dolgu ve botoks

hhaazan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
5
1
arkadaşlar yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum yaptıran varsa bana bilgi verirseniz sevinirim dr konusundada kararsızım dr fevzi yavaşa dolgu yaptıran varmı tşkler

ben de dolgu yaptırmayı düşünüyorum yanaklarımın üst tarafına ama bilemiyorum kim çok başarıılı bu konuda

jayjay siz daha önce yaptıdınızmı ben ilk yaptıracam dediğiz markayı duydum fakat dr ne yapacak bılmıyorum dr gorusunce bıldırırm dolgu 3oo yuro dıye bılıyorum sızde bana bılgı verırsenız sevınırım

dolguyu biz eczaneden alıp dr.a gitsek nasıl olur? birde dolgular eczanede satılıyor, botoks farklı birşeymi onuda eczaneden alabilrimiyiz?? yani az cahilim bu konuda gülmeyin kızlar, alın çigilerime taktım ama botoksa karşı antipatim var, bu dolgu malzemelerinde araştırıyorum şimdi

bade eczanede dolgu ne arasın
alsan bıle goturursun dr yapmaz fılan elinde patlar ilac
once drla konus sonra al

ya jayjay sen bu konuda bayağı deneyimlisin, ben baştan aşağı okudum yazdıklarınızı. ben alnıma ne tür bir şey yaptırmalıyım, dolgumu botoksmu? juvederm yaptırıyordunuz dudaklar için süper fln diyordunuz, alın için ne uygun olur. botoksa karşıyım ben tv.de birkaç antibotoks röportajı gördüğüm günden beri. fakat dolgunun botokstan farkı ne yani biri zehir diğeri kimyasal ikiside doldurmuyormu sonuçta. zehiri neden seçeyim. birde siz annem geçmişte kullandı şimdi çok pişman fln demiştiniz. sebebini öğrenebilirmiyim, sarkmamı oldu yada kırışıklıklar acayipleştimi ndn botoks istemiyordunuz siz?

birde siz juvedermi nerden alıyordunuz? kendinize enjekte etmiştiniz, eczaneden diye tahmin ettim ben

evet bende sormak istediği soruları sormak istiyordum size bütün mesajlarınızı okudum sizin jayjay bende dolgu yada botoks yaptırmak istiyorum kazayaklarıma .fiyatları hakkında da bilgi verirsen sevinirim

Ben yaptırdım.Ama çok pahalı.Bir de her altı ayda bir yenilemek gerekiyor.Eğer devam edemeyecekseniz hiç başlamamanızı tavsiye ederim.

Ben yaptırdım.Ama çok pahalı.Bir de her altı ayda bir yenilemek gerekiyor.Eğer devam edemeyecekseniz hiç başlamamanızı tavsiye ederim.

ben botoks yaptırmak istediğimi söylediğimde herkes bana karşı çıkıyor.botoksun etkisi geçince dahada kötü olacağını söylüyorlar.ama ben araştırıyorum estetik cerrahların röportajlarını okuyorum kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylüyorlar.acaba gerçektende öylemi ya da tam tersimi .yaptıran arkadaşlardan yorum bekliyorum. yani etkisi geçin ce dahamı kötü oluyor.

ben de yaptırdım ama doktor tam tersi antiaging açısından yararı olduğunu söyledi. doktorumun kendisi de yaptırıyormuş. Herkes artık yaptırıyor artık kötü olacaksa hep birlikte kötü oluruz:p şaka bir yana, ben daha kötü olacağını zannetmiyorum. çünkü kırışıklar da mimiklerle oluştuğuna göre ve botox, yapıldığı bölgenin hareketliliğini azalttığına/durdurduğuna göre bir zararı olmaz. belki denildiği gibi kısmen geciktirir de.

haklısn arkadaşım hele de bizim ülkedeki doktorlar. elin mahkum diye bir ukalalar deli oluyorum. çok soru sorunca da özelllikle kadın doktorlar gıcık oluyorlar. halbuki avrupada (abim ailesiyle kalmıştı ingilterede senelerce) bir doktor hastaya ayrıntılı bir şekilde açıklama yapmaya kanunen mecburmuş. bizdekiler kraldan kralcı mübarek. paranla gidiyorsun gene havalardalar. ben yüzüme dolgu yaptırmadım ve acemi bir ele düşmekten de korkuyorum açıkçası. botox konusunda perşomen kağıdı bilgisini nereden aldın acaba merak ettim? kuru bamyaya dönmeyeyim sonra:)

valla ben bayağı araştırdım, nerde bulduğumu tam olarak hatırlamıyorum ama aşağıda şunlarıda ekleyim barii

-BOTOKS SONRASI YÜZÜNDE YUMRULAR VE MORLUKLAR OLUŞTU-

Davacı kadın, yüzündeki gülümseme çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi için 1999 yılı haziran ayında estetik kliniğine başvurdu. Davalı doktor, hastanın yüzüne botoks enjekte etti. Botoks sonrası yüzünde çeşitli reaksiyonlar meydana gelen hastanın, yapılan müdahalelere rağmen yüzünde meydana gelen şekil bozukluğu giderilemedi. Hastanın yüzünde kalıcı yumru kütleler, çöküntüler ve morluklar meydana geldi. Güzelleşmek için botok yaptıran hasta, cerrahi müdahale ile dahi iyileşme şansı olmadığını öğrenince, kendisine özensiz ve kusurlu botoks yapan doktor ve klinik aleyhine 200 bin YTL manevi tazminat talebiyle dava açtı.
Düne kadar botoks mucizesine inananlar bugün kuşkuyla bakıyor… Yöntemin gerçekten beyne zarar verip vermediğini işin uzmanlarına sorduk

Botoks paniği
Dünyada milyonlarca kişinin yaptırdığı botox’la ilgili son gelişmeler büyük yankı uyandırdı. ABD’li bilimadamlarının “Yüze yapılan botoks beyine gidiyor. Botox maddesi, sinir hücreleri arasındaki bağlantıyı zedeleyip, sinir sistemine ve beyin işlevlerine zarar veriyor” açıklaması endişe ve korkuya yol açtı. Çalışma fareler üzerinde gerçekleştirildi ve yüzlerine botox maddesi enjekte edilen farelerin beyinleri incelendi. ıncelemelerde de beyin dokusunda botox’a rastlandı.
ıfadeniz değişebilir!
2 yıl botox uygulanan kişiler uygulamaya aynı düzende devam ettiklerinde kaslarında belirgin bir zayıflama ve buna bağlı yüz ifadesinde değişim olabilir. Bu nedenle uygulamaların 2. yıldan sonra daha uzun aralıklarla yapılmasında yarar var.

tabi ifade güzel değişirse sorun yok:))

parşömen kağıdı benzetmesi burda yapılmış,netten buldum, oksijeni engelliyormuş suyu değil glb yanlış söylemişim,çünkü suya dair bişi bulamadım yeniden baktığımda

Tıp, kasın her hareketini deri için bir jimnastik olarak kabul ediyor. Prof. Durak, önemli bir hatırlatma yapıyor: ‘Göz çevresine ve dış yanlarına Botox yapılmaz, çünkü sinir yoktur, etkisi de olamaz.’ Sinir olmayan bölgelere Botox vermek, cildin terleme fonksiyonunu da ortadan kaldırıyor. Oysa terleme fonksiyonunu ortadan kaldırmak, o bölgenin oksijen alışverişini de devre dışı bırakıyor. Oksijen alışverişinin bozulması ise, o bölgenin daha hızlı yaşlanmasına sebep oluyor. Deri bu bölgede bir süre sonra parşömen gibi gevşeyip, büzülüyor. Bir noktada geçici bir çözüm gibi görünen bu işlem, daha ileri aşamalarda hastanın karşısına yaşlanmayı hızlandırıcı bir faktör olarak çıkıyor. Prof. Durak, ‘Yöntem insanların hoşuna gidiyor; çünkü kişi bir anda kırışıklıktan kurtulmuş oluyor. Hasta göz altı torbasını düşünmüyor, göz kenarındaki kaz ayaklarını düşünüyor. Bayanların böyle saplantıları var’ diyor.

Canım botoks gülme çizgilerine yapılmıyor.Sadece kaz ayağı , dudak üstü , kaş arası ve alın çizgilerine yapılıyor.Bir profesör botoksun uzun vadede cildin kalitesini bozduğunu ve cildin parşömen kağıdına döndüğünü yazmıştı .Ne kadar doğru bilmiyorum , ben hiç yaptırmadım , tv de gördüğüm kadarı ile hiç güzel durmuyor .Yağ enjeksiyonu yaptıran arkadaşlardan yardım almak en iyisi .Çünkü senin yaşında en mantıklısı bu gibime geliyor .Bir kaç enjeksiyondan sonra kalıyor mu , asimetri riski var mı bir plastik cerrahla da görüşebilirsin.Geçici dolgu deneme derim gerçekten parana yazık .Etki süresi 8 ay denenler bile 1 -2 ayda eriyor .Bizzat doktorun kendisinden duydum .Yaşın çok genç olduğu için kalıcı hiç önermem .Çünkü uzun vadede ne olacağı belli olmaz .Bazen hiç bir zarar vermiyor, ama bazen enfeksiyon kapanlar var .Yani belli olmuyor .Önünde uzun yıllar var :) En iyisi yağ enjeksiyonun araştır canım .Öptüm :)

üsttekide forumdan seçmeler:) bir arkadaşın yorumu.

dolgu için 6-8 ay etkili diyorlar ama 3-4 ay sonra etkisini kaybediyor. en iyisi yag enjeksiyonu,
ben burun ameliyatım sırasında yağ enjeksiyonu yaptırdım, bir kısmını da sakladılar 3 ay sonra yenilendi, burundan dudağa inen çizgilerim çok belirgindi, şimdi daha iyi durumda,
sen gögüsde düşünüyordun, ikisinin bir arada olması hem senin hamde doktor açısından iyi olur, maddi açıdanda fiyat düşer daha iyi olur, yalnız yag enjeksiyonundaki morluklar 4-5 günde ancak geçiyor.

iki operasyon birarada olursa fiyat tabiki düşüyor.Ayrıca yag enjeksiyonu liposaction kadar pahalı değil. Yag benim karnımdan alındı, liposactionda olduğu gibi fazla almıyorlar onun için sonrasında karnımda hiç bir agrı, iz değişiklik olmadı, ben sadece burundan alt kısımda yag enj. yaptırmıştım, ama Nebil bey'e göz altlarımın çöküklüğü için yaptırıp yaptıramayacağımı sorduğumda; yapılabileceğini söylemişti. kaz ayakları için yapılırmı onu bilmiyorum. Nebil Bey ile hem bu konuyu hemde botox konusunu konuşursan yardımcı olacağından eminim.
Dolgu fiyatları, yağ enj. na göre ucuz ama yag enj. nunda bir miktarı erise bile kalıcılığı daha fazla

Son düzenleme:
ayyyyyyyyyyyy.. ne yaptıracağıma karar veremedim yaa. botoks riskli deniyor ..geçici dolgu çabuk eriyor parama yazık .kalıcı dolgu ilerde yer değiştirip hoş olmayan görüntülere yol açıyormuş.kaş astırmakda sanırım bir nevi kaz ayaklarını açıyormuş ama onunda riskli olduğunu yazmışlar.onu yaptırma bunu yaptırma ne yaptıracağız biz yaa..kesinlikle şu kaz ayaklarından kurtulmak istiyorum ama nasıl? birde bu yapılan yağ enjeksiyonu yüzde bayağı bir şişlik yapıyormuş acaba ne kadar zaman da geçer bu şişlikler.çünkü ben eşimden gizli yaptırmayı düşünüyorum .acaba anlarmı?

iki operasyon birarada olursa fiyat tabiki düşüyor.Ayrıca yag enjeksiyonu liposaction kadar pahalı değil. Yag benim karnımdan alındı, liposactionda olduğu gibi fazla almıyorlar onun için sonrasında karnımda hiç bir agrı, iz değişiklik olmadı, ben sadece burundan alt kısımda yag enj. yaptırmıştım, ama Nebil bey'e göz altlarımın çöküklüğü için yaptırıp yaptıramayacağımı sorduğumda; yapılabileceğini söylemişti. kaz ayakları için yapılırmı onu bilmiyorum. Nebil Bey ile hem bu konuyu hemde botox konusunu konuşursan yardımcı olacağından eminim.
Dolgu fiyatları, yağ enj. na göre ucuz ama yag enj. nunda bir miktarı erise bile kalıcılığı daha fazla

bahsettiğin yağ enjeksiyonundan ben de yaptırmak istiyorum .kaça yaptırdın birde çok şiştimi canım.bahsettiğin nebil bey ankaradamı?adresini verebilirmisin ? yada soyadını

X