bebeğim daha 3.5 aylık

kasem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2007
171
1
kızlar acil yardım istiyorum sizden bebeğim 3.5 aylık feci derecede elini emmio ne yapacağımı bilmiyorum ve çok zor gögsümü veriyoum ne olcak halmiiz yardımn.....

canım o ayda parmaklarına ilgisi artar..tek oyuncağı o..zamanla oyuncaklara ilgisi yönelince unutacak emin ol..bir zamanlar ben de çok takmıştımboshayallersmile

benimki henuz 40 gunluk, yaklasik 20 gunlukten beri elini emiyor, once acliktan saniyordum ama meme emdikten hemen sonra da yapiyor, gecer diye umuyorum

kızlar acil yardım istiyorum sizden bebeğim 3.5 aylık feci derecede elini emmio ne yapacağımı bilmiyorum ve çok zor gögsümü veriyoum ne olcak halmiiz yardımn.....

Merak etme arkadaşım benim oğlumda aynı durumda. Deli oluyorum memeyi zorla 1-2 dk emip bırakıyor sonra ya elini ya benim omzumu kolumu emiyor. Yapacak hiç bişe yok ilgili ilgisiz her konu başlığına yazıyoprum soruyorum ama kesin çaresini bilen yok bekleyip göreceğiz ama memeyi almama konusunda o ne kadar inat ederse bende o kadar inat edeceğim doktor sağıp ver emmiyorsa dedi ama memeyi bırakır diye korkuyorum sabredeceğim deneyeceğim uykusunda emiyor o nedenle bende uyurken emziriyorum. Geçici bir süreçse geçene kadar böyle napiiim

slm benım arkadsımın ogluda elını emıyordu tıpkı sızler gıbı unutur zamanla dedı ama bebegı şuan bır yasında ve hala elını emıyor.elını emıyorsa emzıge de kısa surede alışacaktır tavsıyem emzıge alıştır

ay canım benim merak etme bebekler dünyayı ağızla keşfetmeye başlar önce.hem onların haz aldıkları bişeydir.onlar için uyarandır. elini her şeyi ağzına götürerek tanır. merak etme geçecek korkacak takacak bişey yok.bende başlığı görünce korktum hasta felan sandım. tek derdin bu olsun canım ya. gayet normal.sağlıkla büyüt bebeğini

şimdi elini emmenin tam zamanı ama elini emmek memeyi emmekten tatlı geliyosa çözüm yolu aramalısın 1. emzik vermiyosan emzik ver 2. yarım kundak yapmanı tavsiye ederim böylelikle emizr ve böyle uyut bi zaman sonra memenin gerçekte ne kadar tatlı oldugunu anlıcaktır :)

benim oğlum 6. ayını bitiriyo hala yarım kundak yaparak uyutuyorum hem üstünü açmıyo hemde korkup uykudan sıçramıyo

benim kızım da aynı zamanlarında elini emerdi hep. bazen bileğine kadar sokardı hatta. ben emzik kullandım bir süre. ama kızım verirsem emiyordu, vermezsem emziğini hiç aramıyordu. şuan 7 aylık oldu ve geçti o elini emmeleri. çevreyle o kadar ilgili ki eli aklına gelmiyo bile..

benim kızımda 3 aylık.şu anda hala eldiven kullanıyorum.ama eldivenle bile olsa ellerini ağzına götürüyor.
bazen ellerini açıyorum o zamanda hemen ellerini emiyor.yine hemen eldivenlerini takıyorum.
şurda 1 ay sonra havalar ısısnca tamamen çıkarcam eldivenlerini ama ellerini emmesinden korkuyorum.
nette araştırdım bu aylarda normalmiş ellerine ilgi duyması.parmaklarını her gördüğünde mutlu olurmuşş.
oyuncaklarıymışşş onların.inşallah geçici bir durumdurrr

benim kızımda 3 aylık.şu anda hala eldiven kullanıyorum.ama eldivenle bile olsa ellerini ağzına götürüyor.
bazen ellerini açıyorum o zamanda hemen ellerini emiyor.yine hemen eldivenlerini takıyorum.
şurda 1 ay sonra havalar ısısnca tamamen çıkarcam eldivenlerini ama ellerini emmesinden korkuyorum.
nette araştırdım bu aylarda normalmiş ellerine ilgi duyması.parmaklarını her gördüğünde mutlu olurmuşş.
oyuncaklarıymışşş onların.inşallah geçici bir durumdurrr

merhaba canım,

bebişin ömürlü olsun. ancak sana yazamadan edemedim. bebeklerin en büyük öğrenmearaçları elleridir. yani dokunma duyusu hayati önem taşımakta. oysaki sen bebeğinin ellerine eldiven giydirerek onu bu en büyük hazinesinden mahrum bırakmışsın. hem de 3 aydır. bebekler bir dönem ellerini parmaklarını emerler ama %100e yakını bundan kısa süre sonra vazgeçer. çünkü dış dünyayı tanımaya başlar.

internette bi araştır istersen bu konuyu. tüm uzmanlar bebeklere eldiven giydirilmesine karşı. bence hemen çıkar bebeğinin eldivenlerini, bırak özgürce kendini ve çevresini keşfetsin.

bu arada bebeğin oyuncakları ile nasıl oynuyor? emiyorsa sana nasıl dokunuyor?

X