Doğal Saç Bakım Kürleri saç diplerindeki ekzama için ne önerirsiniz

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

comebaby

tek yumuta ikizlerim
Kayıtlı Üye
29 Mart 2007
1.226
6
arkaadaşlar benim yıllardır saç diplerimde ekzama oluyor dönem dönem ne yaptım ettim ama kurtulamadım şöyle kabuk kabuk kepekli saç gibi oluyor birde kaşınıyor öneririniz varmı

bende buradan öğrenmiştim hayatım organicum bu derideki egzamalara çok iyi geliyormuş. bende kullanıyorum ve çok memnunum. içerisinde hiç bir kimyasal madde yokmuş ; SLS SLES silikon vs. istersen sende dene eczanelerde satılıyor sadece. 19 ytl ama bence saç için her şeye değer. ben bir sürü şampuan denedim bunda karar kıldım devam ediyorum. ayrıca saç dökülmesinede iyi geliyor, engelliyormuş. 8-12 yıkamada fer ediyormuş. ısırgan vs. var içerisinde tamamen doğal bence denemelisin.
birde bunun saç bakım kremi var onu ben kullanmıyorum ama kullanmayı düşünüyorum. herhangi bir sorun varsa sorabilirsin :)

merhaba arkadaşlar benimde saç diplerimde yağlı saç derisi ekzaması var cildiye doktoruna gittim ve bunun tamamen geçiren bi tedavisi olmadığını söyledi zaman zaman tekrarlarmış ve gercekten de öyle. saç diplerimde kabuklanmalar ve kaşıntı oluyo ve bu kabuklar kanamalı yaralara dönüşebiliyo :KK43: ve saçlarım çok dökülüyo. ketoral diye bi şampuan ve losyon verdi ama geçici olarak azaltıyo sadece.. bana önerebileceğiniz iyi bir tedavi yöntemi varmı?

slm bayanlar bende aynı sorun var geçen hafta zeytinyagı yaptı annemler saç diplerimde yaralar olmuş doğal yapılacak bişeyler var mı ? kaşınıyo kepek çok

bende de var yaa ama çok değil allahtan..ne yapılması gerek bilen varsa yazsa çok seviniriz.

Benim de kuru kuru kabuklar saç diplerimde birikmişti sabun kullandığım dönemde. Tıpkı yeni doğan bebeklerin kafasındaki kabuklar gibi. Banyodan yarım saat önce zeytinyağı sürüp yıkadığımda gerçekten rahatlatıyordu. Bunu yapın faydasını göreceksiniz, kabuk olan yerlere zeytinyağı sürün

X