Saç Kesim Şekilleri Perma dogal gorunurmu?? Bırde boyalı saca zarar verırmı??

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

kybele34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2009
47
0
SLM KIZLAR ,

SACLARIMDA BOYA VAR VE DUMDUZZ ASLINDA DUZ SACI SEVIYORUM AMA COK SEKILSIZ DURUYO , BIRAZDA DEGISIKLIK ISTIYORUM SANIRIM.ESKIDEN PERMA FIKRI COK ITICI GELIRDI AMA SIMDI GELISEN TEKNOLOJI ILE DOGALA COK YAKIN OLUYOMUS SANIRIM DENEYEN VARMI PERMA ?? BIDE SACIMDA BOYA VAR ZARAR VERIRMI KI ACABA ?? KUAFORUM ZARAR VERMEZ DEDI AMA YINEDE TECRUBE EDINEN VARSA BILGI ALAYIM DEDIM.
TEŞEKKÜRLER :enbuyukkk:

sakın perma yaptırma derim ben şuan bende var saçları çok yıpratıyo sonra saçlarının eski sağlığı için çok çaba sarf etmen gerekecek ve bakımıda oldukça zor özellikle banyodan çıktıktan sonra çok dökülüyo ve uçları kırılıyo benim saçımda röfle vardı üstüne perma yaptırdım yapıldıında hiç bi zarar vermedi ama daha sonra görüyosun zararı saçların kabarıyo ve şekile girmiyo düz saçlarının geri gelmesi için dua edersin sonra canım benden sölemesibayanssulusmile

bende düşünüyordum yaaa... hatta iki gün sonraya planlamıştım bile.... ama bi arkadaşta yıpratıyor dedi benim saçlarımda çok gürdü 2 kere perma yaptırdım yarısına indi dedi... bide sizin yazdıklarınızı okuyunca.. çünki bende düz saçlarımdan çok sıkıldım artık.. ama soğuk permamı ne varmış.. onu bi araştır demişti..bide ben saçlarımı kendim sardım... ve herkes resmen bayıldı... o yüzden düşünüyprdum yaptırmak.. kararsız kaldım şimdi

"arstyle" nın başlıgınada yazmıştım sana yazıyorum sakın ama sakın yaptımayın özellikle boya kullanıyorsanız boya zaten saçı yıpratıyo permanın özel ilacı var o boyalı saçları yakıyo saçlarınız kuru yaprak gibi oluyo sonraları kırılıyo sürekli dökülmeyi saymıyorum hem öle düzken kendi yaptıgınız dalga gibi güzel gurmuyo sonra benim gibi düzleşsin diye düzleştirici filan kullanırsın daha beter olur. düz sacınızın kıymetini bilin derim ben her şekle giriyo ben bilmedigim için uyarıyorum şimdi bakım yapmak için ugraşıyorum :KK43:

aynen öle doğru benim permalarım hala var uçlarında haftada 1 bakım yapıyorum doğal yağlarla ama kendine geldi artık çok şükür sakın yaptırmayın ama isterseniz su dalgası yaptırın daha az zarar verir belki

1 kez su dalgası 2kez de perma yaptırmış biri olarak hiç bulaşma derim.Çok yıprandı saçlarım.Evet düz saça oranla daha gür duruyorlardı ama saçın sağlığı bozuluyor.Hiç unutmam (konu nasıl permaya geldi hatırlamıyorum ama) lisedeyken biyoloji hocamız "perma filan yaptırarak saçlarının kimyasını bozan dangalak bayanlar var. "gibi bir şey söylemişti. sırnaşık şey Hiç üstüme alınmamıştım delikafadulden .

saçım 3 yılda kendine zor geldi,aman uzak dur,artık herkesin yaaa senin ne güzel saçların vardı demesinden gına gelmişti.....

3 yıl önce yaptırdım ama hayatımda hiçbir şey için bu kadar pişman olmamıştım.
saçlarım uzayana kadar her gün düzleştirmek zorunda kaldım mahvoldu saçlar, kesinlikle önermem

Benimde saçlarım dümdüz pırasa gibidir, yıllardır röfle yaptırmaktan çok yıprandı saçlarım elimden geldiği kadar bakımını yapıyorum ama bir kere doğal saçın kimyası bozuluyor işte
saçlarım hem dümdüz hemde hacimsiz diye kuaförüme çok ısrar ediyorum perma yap dalga yap saçıma diye saçların elimde kalır olmaz diyor her seferinde
bir bildiği varki yıllardır ısrarla yapamayacağını söylüyor
bence sizde uzak durun boyalı saça perma yaptırmaktan

arkadaşlar ben yaptırdım.doğal duruyor.ama esmerseniz ne yazık ki yüzünüze çok sert bir ifade katıyor.kasımda yaptırmıştım,3 aylık olanından halen duruyor.sinir olduğum için düzleştiriyorum çok fazla kırığım oldu şimdi de :1closedeyes: kısacası eğer sert yüz hatlarınız ada esmer bir teniniz varsa yaptırmadan önce iyi düşününün.
birde yaptırmak isteyenler bence yazın yaptırsınlar.her gün yıkayınca daha güzel duruyor.ve kendi kendine kuruyunca daha doğal duruyor.

bende su dalgası veya perma yaptırmayı düşünüyordum fakat permayla ilgili yorumları duyunca vazgeçtim.
yalnız kuaförüm bana 6 aylık hacim veren dalga var dedi loreal ürünüyle yapılıyormuş permadan daha hoş duruyormuş.

yalnız saçlarımda boya olduğu için çok az saçımı kesdi deneyecek saçı yakacak mı diye daha önce yaptıran varmı.

çok kararsızım

kuzenim yaptırmıştı. normalde de sürekli saçını düzleştirip ardından ütülüyordu. saçının doğal hali kabarık olduğu için. perma yaptırdıktan sonra çok doğal gözüktü. bi zararınıda görmedik açıkçası çokta yakıştı tavsiye ederim.. :1rolleyes:

melisa 6 aylık hacim veren dalga dediğin nasıl bişimiş..Bir de boyalı saçı yaktı mı yakmadı mı sonucu bize bildirir misin :)

permada saçlar çok yıpranıyor hiç tavsiye etmem benimde saçlarım düz ve bende yaptırmayı düşünmüştüm.. canlarım permaya sakın ama sakın bulaşmayın saçları döküyo :eek:lmaz:

SLM KIZLAR ,

SACLARIMDA BOYA VAR VE DUMDUZZ ASLINDA DUZ SACI SEVIYORUM AMA COK SEKILSIZ DURUYO , BIRAZDA DEGISIKLIK ISTIYORUM SANIRIM.ESKIDEN PERMA FIKRI COK ITICI GELIRDI AMA SIMDI GELISEN TEKNOLOJI ILE DOGALA COK YAKIN OLUYOMUS SANIRIM DENEYEN VARMI PERMA ?? BIDE SACIMDA BOYA VAR ZARAR VERIRMI KI ACABA ?? KUAFORUM ZARAR VERMEZ DEDI AMA YINEDE TECRUBE EDINEN VARSA BILGI ALAYIM DEDIM.
TEŞEKKÜRLER :enbuyukkk:

Selam canım, bence gerçekten değişiklik istiyorsan yaptırmalısına.s

Benim de saçlarım çok düz ve boyalıyken yaptırdım, tabi ki saç eski sağlığında olmuyor ama iyi bakım yaparsan yine yumuşacık pasparlak oluyor :)

Ben Kerastesin kıvırcık permalı saçlar için turuncu renkli saç maskesiyle aynı serinin şampuanını kullandım. Saçlarımı da iki ayda bir boyayıp her ay dip boyaması yapıyordum sadece, ve gayet rahat kullandım. Hatta daha permam tam gitmeden tekrar yaptırdım iki ay sonra. Her ne kadar saç biraz yıpransa da bakımla kullanabilirsin :)

Şöyle bir gerçek te var ama; benim iki sene oldu perma yaptıralı ve saçımı çok kestirdim ama hala uçlarda perma izleri var malesef, ama o da eninde sonunda gidiyor kaydirigubbakcemile5

Eğer düz saçtan sıkıldıysan saçına ihtiyacı olduğu bakımı yapacağına da inanıyorsan bence yaptırmalısın perma a.s

ben perma yaptırmıştım bi ara ama boyasızdı saçlarım çok gusel olmuştu

ama boyalı saçı yakar mahfeder perma..

annemde boya vardı kadın yaparım bişe olmas dedi ama saçları yandı annemin.

düüüümdüzzz saçlarından bıkan biri olarak eğer çok istiyosan yaptır diyorum:) ama iyi bi yere yaptır yaptırırsan..aman sakıııınnnnnnn dandik bi yere gitme sakınnn! permayı herkes yapamaz

sakınn yaptırmayın arkadaslarrr ben nısanımda yanı 2 yıl once yaptırmıstım boyanın ustune bıde..
gür olan saclarımın yerıne cansızz .. çok dokulen saclar aldı yerını :KK43:(( şuan bıle duzelemedi daha saclarım deli gibi sac dokuyorum yaa :KK43:(

boyayla bırlıkte perma acayıp yakıoo bılgınızeee

saçıma bi kaç sene önce boyalı saçın üzerine perma yaptırdım asla tavsiye etmiyorum saçlarım yandı hep tüy tüy oldu özellikle uçları çok kötü yanıktı saçım daha kendini topyalamadı bile hala uğraşıyorum o yanıklar olmasa aslında süper duruyor perma :)

X