hurma yemek normal doğumu kolaylaştırıyormu ?

hasretaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2010
64
1
40
arkadaşlar hurma yemek doğumu kolaytırıyormu gerçekten kolaylaştırıyorsa nekadar yemek lazım bide nezaman doğuma yaklaştığımızdamı yemek gerekiyorbilmiyorumkismile

evet dogumu kolaylastirdigini soyluyorlar.. cok fazla degil ama gunde bikac tane yeterli sanirim.. hem hurma ve ayva yemek bebegin huyunu guzellestirir de diyorlar
peygamber efendimiz (s.a.v) hamile kadinlara hurma yemelerini tavsiye ederdi

ben doğuma giderken yolda ve sancıları çekerken hurma ile 40 adet yasin okunmuş 40 pirinç tanesini ara ara yiyerek doğuma girdim suni sancı verildi yaklaşık 10 saat sancı çektim dayanamayınca epidural istedim doğumhaneye girdikten sonra 4.ıkınmamda doğum gerçekleşti doktor bile 15 dk da doğum olunca şaşırmıştı.ben ayrıca doğuma yakın günlerde hergün bir Yasin ve Meryem suresini okuyordum.doğumumun çok kısa sürede gerçekleşmesinide etkili olduğuna yürekten inanıyorum.zaten hamilelere Meryem suresini okumaları önerilir.

hurma ben de yiyorum günde en az 2 tane.. inş kolay bi doğum olur benimkide:KK43:

evet hamileliğim boyunca her gün hurma yemiş biri olarak söyleyebiliirm ki kolaylaştırıyor.Suyum geldikten sonra hastaneye gittiğimizde ebe açıklığın 3-4 cm olduğunu söyledi ki daha sancılarım başlamamıştı bile.Bence açılmayı kolaylaştırıyor haa bide ben doğuma 2 ay kala pedime zeytin yağı damaltıım geceleri öyle yattım çok faydasını gördüm kolay açılma oldu ve kolay doğum yaptım. Bebeğim de oldukça sakin bir bebek belki hurmanın da etkisi vardır.

X