Nikah Sözlüyüm ve imam nikahı istiyoruz yardım

zeyna55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
5
0
KIZLAR BEN 20 YAŞINDAYIM VE SÖZLÜYÜM SÖZLÜMLE HARAM OLDUĞUMUZU DÜŞÜYORUM VE ıMAM NıKAHI YAPMAK ıSTıYORUZ FAKAT RESMı NıKAH OLMADAN ıMAM NıKAHI OLMAZMIş kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı:kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
canım bizede yapmadı hoca nişan günü olmaz dedi resmi nikah dedi kıydırmadık iikide kıydırmamışız arkadaşıma erzurumda kıymışlar imam nikahı nikah olduğu için araştrmış hocalara sormuş nikah alında olduğu için yatak falan vacipmiş o olmadığı için günaha giriliyomuş demişler o bana öyle dedi en azından iiki yaptrmamışsınız dedi bence zorlama okadar nasılsa evleniceksiniz resmi nikahı bekle

biliyorum canım o artık senin kocan oluyo ve yatağına cağırdığında gitmek zorundaymıssın simdi ben ona desem yaptırmayalım die biliyorum ki o yanlıs anlıcak o yüzden bunu nası anlatıcam bilmiorum hoca nikah yapmıo :eek:

Son düzenleme:
biliyorum canım o artık senin kocan oluyo ve yatağına cağırdığında gitmek zorundaymıssın simdi ben ona desem yaptırmayalım die biliyorum ki o yanlıs anlıcak o yüzden bunu nası anlatıcam bilmiorum hoca nikah yapmıo kendi aramızda yapalım dio:eek:

yok artık

bunun da mı "kendi aramızda"sı çıktı:roflol:
oyuncak mı bu laelaelaelaelae

kendi aramızda dini nikah kıyalım ne demek :eek:lmaz:

bence sen bu adamdan arkana bakmadan kaçççakannehir

ya da szölüm dediğin adamı akla mantığa uygun davranışlara davet et

biliyorum canım o artık senin kocan oluyo ve yatağına cağırdığında gitmek zorundaymıssın simdi ben ona desem yaptırmayalım die biliyorum ki o yanlıs anlıcak o yüzden bunu nası anlatıcam bilmiorum hoca nikah yapmıo kendi aramızda yapalım dio:eek:

o ne saçmalık öyle. çağırdığında gitmek zorunda olmak falan. ne münasebet. imamı değil resmisi olsa zorunda değilsin.

aranızda imam nikahı kıymayı nasıl düşünüyor sözlün? bunun için bir hoca gerekir. hem zaten evleneceksiniz, biraz daha beklemekten ne çıkar. dünyanın bin türlü hali var. sonradan pişman olabilirsin.

Bu imam nikahı gerçekten suyu çıkan bir şey oldu.
Ya her türlü haltı yiyip kılıfına uydurmak için nikah kıyarlar
ya haram falan deyip

haram olan böyle kimseye haber vermeden nikah kıymak.
Kendi aranda nikah mı olur ya, akıl var mantık var

KIZLAR BEN 20 YAŞINDAYIM VE SÖZLÜYÜM SÖZLÜMLE HARAM OLDUĞUMUZU DÜŞÜYORUM VE İMAM NİKAHI YAPMAK İSTİYORUZ FAKAT RESMİ NİKAH OLMADAN İMAM NİKAHI OLMAZMIŞ ŞİMDİ KENDİ ARAMIZDA YAPMAK İSTİYORUZ...NASIL OLACAK BİLMİYORUMkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı:kafamçokkarıştı

hiç kafana takma canım...eşim ve ailesi beni istemeye gelmişlerdi...yüzük takıldı verdiler beni...ardından hemen hoca geldi ve imam nikahı kıyıldı...5 ay nişanlı kaldık sonrada evlendik....imam nikahındakı maksat hem nişanlılıar daha rahat görüşsün hem de cevre duysun.... yani kendi aranızda yapmak mantıksız aslında ....imam nikahıyla senin Allah katında eşin olmuş oluyo,fakat kadının haklarını hukukı kosullarda en ıyı koruyan: yasalarımız ve resmi nikah...eger nişanlına guvenıyosan yaptırabılırsın...ben de dini konularda hassas bi insannım ve imam nikahını hemen yaptırdım...nişanlılığım süresinde de eşim bana cok hassas davrandı..istemedığım seylere katıyen zorlamadı hatta talep etmedi ..hersey zamanı gelınce alnının akıyla yasanınca güzel....
senın 2 secenegın var ortada....tercih sana kalmış....

ben resmi nikah olmadan hocaların imam nikahı kıymadıklarını biliyorum, hatta bazı yerlerde evlenme cüzdanına bile bakan hocalar var,sonuçta onlarda haklı bu durumu kullanan çok kişi oluyor gerçekten de .

hiç kafana takma canım...eşim ve ailesi beni istemeye gelmişlerdi...yüzük takıldı verdiler beni...ardından hemen hoca geldi ve imam nikahı kıyıldı...5 ay nişanlı kaldık sonrada evlendik....imam nikahındakı maksat hem nişanlılıar daha rahat görüşsün hem de cevre duysun.... yani kendi aranızda yapmak mantıksız aslında ....imam nikahıyla senin Allah katında eşin olmuş oluyo,fakat kadının haklarını hukukı kosullarda en ıyı koruyan: yasalarımız ve resmi nikah...eger nişanlına guvenıyosan yaptırabılırsın...ben de dini konularda hassas bi insannım ve imam nikahını hemen yaptırdım...nişanlılığım süresinde de eşim bana cok hassas davrandı..istemedığım seylere katıyen zorlamadı hatta talep etmedi ..hersey zamanı gelınce alnının akıyla yasanınca güzel....
senın 2 secenegın var ortada....tercih sana kalmış....

işte o yüzden resmi nikah olmadan imam nikahı kıyılmamalı

ki yasak da zaten

resmi nikah olmadan dini nikah kıyılamaz. gerçek bir din adamı bunu yapmaz en azından
:eek:lmaz:

bence uygun bir dille sözlüne anlat ve resmi nikahı bekleyin yerimseniben
nolur nolmaz dünyanın binbir türlü hali var günümüzde neler oluyo neler duyuyoruz inşallah olmaz ama genede tedbir :eek:lmaz:
bide bunun kendi aranızda olanıdamı varmış :uhm:
ilk kez duydum yok olmaz öyle bişey :1shok:
mutluluklar dilerim a.s.

evlenmeden once imam nikahımı olur ya bence cok sacma haram olurmusuz falan nasıl ya:S bis yandık 5 senedir haram icinde yasıyorus demekki

Nikahın amacı: birlikteliği duyurmaktır.
Bu yüzden, kendi aranızda gizli yapılan imam nikahı geçersizdir...

Araştırın isterseniz:)

işte o yüzden resmi nikah olmadan imam nikahı kıyılmamalı

ki yasak da zaten

resmi nikah olmadan dini nikah kıyılamaz. gerçek bir din adamı bunu yapmaz en azından
:eek:lmaz:

Gerçek din adamları, imam nikahının gizli olamayacağını söylüyorlar zaten Tv lerde veya çeşitli yayın organlarında ki_ çok mantıklı..

Oldu canım birde 2 şahit bulun da tam olsun :eek:lmaz:

İyice suyu çıktı bunun a.s

Resmi nikah olmadan hoca nikahı olmaz :kızgın:

senin sözlün bence nikah adı altında her haltı yemek istio
ama sen yemem bu lafları diyim ben sana
zaten şuan yasal değil mimamlar dini nikahı resmi nikah olamadan kıymıolar
artı kıydılar diyelim
ve siz bunu gizlerseniz
zaten gene niah geçersizdir
çünkü nikah demek duyurmak demektir
kmsenin bilmediği nikah olmaz
yapılsa da tutmaz
sözlüne sen ble söyle
araştırdım
gizli nikah geçerli olmuomuş
ha yapmışız ha yapmamışız farketmiomuş de
yapma böle bişi

deniz güneş ve lepi özetlemşler..söylenecek söz kalmamış bu konuda..
ama benim takıldığım nişanlının neden böyle bişey istediği..
ben olsam baya bozulurdum..

evet nikah duyurmakla olur. gizli ve kendi aranızda böyle bişey yapamazsınız.
arkadaşım senin sözlünün büyük ihtimalle amacı farklı.
madem günah olduğunu düşünüyosun evlenene kadar sınırını koru.
zor mu bu yani, illa yapış yapış yaşamak zorunda değilsiniz.
ayrıca her sözlenen evlenemiyor bu da aklında bulunsun.

Gerçek din adamları, imam nikahının gizli olamayacağını söylüyorlar zaten Tv lerde veya çeşitli yayın organlarında ki_ çok mantıklı..

gelde anlat işte:eek:lmaz:

deniz güneş ve lepi özetlemşler..söylenecek söz kalmamış bu konuda..
ama benim takıldığım nişanlının neden böyle bişey istediği..
ben olsam baya bozulurdum..

sana bi bakış atayım da anla sebebini:jeyyar:

sempatiksalakcinni

pardon ama hoca yapmazsa siz nasıl yapcaksınız kendi aranızda nikahı merak ettim

X