tı tabı buna sancı dersek hafıf belime ağrı giriyo okadar sabah 9 da doğum yaptım 5 saat surdu hepsi korkma allahın iznıyle kolay olur inşallah bol dua et sancı çekerken ben öyle yaptım hayırlı doğumlar canım

canım hala doğurmadın mı sen? uzun zamandır girmiyorum nete. hakkında hayırlısı olsun tatlım. Allah hayırlı doğumlar nasip etsin inş.

40+1 de suyum geldi, hastaneye gıttık, 3cm acılma vardı, sancımda çok hafıf vardı. saat 1,30da sunı sancı taktılar. acayıp bi agrı yaa, dayanma sınırımın üstünde bi sancıydı. şimdikı aklım olsa sunı sancıyı taktımazdım. zaten suyum gelmıs, 3cm acılmam var, sancım var hafıf hafıf. işte 1,30sunu sancı takıldı, benım rahım 3 saatte acıldı 7 cm oldu. 3 saat deli gibi sancı çektım ama. 4:30da dogumhaneye aldılar, doktor ve ebe ellerını bileklerıne kadar içime sokarak cocugun geçicegı yolu acmaya calıştılar 40dk boyunca. bırden sunı sancı aldıgım için rahım acıldı ama çatılarım acılmadı.o an yasadıgım acıyı düşünün artık. doktor elını içime sokarak aldı bebegı, ebede ustume cıkmıstı tabı. iri yarı bı kadındı zaten. cocuk dogduktan sonra acıdan şoka girmişim. bayıltın benı dıye bagırıyodum.ayrıca sunı sancıdan mıdır nedendır çocuk dogduktan sonrada benım sancım felaket sekılde devam edıyordu.hep derler ya dogumdan sonra kuş gibi olunuyo dıye ben kuş gibi falan olmadım yani:) narkoz verdıler sonra, bayılmışım. 10gun dıkışlerımden dolayı yuruyemedım bıle, sezeryanlıdan beter oldum.çok dikişim vardı. kabus gıbı bi dogumdu benımkı, kızım 2,5 aylık oldu, hala gözlerımı kapayınca dogumhanede cektıgım ızdırap gozumun önüne gelıyo.

akpak cnm allah hayirlisini versin hakimizda bak bende bekliyorum benden 1 gun buyuksun bende belkide suniye kalicam allah bilir ama herezin cani yandi aciklik yapmadi suni sanci diye bizde de olcak diye bisi yok korkma 10 insandan 3 u sadece siyakeci suni sancidan rahat ol tatlim ya napalim allah nasil hayirli gorurse hakimizda

canım hala doğurmadın mı sen? uzun zamandır girmiyorum nete. hakkında hayırlısı olsun tatlım. Allah hayırlı doğumlar nasip etsin inş.
yok canım hala bekliyorum :çok üzgünüm:
akpak cnm allah hayirlisini versin hakimizda bak bende bekliyorum benden 1 gun buyuksun bende belkide suniye kalicam allah bilir ama herezin cani yandi aciklik yapmadi suni sanci diye bizde de olcak diye bisi yok korkma 10 insandan 3 u sadece siyakeci suni sancidan rahat ol tatlim ya napalim allah nasil hayirli gorurse hakimizda

amin canım inşallah kolay doğururuz sen de ben de ve tüm bebek bekleyenler.
doğumda aklıma gelenlere dua edeceğim
inşallah güzel bir hikayem olur da anlatırım boshayallersmile

şimdi ne heyecan vardır sende..yarını düşünüp duruyorsundur..Allah'ım hayırlısıyla kurtarsın bol bol dua et..bende suni sancı çektim ama sezeryan oldum malesef..zor ama dayanılmayacak kadar da değil..bol bol dua ettim ben..güç verdi bana dualar..birde sevdiklerim elimi tutuyordu onların elini sıktım en çokta eşimin..ama olmadı malesef sezeryana girdim..hayırlısı olsun inşallah..hayırlı doğumlar dilerim..güzel haberlerini bekliyoruz..

40+1 de suyum geldi, hastaneye gıttık, 3cm acılma vardı, sancımda çok hafıf vardı. saat 1,30da sunı sancı taktılar. acayıp bi agrı yaa, dayanma sınırımın üstünde bi sancıydı. şimdikı aklım olsa sunı sancıyı taktımazdım. zaten suyum gelmıs, 3cm acılmam var, sancım var hafıf hafıf. işte 1,30sunu sancı takıldı, benım rahım 3 saatte acıldı 7 cm oldu. 3 saat deli gibi sancı çektım ama. 4:30da dogumhaneye aldılar, doktor ve ebe ellerını bileklerıne kadar içime sokarak cocugun geçicegı yolu acmaya calıştılar 40dk boyunca. bırden sunı sancı aldıgım için rahım acıldı ama çatılarım acılmadı.o an yasadıgım acıyı düşünün artık. doktor elını içime sokarak aldı bebegı, ebede ustume cıkmıstı tabı. iri yarı bı kadındı zaten. cocuk dogduktan sonra acıdan şoka girmişim. bayıltın benı dıye bagırıyodum.ayrıca sunı sancıdan mıdır nedendır çocuk dogduktan sonrada benım sancım felaket sekılde devam edıyordu.hep derler ya dogumdan sonra kuş gibi olunuyo dıye ben kuş gibi falan olmadım yani:) narkoz verdıler sonra, bayılmışım. 10gun dıkışlerımden dolayı yuruyemedım bıle, sezeryanlıdan beter oldum.çok dikişim vardı. kabus gıbı bi dogumdu benımkı, kızım 2,5 aylık oldu, hala gözlerımı kapayınca dogumhanede cektıgım ızdırap gozumun önüne gelıyo.

cnm ya bende senin gibi suni sancıdan sanırım doğum bitti benim sancım halaa şiddetle devam ediyordu bide epidural aldım onu durdurmuşlardı:KK43:

canım seni korkutmak istemem kişiden kişiye değişebilir ama benim tecrübe edindiğim çokzor normal doğum sancısında aralıklarla nekadar sıklaşsada aralıklarla sancın oluyor mesela 2 dk sancı 1 dk.geçiyor ama suni sancıda hiç durmadan devamlı sancı veriliyor ve nezaman doğum gerçekleşek belli bile değil epidural anestezi yaptır bence eğer hastanede varsa tabi hem rahimin açılmasınıda hızlandırıyor.allah yardımcın olsun bebiine kavuşman dileğiyle

gidiyorum yarın sabah :gitme:
inşallah gelince güzel bir doğum hikayesi anlatırım
güzel dilekleriniz için çok teşşekkür ederim. Allah size benim için dilediklerinizin 10 katını versin :1hug:

gidiyorum yarın sabah :gitme:
inşallah gelince güzel bir doğum hikayesi anlatırım
güzel dilekleriniz için çok teşşekkür ederim. Allah size benim için dilediklerinizin 10 katını versin :1hug:

amin canım allah yar ve yardımcın olsun inş. inş. bebişini kucağına sağlıkla alırsın bu gece iyi uyu uykusuz geceler seni bekliyor olabilir :KK66::CüvCüv::ecrin_bebek:

heee bide şunu demeden duramıycam yarın hiç tatmadığın hiç yaşamadığın birtat bir haz alacaksın hayattan hele onu kokladığın zaman için yanacak sanki, gözlerin dolacak ömür yaşam sadece o olacak ozaman anlayacaksın çok şeyi hayatında yaşadığın en büyük en güzel tecrüben olacak bu gece senin için dua edecem bir nefeste al bebişini kollarının arasına diyee .

yarın sabah hayırlı haberlerini duyarız canım inşallah
bu arada sen keşke kendini battaniyeye sarıp yatsaydın
güvenilir bir ebenin tavsiyesi bu yabana atılacak gibi değil yani.
keşke bana da zamanında söylemiş olsaydı
ben sezeryan olmasaydım

X