Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anne sütünden yoğurt nasıl mayalanır?

1. Konu Sahibi : beyazleblebim #1

Anne sütünden yoğurt nasıl mayalanır?

Arkadaşlar merhaba oğlum 6.5 aylık,ek gıdalara başladık.geçen gün hazır bebek yoğurtlarından verdim ve yanaklar dudak çevresi kıpkırmızı oldu.İnek sütü allerjisi yok,testleri yapıldı.allerjisi olmasa bile ben inek sütü yerine kendi sütümden mayalamak istiyorum.deneyen ve başarılı olan var mı?

2. Konu Sahibi : beyazleblebim #2
    canım sitede bunu yapmak isteyen çok arkadaşa rastladım ama daha yapabilenini göremedim

3. Konu Sahibi : beyazleblebim #3
    :))canım haklısın galiba kimse cevap atmamış.bakalım ben denemeler yapayım belki bulurum bir yolunu

4. Konu Sahibi : beyazleblebim #4
    anne sütünden yoğurt olmaz ki bence boşa denemeyin... pastörize sütten kendiniz mayalayın yoğurtları benim kızım çok seviyor mayaladığım yoğurdu küçük kaselere mayalıyorum 1 kullanımlık 2 günde 1 defa mayalıyorum bence sende öyle dene yoğurdun içine pekmez veya bebe bisküvisi falanda atabilirsin ben bazen öyle yapıyorum veya elmayı cam rendede rendele veya muzu yoğurdun içine karıştır hafif bütürlü oluyor ama benim kızım çok seviyor.. katsız,doğal evde yapılanı gibi var mı ya...

5. Konu Sahibi : beyazleblebim #5
    anne sütünden neden yapmaya çalışıyorsunuz ki ,tutmaz ,olmaz yani ,kendiniz evde kutu süt ile mayalayın ,iyi bir sonuç elde edersiniz ..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-09-2014

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

6. Konu Sahibi : beyazleblebim #6
    Alıntı Hadise_5426 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    anne sütünden yoğurt olmaz ki bence boşa denemeyin... pastörize sütten kendiniz mayalayın yoğurtları benim kızım çok seviyor mayaladığım yoğurdu küçük kaselere mayalıyorum 1 kullanımlık 2 günde 1 defa mayalıyorum bence sende öyle dene yoğurdun içine pekmez veya bebe bisküvisi falanda atabilirsin ben bazen öyle yapıyorum veya elmayı cam rendede rendele veya muzu yoğurdun içine karıştır hafif bütürlü oluyor ama benim kızım çok seviyor.. katsız,doğal evde yapılanı gibi var mı ya...
    sütten yaptığım yoğurdu yiyince ne yazık ki suratı kıpkırmızı oluyo.zaten atopik dermatit.ama yoğurt iyice mahvediyo.o yüzden anne sütünden denemek istedim.denedim ama olmadı zaten

7. Konu Sahibi : beyazleblebim #7
    canım anne sütünü ısıtamadığımız için mayalama ılıklığına getiremeyiz.benmari usulü zor o ısıya getirmek.
    eger pastörize süt sorun yaratıyorsa devam mamasıyla bir dene.

8. Konu Sahibi : beyazleblebim #8
    anne sütünden yoğurt olmaz ...tutmaz...anne sütüne yazık...

ben yıllardır tek bir mandradan süt ve süt ürünlerimizi alırım , ordan aldığım sütü mayaladım ve oğlum afiyetle yedi...

ilk başlarda yoğurdu sulanrırarak vermeye deneyin...

tavsiyem güvendiğiniz mandra varsa yakınınızda ordan günlük sütünüzü alıp mayalamanız...
    ya da köylerden birisi getirebilirse...

9. Konu Sahibi : beyazleblebim #9
    arkadaşlar cvaplarınız için çok teşekkür ederim

10. Konu Sahibi : beyazleblebim #10
    canım senin bebişinde benimki gibi bazılarının bünyesi yoğurdu kabul etmezmiş doktora söyledim ben benimkide atopikdi verme azdırır eğer yüzü kızardıysa dedi vermiyorum artık