Bebek Beslenmesi tonimer burun spreyi.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
kızlar oğlumun burnu tıkalı.doktor tonimer damla verdi.ama ne kadar kullanacam bilmiyorum..doktor 4 öğün 10 ar damla dedi.ama fazla değil mi ya...........bana yardımcı olur musunuz?damlatıyorum kusuyor çünkü::

canım içinde tüpler var...doktorun yazdığı reçeteye göre bir kutu yani bütün rerumlar 1 günde biter.bana fazla geldi..yani bir günde bir tüp bitirsem yeter mi acaba?

çok ilginç bende kullanmıştım ve de dediğin gibi bir tüp açılınca 24 saatlik kullanımı vardı ama ben o süre içinde o tüpü bile bitiremezdim.10 damla çok geldi bana bebeğine de çok gelmiş olacak ki kusmuş .ben her iki burun deliğine temizlik öncesi 2 şer yada 3 er damla damlatırdım.sen bilirsin ama prospektüsünü bi daha oku istersen.ama tıkanıklık hiç olmasın diyorsan buhar makineleri çözüm olacaktır.

bende serum fizyolojik tüplerden kullandım.. tonimer kullanmıştım ama faydasını görmedim.. serum tüpleri hemen burnu açıyor..

ben tonimer kullandim ama fısfıslısından kullandim yani damla olarak degil..okyanus suyu onlar herhangi bir zararı yok istedgin gibi kullanabilirsin..bizimde dr öyle söyledi..herhangi bir ilac degil etkileşim olmaz canim geçmiş olsun[/B]

banada doktorum bellı bısey soylemedı bebegın burnu acılana kadar sık dedı bende oyle yaptım fazla geldı kalanını kullanamıyosun zaten omru bır gunluk bosver bence sende on tane sıkma fazla gelmıs demekkı kusmus

canım benm oğlumda 3 aylık bende tonimer kullanıyorum okyanus suyu aslında ben 2 yada 3 günde bir 1 yada 2 damla damlatıyorum ilaç olmadığı için korkma ama çok kullanımda kurulukta yaptığı için sık kullanma derim

benim kızımda 1-2 aylıkken burnu çok tıkanıyordu hem serum fizyolojik hem de tonimer kullandım bir fark göremedim. günde 3 kez 3-4 damla kullandım. 10 damla çok fazla. mutlaka yan yatırılmalıymış eğer düzgün damlatılmazsa orta kulak iltihabına neden olabilirmiş doktor söylemişti. bebeğim 3 aylık civarıyken burun tıkanıklığı falan kalmadı yüzüstü yatırınca başını kaldırmak için hızlı nefes alıyor ve burnunu kendi açıyorduzemuszemus

tonimer sprey seklinde zaten günde dört kere( cok tıkanıksa) her iki buruna sıkıver biraz bekle aspre ile cek

Burun tıkanıklıĞına en gÜzel ÇÖzÜm sterımar adlı okyanus suyu.doktorum ÖnermıŞtı.
TıkandıkÇa kullanıyorum,bazen kullandıktan sonra Öyle gÜzel hapŞuruyor kı bÜtÜn sÜmÜklerı Çıkıyor rahatlıyor.Şıddetle tavsıye ederım.

X