tırnak etleri soyulmasına bi çözüm lütfen

kemirer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2009
86
1
hanımlar ben konuyu yalnış bir yere açmışım şimdiden özür dilerim.tırnak etrafındaki deriler neden soyuluyor ne yapılmalı hangi kremlerden kullanılmalı yorumlarınızı bekliyoruma.s

Tırnak etlerinin soyulmasına bir çözüm bulan varsa yazsın lütfen. Ben de aynı durumdan şikayetçiyim.

bnmde tırnaklarım hep kırılıyor ve yanlarında etler çıkıyor. soyduğum içinde yara oluyor :/

Çok sık rastlanan bir problem olan tırnak eti soyulması sen onları koparmaya çalıştıkça daha da acı verici hale gelir. Ellerini bir süre sıcak suda bekletip, kütikülün suyu emmesini sağlayarak sorunu hafifletebilirsin. Tırnak diplerinde yarım ay şeklini görene dek tırnak etini itekle. Soyulan bölgeye krem uygulayarak yumuşat. Kremi gece uygulamaya özen gösterip geceyi eldivenlerle geçirirsen, uyurken sorunlu bölge nemi emer ve seni yumuşacık ellere kavuşturur.

ALINTIDIR...

bende deneyeceğim :KK66:

Bu eldiven ne eldiveni acaba ?
Birde nasıl iteleyeceğiz ki , bende manikür seti yok. Of çok sorunluyum çok.!

Bu eldiven ne eldiveni acaba ?
Birde nasıl iteleyeceğiz ki , bende manikür seti yok. Of çok sorunluyum çok.!

törpünün ucuyla yavaşça itele zaten ellerin suda beklettiğin için kolayca geriye gider. eldiven konusuna gelince hiç bir fikrim yok ama o kadar abartmaya gerek yok bence :KK66:

canım ben tırnak etlerimi kürdanla geriye itiyorum ama hiç gereiye itilmişe benzemiyor yine eski haline geliyor siz nasıl yapıyosunuz manikürü yaakaydirigubbakcemile3

ben de çok fazla soyuyodum onları, sürekli soyduğum için sertleşiyor ve rahatsız ediyor..tekrar soy tekrar acı ve kan...lisedeyken cımbızla soyuyodum..üzerine oksijenli su...
bi ara oje sürüyordum sürekli
ojeler bozulmasın diye kopartamıyosun..ama gözün kararırsa oje moje dinlemeden tekrar aynı...
ben bi yolunu bulamadım..

şimdi tekrar ojeli günlerime geri döndüm..bakalım ne kadar dayanacağım...

arkadaşlar bu tırnak etlerini besleyen kremleerden fla:KK1:n kullanan yok mu yada bi öneride bulunan arkadaşlar lütfen yazsınlarr....çünkü çok kötü tırnak etlerim varr

Öncelikle çok geçmiş olsun.Aynı sorun bende de vardı fakat irade ile ellerime krem sürdum.Akşamları da eczanelerde satılan Fito isimli bir krem var .Amacı açık yaraları tedavı etmek.yardımı olur dıye dusunuyorum.

X