Erkek İnfertilitesi varikosel ameliyatından 3ay sonra olan şaşırtıcı değişiklik merak edenlerin dikkatne

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

ebrar2455

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2009
10
2
a.s.s.a arkadaşlar eşim 3 ay önce ameliyat oldu öncesinde test yaptılar çok kötüydü 1ml de 7.800.000 dü hareketli 10 hareketsiz 65 taneydi 3 ay oldu tekrar kontrole gittik test yaptıdık şimdi ise 25.600.000 şok olduk ki eşim ameliyattan sonra 3ay klomen kullanacaktı sadece 1 ay kulllanmasına rağmen böle bi sonuç çıktı doktor bile şok oldu 1 sene sonra bekleyeceğimiz bi sonuçtu diyo 3 ayda 4 katı yükselmiş dedi sayı olarak bi sorunumuz kalmadı bundan sonra bile %50 üzerinde gebelik şansınız var diyo.ama hareketlilikte bi değişiklik olmamış dedi varikoselin yıllar içinde bıraktığt etki dedi madem bu kadar bi değişiklik oldu bizde hızlandıralım dedi ve iğne e vitamini hareket artırıcı ilaç verdi 3 ay sonra tekrar gideceğiz inş bu sevincimi paylaşmak istedim sizlerle 3 ay sonra tekrar bildirecem değişiklikleri inş RABBİM HAYIRLISINI VERSİN İNŞ HEPİMİZE İNANMAK GEREKİYO GERÇEKTEN ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİMa.s.a.s.E................ :

a.s.s.a arkadaşlar eşim 3 ay önce ameliyat oldu öncesinde test yaptılar çok kötüydü 1ml de 7.800.000 dü hareketli 10 hareketsiz 65 taneydi 3 ay oldu tekrar kontrole gittik test yaptıdık şimdi ise 25.600.000 şok olduk ki eşim ameliyattan sonra 3ay klomen kullanacaktı sadece 1 ay kulllanmasına rağmen böle bi sonuç çıktı doktor bile şok oldu 1 sene sonra bekleyeceğimiz bi sonuçtu diyo 3 ayda 4 katı yükselmiş dedi sayı olarak bi sorunumuz kalmadı bundan sonra bile %50 üzerinde gebelik şansınız var diyo.ama hareketlilikte bi değişiklik olmamış dedi varikoselin yıllar içinde bıraktığt etki dedi madem bu kadar bi değişiklik oldu bizde hızlandıralım dedi ve iğne e vitamini hareket artırıcı ilaç verdi 3 ay sonra tekrar gideceğiz inş bu sevincimi paylaşmak istedim sizlerle 3 ay sonra tekrar bildirecem değişiklikleri inş RABBİM HAYIRLISINI VERSİN İNŞ HEPİMİZE İNANMAK GEREKİYO GERÇEKTEN ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİMa.s.a.s.E................ :

bende eşime çinko ve evicap veriyorum.bizim sayı 300.000 yani kötü demek az kalır. varikosel var ama başlangıç derecesinde ameliyat olmıcak tüp bebek denicez. bari ona hazır olsunlar diye uğraşıyouz. dr size hareket için hangi ilacı verdi? özelden de yazabilirsin bilmiyorumkismile

arkadaşım inşallah hayırlısı ile çoçuk sahibi olursun ama herkese güvenme doktorlar tamamen para peşindeler ticaret yapıyorlar yoksa çoçuk olmuş olmamış önemli değil onlar paralarına bakarlar istersen sana bir arkadaşın num vereyim ban yardımcı oldu şuan annne adayım ben 30 yıldan sonra bu meyveyi tattım
arkadaşım sen neyin peşindesin, ne pazarlıyorsun?
Böyle paylaşım yapılmıyor burda önce anlat neyin vardı arkadaşın ne yaptı da yardımcı oldu ondan sonra isteyene verirsin numarasını. Her forumada yazmışsın bu mesajı. Ama başka bir açıklama yok. Böyle olmazki...

Son düzenleyen: Moderatör:
bende eşime çinko ve evicap veriyorum.bizim sayı 300.000 yani kötü demek az kalır. varikosel var ama başlangıç derecesinde ameliyat olmıcak tüp bebek denicez. bari ona hazır olsunlar diye uğraşıyouz. dr size hareket için hangi ilacı verdi? özelden de yazabilirsin bilmiyorumkismile

arkadaşım benim internetim yok anneme gelimce
bakıyorum kusura bakma geç oldu bitek sen bişeler yazışsın sağol hangi ilaç olduğunu bilmiyorum reçeteye bakmadım daha ilaçları alamadık
çünkü iğneyi bulamadık ilaçlar raporlu ayrı ayrı almak istemedik hepsini bir alcaz yarında istanbula gidiyoruz bide orda bakacaz bakar sölerim inş size niye ameliyat yapmadı doktor çünkü çok etkiliyo 3 ayda aradaki farka bakın yani ne kadar değişti ameliyattan sonra

arkadaşım benim internetim yok anneme gelimce
bakıyorum kusura bakma geç oldu bitek sen bişeler yazışsın sağol hangi ilaç olduğunu bilmiyorum reçeteye bakmadım daha ilaçları alamadık
çünkü iğneyi bulamadık ilaçlar raporlu ayrı ayrı almak istemedik hepsini bir alcaz yarında istanbula gidiyoruz bide orda bakacaz bakar sölerim inş size niye ameliyat yapmadı doktor çünkü çok etkiliyo 3 ayda aradaki farka bakın yani ne kadar değişti ameliyattan sonra

canım benim eşimin sayısı çok düşük başlangıç derecesinde bir varikosel bukadar düşüremeyeceği için ve sebebi doğuştan olduğu için ameliyat olsada sayı normal yoldan gebe kalmaya yetmeyeceği için ameliyat olmamaya karar verdik. çünkü her yerde de yazıyor varikosel azospermi (sıfır sperm) yada ağır oligospermi (1.000.000dan az sperm) yapmaz bu durumlarda da varikosel ameliyatı olmak spermi etkilemez diye. bence testisler zaten yoğun damar kümelerinden oluştuğu için çoğu erkekte zaten varikosel var. ama kısırlık şikayeti ile gidince ortaya çıkmış oluyor. her varikosel ameliyatı olanda düzelme olmayabiliyor. bizde zaman kaybı olmasın diye tüp bebek deniyoruz. ilerde eşime sorun yaratırsa bu varikoseli (ağrı,şekil bozukluğu..) o zaman ameliyat olur. tamam cnm buarada bakınca yazarsın ben meraktan sordum yerimseniben

ArkadaŞım ınŞallah hayırlısı ıle ÇoÇuk sahıbı olursun ama herkese gÜvenme doktorlar tamamen para peŞındeler tıcaret yapıyorlar yoksa ÇoÇuk olmuŞ olmamıŞ Önemlı deĞıl onlar paralarına bakarlar ıstersen sana bır arkadaŞın num vereyım ban yardımcı oldu Şuan annne adayım ben 30 yıldan sonra bu meyveyı tattım
canım arkadas zaten ameliyat olmus ve degerleri artmış ne güzel.kandırılacak bir durum yok yani.sen daha öncede böle bir msj atmıştın sanırım ben sana bir soru sormuştum bu arkadaş kim ne için yardımcı olacak diye.cevabını bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
ARKDAŞLAR TÜP BEBK FıYATLARI VE YENı GENELGEYLE ıLĞıLı DESTEK HEPıMıZ BU TEDAVLıLERLE BOĞUŞUYORUZ DESTEĞıNıZı BEKLıYORUZ arkadaşlar bu yeni genelgeyele ilğili
bana mail geldi çider deneğiNDEN AYNEN KOPYALIYORUM

Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır. Bizde müracaatımızı yaptık.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BıMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZı
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

arkadasim bizim durumda sizin gini hemen hemen. Kacinci derece varikosel teshisi konmustu esine bilgin var mi? Birde ameliyati nerede kime yaptirdi memnun kaldinizmi lutfen yardimci ol bize.

canım benim eşimin sayısı çok düşük başlangıç derecesinde bir varikosel bukadar düşüremeyeceği için ve sebebi doğuştan olduğu için ameliyat olsada sayı normal yoldan gebe kalmaya yetmeyeceği için ameliyat olmamaya karar verdik. çünkü her yerde de yazıyor varikosel azospermi (sıfır sperm) yada ağır oligospermi (1.000.000dan az sperm) yapmaz bu durumlarda da varikosel ameliyatı olmak spermi etkilemez diye. bence testisler zaten yoğun damar kümelerinden oluştuğu için çoğu erkekte zaten varikosel var. ama kısırlık şikayeti ile gidince ortaya çıkmış oluyor. her varikosel ameliyatı olanda düzelme olmayabiliyor. bizde zaman kaybı olmasın diye tüp bebek deniyoruz. ilerde eşime sorun yaratırsa bu varikoseli (ağrı,şekil bozukluğu..) o zaman ameliyat olur. tamam cnm buarada bakınca yazarsın ben meraktan sordum yerimseniben

Bizde sizin gibi dusunduk tup bebek denedik ama oda olmadi . SAnirim varikosel ameliyati olacagiz .

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

arkadasim bizim durumda sizin gini hemen hemen. Kacinci derece varikosel teshisi konmustu esine bilgin var mi? Birde ameliyati nerede kime yaptirdi memnun kaldinizmi lutfen yardimci ol bize.

samsun büyük anadolu hastanesinde oldu eşim memnun kaldık kaçıncı derece bilmiyoruz ama çok etkilemiş ameliyattan sonrada değişiklik olmaya başladı ztn çok şükür.

merhaba arkadasım bişey sorcam bu kullandıgınız ilacı doktormu verdi yoksa sizmi istediniz doktordan sperm sayısını yükseltmiş anladıgım kadarıyla ilacın tam olarak ismini verebilirmsin benim esiminde sperm sayısı düşük tek sorunumuz o belki bizede iyi gelir cevap yazarsan cok sevinirim
:Saruboceq:

arkadaşlar eşimin ameliyattan önceki test sonuçları...bilginizi ve fikrinizi paylaşırsanız sevinirim...

Abstinans Süresi : 4 gün
Viskosity : Yapışkan
Volüm :2.2 cc
Renk : D.Beyaz
Görünüm : Gri-Opalasan
pH : 7.96
Kan : Yok
İrin-Partikül : Yok
Fruktoz : ----
Yuvarlak Hücre : % 35 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri )
Motilite : Hızlı İleri Hareketli:% 39 Yavaş İleri Hareketli:% 13
Yerinde Hareketli: % 7 Hareketsiz : % 41
İmmotilite : % 41 ( HAREKET ETMEYEN )
Likefaksiyon : 60 dk.
1.cc deki Sperma : 50.000.000 >
Total Sperma : 110.000.000
Sperm Mar (IgG) : -
Vitalite : % 59
H.O.S Test : % 62
(Hipo Ozmolar Şişme Testi)

Lökosit : 432.000 / ml
Eritrosit : Negatif
Aglütinasyon : Negatif
Retrograd Ejakl. : -
Pellet : -
--------------------------------MORFOLOJİ(D-Q)----------------------------------------
WHO(Dünya Sağlık Örgütü)Criteria
Normal yapı : % 61 Anormal Yapı : % 39
KRUGER STRİCT CRİTERİA
Değerlendirilen Spermatozoid Sayısı :37
Normal Yapı : % 17
Anormal Yapı : % 83

merhaba arkadasım bişey sorcam bu kullandıgınız ilacı doktormu verdi yoksa sizmi istediniz doktordan sperm sayısını yükseltmiş anladıgım kadarıyla ilacın tam olarak ismini verebilirmsin benim esiminde sperm sayısı düşük tek sorunumuz o belki bizede iyi gelir cevap yazarsan cok sevinirim
:Saruboceq:

Merhaba canım sorunu görünce bende dayanamadım yazmak istedim ne de olsa kaderdaş sayılırız benim eşimde de sayı iyi ama hareket ve morfoloji sorunu var eşim İstanbulda bebk konusunda çok üzn yapmış bir hastaneye gidiyor doktor olarak ve doktoru doçent. Eşime '' PROXEED PLUS '' diye bir ilaç verdi ağustos 5 itibari ile kullanmaya başladı o yüzden daha ne kadar işe yarayacak bilmiyorum ama gene de yazmak istedim. bu ilaçla ilgili burada da topik açmışlar zaten orayada bakabilirsin. yanlız ilaç biraz pahalı 1 kutusu 110tl ve 15 gün gidiyor. yani ayda 220 ye patlıyor bize yararını görebilmek içinde en az 3-6 ay kullanmak gerekiyormuş. Her eczanede yok ama sabah söyleyince akşam üzeri getirttiriyorlar.... umarım bir faydam olmuştur... Hepimiz dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizden...

slm arkadaşlar umarım bu yazıyı görürsünüz ve cevap verebilirsiniz:KK9: birbuçuk yıllık evliyim evliliğimin ilk ayında hamile kaldım ve düşük oldu testler araştırmalar dokyorlar derken eşimde varikosel olduğunu öğrendik ve kimse bize ameliyatı önermedi istanbulda cem beye tüp bebek yaptırdık 1kez tutmadı biz elimizden geleni yapmış olalım dedik mersinde ünüvesite hastanesinde prof doktora ameliyat olmak istedik ve 5gün önce mersinde ameliyat oldu eşim daha 3 aya çok var merak ettim nette aratırma yaparken burayı gördün sizce ameliyat çözümmü

Ameliyat öncesi sonuçlar;
Sperm sayısı 3 milyon
İleri hareketlilik %0

Ameliyattan sonraki sonuçlar;
Sperm sayısı 22 milyon
İleri hareketlilik %54

3 ay oldu bizimde Ebrar hayırlısı inşallah.Rabbim bebek bekleyenlerin yüüznü en kısa zamanda güldürsün inşallah.Hep birlikte bekliyoruz.:emir_bebek:

Kızlar eşi varikoselden ameliyat olanlara sormak istiyorum... Varikosel tespitini renkli doppler ile mi koyuyorlar? Yoksa elle muayenede damarların görünmesi mi gerekiyor ? Benim eşimde renkli dopplerde çıktı,fakat el ile muayenede birşey gelmemiş doktorun eline. Cem kadıoğlunun sitesinde , eğer elle muayenede çıkmazsa ameliyat işe yaramaz yazıyor :KK43:( Bu konuda bilgisi olan var mı aranızda canlarım..

X