Sivilceli Ciltler CLİNDOXYl JEL..

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Hayatımda bana bir tek Clindoxyl iyi geldi
Ama;
Geçen yıl 15 tatilden önce kullandım. 2 tüpü bitirdim, arada tahriş oldu dudağımla yanağım ve çenem arasında. Ama çok hafifti krem sürdüm düzeldi, bu sırada kullanmadım kremi. Sonra bitene kadar kullandım hepsi tamamen geçti. Bebek gibi oldu cildim. Denize girene kadar 1 tane bile çıkmadı ve iz falanda kalmamıştı.
Ama sonra denize girdim. Önce alnımı sonra yanaklarımı tekrar sivilce bastı. Belki denizin pisliğinden belki havanın neminden bilemedim.
Tekrar yazdırdım ama eskisi kadar etki yok açıkcası. Ne kuruma oldu ne gözle görülür bir fark. Acaba cilt alışıyor mu ne oluyor anlamadım.

arkadaşlar bana da doktor verdi bu jeli. açıkçası korktum burdaki yazılanları okuyunca kızarıklık soyulma filan ama 2 gündür kullanıyorum bir kızarıklık yok. sadece çene kısmımda var sivilcelerim tek tük diğer yerlerde. doktor ince bir tabaka halinde yatmadan önce heryerine sür sabahta yıka dedi.

Yorumları okuyunca clindoxyl kullanmaya çekindim açıkçası o yüzden çok ince tabaka halinde yedirerek sürdüm kremi. Cildim çok hassas olmasına rağmen bir sorunn olmadı. Çok etkili bir krem olduğunu tahmin ediyorum çünkü üzerinde günde 1 doz kullanın yazıyor:)) Zaman geçtikçe fayda görüp görmediğimi yazacağım.

kızlar ben de 2 gündür kullanıyorum bu jeli, benimkiler daha çok iz şeklinde, beyaz tenli de olunca kıpkırmızı suratım :KK43: Eczacı dedi ki bu jeli sürünce kesinlikle ışığa çıkma karanlıkta kal. Alerjiden kızarklıktan bahsedenleriniz olmuş, belki de bu yüzdendir???

arkadaşlar benım 1 hafta oluyo kullanalı. baya gelışme var sivilcelerim ilk günlerde artar gibi oldu ama sonra söndüler çok az sıvılcem kaldı benimki isilik gbiydi içi iltihaplı filan değildi büyüklerde vardı geçtiler izlerim var onlarda soluklaşmaya başladı. ben gece yatmadan ince bir şekilde yüzümün heryerine sürüyorum. ne kızarıklık ne bişi. çok açık tenlıyım süt beyaz ve hassas cildim ama jelin yan etkisini hiç görmedim. sadece son 2 gündür kuruma var oda çok değil. çok memnun kaldım.

2 haftadır kullanıyorum ve çok memnunum. Aşkamları yüzümü yıkayıp Isotrexın sürüyorum sabah yüzümü yıkadıktan sonra biraz pul pul oluyor cildim clindoxyl sürünce o görünümde gidiyor. Sivilcelerimden kurtuldum:) İzlerinden de kurtulmak için kullanmaya devam edeceğim.

2-3 yıldır akne ve kızarıklık problemlerim yüzünden denemediğim marka, okumadığım forum sitesi kalmamıştı. 2 kez cilt doktoruna da gitmiştim ama "roaccutane"ı önerdikleri için korkup geri adım atıyordum her zaman. oldukça stresli bi okul hayatım oldugu için roaccutane'a cesaret edemiyordum.
Avene, Vichy, Sebamed gibi dermo kozmetik ürünlerden tutun da Neutrogena, Avon, Loreal ve hatta Shiseido'ya kadar çok ürün denedim. Artık şunu öğrendim ki bi üründen en iyi sonucu alabilmek için düzenli ve sabırla kullanmak gerekiyor. En son gittiğim cilt doktoruna artık roaccutane'a hazır oldugumu ve başlamak istediğimi söyledim. (içten içe acayip korksam da) bana daha önce hangi ilaçları kullandıgımı sordu. kozmetikleri sayınca hiçbirini kabul etmedi ve öncelikle jel/krem yani topikal tedavi deneyeceğimizi söyledi. %70 e varan iyileşme gözlenebilecegini sonuç alamazsak roaccutane'a başlayacagımızı anlattı.
işte bu CLINDOXYL jeli yazdı. Beyaz ve hassas tenli oldugum için bu kremin cildimi kızartacagını bu yüzden de yatıştırıcı krem kullanmam gerektigini söyleyip Avene önerdi. Daha önce kullandıgımdan farklı bi ürün bu. Isotretinoin tedavisi görenler için yani Roaccutane gibi veya bu tarz soyucu kurutucu kremler kullananlar için cildin toleransını artırıyor. Kızarıklıgını yatıştırıyor. Gece Clindoxyl sürüp de sabah hafif bi kaşıntı ve kızarıklıkla uyanınca cildimi adeta yatıştırıyor. Sonra da dışarı çıkarken İmex kullanıyorum. O da gayet başarılı bir ürün.
Şu an yüzümün bana ait olduguna inanamıyorum. Henüz 5 gün oldu ama şimdiden gözle görülür bir iyileşme var. Hiç geçmeyen iki büyük aknem daha sönük. Küçük kırmızı alerji gibi olan sivilcelerim kayboldu ve izlerim daha az belirgin. En önemlisi cildimde temiz ve yağsız bi his var.:KK52: Umarım böyle devam eder ve umarım benimle aynı dertten muzdarip olan arkadaslara yardımcı olabilmişimdir:KK61:

Burda okudugum mesajlara dayanarak doktora gittim bu ilacı söyledim,güzel ilaç dedi verdi..bi kaç ilaca da alerjim oldugunu soylemıstım,bi şey olmaz dedi..sadece bi gece kullandım ve sabah kalktıgımda yuzum faciaydı..gözlerim şişti yüzüm yanmıs gibi oldu..köy okulunda öğretmenım ben,hemen ile götürdüler ambulansla o derece yani..bi hafta iş göremez raporu verdi doktor..ne zaman gececekler diye bekliyorum cok cok cok cok canım sıkkın cok coook :KK43:((((

ya arkadaşlar ben raocuten kulandım hala da devam ediyorum doktor bir kutu hap ve clindoxyl verdi 1 gün hap bir gün bu jeli kullanıcaksın dedi benim yüzümde artık sivilce yok sadece kızarıklıklar var yani sivilce izleri ben şimdi bu jeli sivilce izlerinin üzerine mi sürücem herkes sivilcelerine sürmüş de bende artık yoklar aklım ermedi açıkcası....

la roche posay yüz yıkama jeli benim t bölgem yağlı olduğu için bide kullandığım kremler sabum salgısını azaltıyo eskisine göre cildim şu anda hiç yağlanmıyo diyebilirim kullandığım kremler gerçekten çok iyi geldi tavsiye ederim.

teşekkürler canım :)

ben de kullanıyorum bu jeli doktor verdi bana da kızarıklık yaptı ve yüzüm soyuldu ama bu 2.günüm olmasına ragmen lekelerimi baya hafifletti etkili oldugunu düşünüyorum

Evet bende bugun aldım sivilce şikayeti için doktorum verdi zaten üzerinde yazıyor kullanımı buzdolabında saklayınız diye... bakalım ne olacak

bnde yeni gittim doktora tretin ve clindoxyl jel verdi. ilk 2 gün bişe yapmadı jel ama 2gündür yüzüm kırmızı ve acayip acıyo güneş yanığı gibi bi acı. ben sabahları sürüyorum eczacı üzerine öyle yazmş ama btn gün geçmiyo acısı:KK43: doktor kızarma ve yanma olabilr demişti ama daha ne kdr dewam edicek ya:KK43:

bende 4 gün önce gittim doktra gece için clindoxyl sabah için ise nadixa yı verdi ve ben gün içinde imex i de kullanıyorum hem sivilce izlerimi kapatıyor hemde sivilcelerimi kurutuyor ben yanma yada kızarıklık gibi yan etkilerini görmedim şimdilik iyi gibi gidiyor birde hap verdi tetradox adında bir ay sonra kontrolüm var umarım herşey yolunda gider inş hepimiz şu sivilce illetinden kurtuluruz herkesin allah yardımcısı olsun kızlar gelişmeleri yazıcam inşş

bende 4 gün önce gittim doktra gece için clindoxyl sabah için ise nadixa yı verdi ve ben gün içinde imex i de kullanıyorum hem sivilce izlerimi kapatıyor hemde sivilcelerimi kurutuyor ben yanma yada kızarıklık gibi yan etkilerini görmedim şimdilik iyi gibi gidiyor birde hap verdi tetradox adında bir ay sonra kontrolüm var umarım herşey yolunda gider inş hepimiz şu sivilce illetinden kurtuluruz herkesin allah yardımcısı olsun kızlar gelişmeleri yazıcam inşş

bende sitede ve başka yerlerde okuduğum kadarıyla clindoxyl ı akşam kullanıyorlarmış. bna neden sabah için yazmış doktor:KK43: o yüzden mi böyle oldu acaba. 3gün ara verdim kızarıklıklar geçti. yarın sabah tekrar denicem yine aynısı olursa doktora gidicem mecbur:KK43:

bende sitede ve başka yerlerde okuduğum kadarıyla clindoxyl ı akşam kullanıyorlarmış. bna neden sabah için yazmış doktor:KK43: o yüzden mi böyle oldu acaba. 3gün ara verdim kızarıklıklar geçti. yarın sabah tekrar denicem yine aynısı olursa doktora gidicem mecbur:KK43:

bencede canım gece kullanman en iiyisi zaten eczacı da bu şekilde önerdi doktor sana nasıl öle bişi dedi anlamıyorum yaa zaten içeriğinin olduğu kağıdı oku ordada güneşe maruz kalmamalısın yazıyordu sen iice oku onu ve doktorada bunun hesabını sor yanii bu işin şakası yok

doktorum bana da clindoxyl jel yazdı bi akşam bunu yapıyorum bi akşamda eritretin uyguluyorum doktorum öyle dedi ikiside çok güzeller ve şu anda sivilce izlerim kaldı hiç bi pütürlük yok cildimde bide bana imex syndet sabunu verdi eşantiyon olarak bunla yıka cildini dedi çok güzel bi üründür dedi,gerçekten de öyle çok güzel yumuşacık yapıyo cildi yıkadıktan sonra hiç öyle sabunla yıkamış gibi gergin bi his yaratmıyo. herkese sivilcelerinize karşı başarılı tedaviler diliyorum:KK71:

X