Bebek Beslenmesi Anne sütünden yoğurt nasıl mayalanır?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

beyazleblebim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
136
1
Arkadaşlar merhaba oğlum 6.5 aylık,ek gıdalara başladık.geçen gün hazır bebek yoğurtlarından verdim ve yanaklar dudak çevresi kıpkırmızı oldu.İnek sütü allerjisi yok,testleri yapıldı.allerjisi olmasa bile ben inek sütü yerine kendi sütümden mayalamak istiyorum.deneyen ve başarılı olan var mı?

anne sütünden yoğurt olmaz ki bence boşa denemeyin... pastörize sütten kendiniz mayalayın yoğurtları benim kızım çok seviyor mayaladığım yoğurdu küçük kaselere mayalıyorum 1 kullanımlık 2 günde 1 defa mayalıyorum bence sende öyle dene yoğurdun içine pekmez veya bebe bisküvisi falanda atabilirsin ben bazen öyle yapıyorum veya elmayı cam rendede rendele veya muzu yoğurdun içine karıştır hafif bütürlü oluyor ama benim kızım çok seviyor.. katsız,doğal evde yapılanı gibi var mı ya...

anne sütünden neden yapmaya çalışıyorsunuz ki ,tutmaz ,olmaz yani ,kendiniz evde kutu süt ile mayalayın ,iyi bir sonuç elde edersiniz ..

anne sütünden yoğurt olmaz ki bence boşa denemeyin... pastörize sütten kendiniz mayalayın yoğurtları benim kızım çok seviyor mayaladığım yoğurdu küçük kaselere mayalıyorum 1 kullanımlık 2 günde 1 defa mayalıyorum bence sende öyle dene yoğurdun içine pekmez veya bebe bisküvisi falanda atabilirsin ben bazen öyle yapıyorum veya elmayı cam rendede rendele veya muzu yoğurdun içine karıştır hafif bütürlü oluyor ama benim kızım çok seviyor.. katsız,doğal evde yapılanı gibi var mı ya...

sütten yaptığım yoğurdu yiyince ne yazık ki suratı kıpkırmızı oluyo.zaten atopik dermatit.ama yoğurt iyice mahvediyo.o yüzden anne sütünden denemek istedim.denedim ama olmadı zaten

canım anne sütünü ısıtamadığımız için mayalama ılıklığına getiremeyiz.benmari usulü zor o ısıya getirmek.
eger pastörize süt sorun yaratıyorsa devam mamasıyla bir dene.

anne sütünden yoğurt olmaz ...tutmaz...anne sütüne yazık...

ben yıllardır tek bir mandradan süt ve süt ürünlerimizi alırım , ordan aldığım sütü mayaladım ve oğlum afiyetle yedi...

ilk başlarda yoğurdu sulanrırarak vermeye deneyin...

tavsiyem güvendiğiniz mandra varsa yakınınızda ordan günlük sütünüzü alıp mayalamanız...
ya da köylerden birisi getirebilirse...

canım senin bebişinde benimki gibi bazılarının bünyesi yoğurdu kabul etmezmiş doktora söyledim ben benimkide atopikdi verme azdırır eğer yüzü kızardıysa dedi vermiyorum artık

X