hamilelikte çok bel ağrısı çeken varmı?

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
21 haftalık hamileyim son haftalarda belim çok fazla ağrıyor. uykularımı da etkilemeye başladı. ağrıları azaltacak tavsiyesi olan varmı arkadaşlar??

ben 37haftalık hamileyim hamile kaldığım günden beri belim ağrıyor hala çok ağrıyor herşeyi denedim çok kiloda lamadım ama inan uyuyamıyorum az kaldı benim biaran evvelhayırlısı ile doğursamda bel ağrım geçse diye bekliyorum inan

peki doktorunun herhangi bir tavsiyesi oldumu? yürüyüş, egzersiz yada merhem gibi..

benim de belim cok agrıyor. zaten göğüslerim vücuduma göre iri olduundan önceden de cekerdim bu derdi, simdilerde iyice dayanılmaz oldu. son zamanlarda yatmadan once duş almayı kesfettim. o gevşemeyle iyi uyuyorum. bir de dik durmaya calış o da cok önemliymiş.

hem de nasıl ağrıyo dün gece eşim de ben de doğuruyorum sandık o derece şiddetli ağrıdıama genellikle geceleri ağrıyo.

Bennnnnnnnn.Sürekli bel ağrısı çekiyorum.11+2 günlük hamileyim.Öğrendiğimden beri sürüyor.Dr ağrı kesici kullanabilirsin dedi.Başka bir yolu yok.

bende felaket yaşıyom bu ağrıyı sürekli pozisyon değiştirmekten imanım gevriyo özelliklede gece gündüz işlerle uğraştığım için hissetmiyom ama akşam oldumu bi doğurmadığım kalıyo hayırlısıyla bi çıkarsak şu bebişleri onlarda bizlerde rahat etsek

Benim de çok ağrım oluyor arkadaşlar, birde fıtığım var. 24.haftadayım. Size tavsiyem mutlaka dik oturun, eğer çalışıyorsanız sandalyenizde belinize destek olacak ortopedik yastık kullanın. Hergün en az 10 dakika bacaklarınızı kalbinizin seviyesinden yüksekte tutun. Bir de en çok işe yarayan şey sola yatıp anne karnındaymış gibi bacakları hafif karına çekmek ve dizlerin arasına ince bir yastık koymak. Bu şekilde yatış inanın hayat kurtarıyor. 8 ay fıtık çekmiş biri olarak çok net söyleyebilirim işe yaradığını :) Birde yapabilirseniz kedi sırtı dedikleri bi hareket var, kedi pozisyonunda yerde duruyorsunuz hafifçe sırtınızı dikleştiriyorsunuz yukarı doğru sonra da da aşağı doğru tekrar düzeltiyorsunuz. Bu da işe yarıyor :)

Benim de çok ağrım oluyor arkadaşlar, birde fıtığım var. 24.haftadayım. Size tavsiyem mutlaka dik oturun, eğer çalışıyorsanız sandalyenizde belinize destek olacak ortopedik yastık kullanın. Hergün en az 10 dakika bacaklarınızı kalbinizin seviyesinden yüksekte tutun. Bir de en çok işe yarayan şey sola yatıp anne karnındaymış gibi bacakları hafif karına çekmek ve dizlerin arasına ince bir yastık koymak. Bu şekilde yatış inanın hayat kurtarıyor. 8 ay fıtık çekmiş biri olarak çok net söyleyebilirim işe yaradığını :) Birde yapabilirseniz kedi sırtı dedikleri bi hareket var, kedi pozisyonunda yerde duruyorsunuz hafifçe sırtınızı dikleştiriyorsunuz yukarı doğru sonra da da aşağı doğru tekrar düzeltiyorsunuz. Bu da işe yarıyor :)

sağol cnm öneriler için denicem bel ağrısına şimdide 2 gündür kaburga ağrılarım eklendi sağlam yerim pek kalmadı valla anlıcağınız :CüvCüv:

bende 22 haftamdayım belimm benimde agrıyo hele sırt üstü yattıysam tutuluyo sanki yan yatmaam zaman alıyo valalhi şimdien böyleysekk ilerki haftalrda ne olcazz

Ben ilerki haftaları düşünmek bile istemiyorum :-) Odasını yapmnaya başladık kızımızın, ve yaptığım tek şey çömelip kalkmak, sonrasında 2 gün yatırıyor bel ağrısı. Oda işlerini şimdiden yapıp bitirmek en iyisi ilerde namümkün olacak :)

ben 17 haftalik hamileyim ve bel fitigi olmus gibi hssediyorum kendimi..simdiden boyleysem ilerki aylarda ne yapcam bilmiyorum.mutfakta yemek yaparken bile belim agriyor.yarim saat ayakta durayim hemen bel agrim basliyor...tek sansim uyuyunca yada bir yarim saat uzaninca gecmesi...bunada sukur

bu dertten herkez müzdarip galiba bende 15 haftalık hamileyim benim agrım felaket var şuan bile yazarken kıvranıyom allah yardımcımız olsun valla

31. haftadayım..dayanamıyorum artıııkkkkk...bi doğurayım,atcam kendimi fizik tedaviye falan..yaw şu reklamlardaki bir ürün varya,bel ve sırt ağrıları için..cos..di...bele bağlanan bir kemer.hamilelikte takılırmı acep..yada faydası varmı..kaplıca falan iyi gelir belki ama onada gidemeyiz..ay bir çözüm ne olurr..

sıcak tutmakda iyi geliyor , sıcak su tulumları oluyor belinize koyun beklesin , deneyin bazı kişilerin bel ağrısına iyi geliyor .. birde hamilelik egzersizleri var internette araştırısanız onları uygulayın , geçmiş olsun..

Sıcak su torbası denemeyin derim ben. Sıcak su ile banyo yapmak bile yasak hamileyken kaldı ki sıcak su o bölgede duruyor olacak. Sıcak su bebekte anomaliğe yol açıyor aman dikkat diyorum. Ben bi terlik keşfettim hamile terliği bel ağrılarını kesin geçirdiği iddiaa ediliyor. Odtü lü 3 profösör tasarlamış ve patentini de almışlar. Sipariş verdim deneyeceğim eğer memnun kalırsam sitenin adresini size de veririm..

Sıcak su torbası denemeyin derim ben. Sıcak su ile banyo yapmak bile yasak hamileyken kaldı ki sıcak su o bölgede duruyor olacak. Sıcak su bebekte anomaliğe yol açıyor aman dikkat diyorum. Ben bi terlik keşfettim hamile terliği bel ağrılarını kesin geçirdiği iddiaa ediliyor. Odtü lü 3 profösör tasarlamış ve patentini de almışlar. Sipariş verdim deneyeceğim eğer memnun kalırsam sitenin adresini size de veririm..

ilk kez duydum gerçekten hamilelikte zararlımı , karnına koysan anlarım ama sıcağın bele zararını hiç duymadım , bu konuyu bi doktora sormak lazım ..kafama takıldı ..

bende de en bastan var bel agrisi.ama artik alistik bir birimize kardes kardes yasayip gidiyoruz :lepi:
ayrica ayak agrilarim da 2 haftadir uzerine eklendi.cok sukur odem yok,sismiyor ama acayip zonkluyor ozellikle sabahlari yeni kalktigimda. :bbo:

27 hafta olduk bel agrılarım son bir haftadır dahada arttı..helede uzun süre oturup ayaga kalktıgımda bi kaç saniye yürümekte güçlük çekiyorum

X