SodaMatik...Harika Leke Çkarıcı...

nazalp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
3.725
2
40
Geçen gün marketten aldığım 2,5 liralık bir paket...
O kadar çok işe yarıyor ki... Ben artık o işe yaramayan cosla oxi actionları bir kenara bıraktım bunu kullanıyorum..
Her yerde kullanabiliyorsunuz.. Halı, mobilya, kıyafet üzerindeki lekeler...
Banyodaki fayanslardaki lekeler...Beyaz çamaşırları dahada beyazlatmaya...
Ne varsa eskilerde var yani... Ben artık bunu tek geçerim...

çamasır sodası gıbı bırsey mı bu merak ettım
dıger kımyasal temızleyıcılerden uzak durmaya çalışıyorum da
soda deyınce hemen ılgımı cektı

evet bende evde ankara sodamatik kullanıyorum içerisinde sadece soda yok fosfat (kireç önleyici), Aktif oksijen (leke çıkarıcı var)... diğer sodamatiklerde sadece sodyum karbonat var o işe yaramaz çamaşırları yıpratır.

Herhalde yer silerken de kullanıyorsun, çok ilginçmiş. Evet ya gerçekten bu ürünler çok pahalı. Ben biraz da süpermarket ve hipermarket fakiri bir yerde yaşadığım için tasarrufa dikkat etmek zorundayım. Nasıl kullandığınızı anlatırsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler bu öneri için harika bişey....

Bende aldım bu ürünü ama deterjanla birlikte kullanılır diyor.
Benim aldığım nazar marka. Birde tül ve her türlü çamaşır için yazılmış.
Anlamadım nasıl kullanacağımı:26:

Bende aldım bu ürünü ama deterjanla birlikte kullanılır diyor.
Benim aldığım nazar marka. Birde tül ve her türlü çamaşır için yazılmış.
Anlamadım nasıl kullanacağımı:26:

Aldığın nazar markanın arkasında ürün içeriği yazar oraya bak göreceksin sadece sodyum karbonat içeriyor ve sodyum karbonat kireç önleme ve leke çıkarma beyazlatma etkisi yoktur, eğer sodamatik alacaksın Ankara Sodamatik almanı tavsiye ederim Ankara sodamatik kireç önleyici fosfat ve leke çıkarıcı perkarbonat içerir uygun fiyata bir deterjan alıp mesela ariel pahalı alo al içine ankara sodamatik koy ayrıyeten calgon kosla oxi action kullanmana gerek yok. ben öle yapıyorum... Bunları nasıl biliyorsunuz derseniz; kimyagerim ben hammaddeleri tanıyorum. :KK70:

Herhalde yer silerken de kullanıyorsun, çok ilginçmiş. Evet ya gerçekten bu ürünler çok pahalı. Ben biraz da süpermarket ve hipermarket fakiri bir yerde yaşadığım için tasarrufa dikkat etmek zorundayım. Nasıl kullandığınızı anlatırsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler bu öneri için harika bişey....

çamaşır makinesinde deterjan gözüne deterjan ile birlikte yarım çay bardağından biraz fazla Ankara sodamatik koyarak çalıştırıyorum kesinlikle calgon kullanmana gerek yok... genelde beyazlar ve açık renkli çamaşırlarda kullanıyorum. Ayrıca annem yün yıkarkende kullanıyor, yünü ankara sodamatik içinde bekletiyor tertemiz oluyor bembeyaz oluyor yünler. tüllerdede kullanılıyor... İstersen bir gece önceden içine ankara sodamatik koyarak beyazları ısla, öyle beklesin... sonra yıka makinede, gerçekten gururla dışarı asabilirsin, beyazlarına hayran kalır komşuların. :KK70:

annemde kullanıyor bunu
beyazlarda işe yarıyor ama kireci önlemiyor

ankara sodamatik beyazlardada işe yarıyor, kirecide önlüyor... ben test kiti kullanarak kireci önlediğini gözümle gördüm. Senin kireci önlemez dediklerin sadece sodyum karbonat içeren ürünlerdir. Sadece Sodyum Karbonat içeren ürünlerde sahte ürünler, yarı mamül ürünü paketleyip kireç önler diye satıyorlar.

evet bende evde ankara sodamatik kullanıyorum içerisinde sadece soda yok fosfat (kireç önleyici), Aktif oksijen (leke çıkarıcı var)... diğer sodamatiklerde sadece sodyum karbonat var o işe yaramaz çamaşırları yıpratır.

bu ankara sodamatik heryerde varmı acaba....

Ankara Sodamatik, Ankarada çok meşhur, Ankarada var, herkes bilir ve kullanır. Adana Grossda varmış, tokat,yozgat,sivas da da çok kullanılan bir ürün. İki sene önce İstanbulda da vardı, carrefourlarda ama şimdi yok carreforlarda... Çok ii ürün ya calgonla ve oxi actionla fiyatı karşılaştırınca karlı ve kaliteli. sahte kireç önleyiciler beyazlatıcılar gibi değil.

Aldığın nazar markanın arkasında ürün içeriği yazar oraya bak göreceksin sadece sodyum karbonat içeriyor ve sodyum karbonat kireç önleme ve leke çıkarma beyazlatma etkisi yoktur, eğer sodamatik alacaksın Ankara Sodamatik almanı tavsiye ederim Ankara sodamatik kireç önleyici fosfat ve leke çıkarıcı perkarbonat içerir uygun fiyata bir deterjan alıp mesela ariel pahalı alo al içine ankara sodamatik koy ayrıyeten calgon kosla oxi action kullanmana gerek yok. ben öle yapıyorum... Bunları nasıl biliyorsunuz derseniz; kimyagerim ben hammaddeleri tanıyorum. :KK70:
ama ben migros,tansaş,carrefour,kipa ya gittim yoktu bu ürün

doğrudur o marketlerde Ankara Sodamatik yok yok sahte sodamatikler var ama onları kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem çünkü işlenmemiş yarı mamül ürün çamaşırlara zarar veriyor yıpratıyor ... Ben Ankara yaşadığım için rahatça Ankara Sodamatiği bulabiliyorum... Ankarada gimat toptancılarında var gross marketlerde var.

arkadaşlar kireç önleyicinin mantığı nedir çözemedim yıllardır çamaşır yıkanırken makine onlarca kez su alıp veriyor siz bir defa kattığınız kireç çöüzcüden makinenize veya çamaşırınıza ne katkısı bekliyorsunuz ki bunu bana serviste söyledi durulama suyunda yine kireç var deterjana katsanızda bana saçma geliyor israf yazık bence mantığım kabul etmiyor

Çamaşır makinesinde asıl yıkama ilk yıkamadır. Yıkama yapılan su orta veya çok kireçli ise kireç önleyici bu asıl olan yıkamada gereklidir. Kireç önleyici suyun kirecini sıfırladığından ötürü kaliteli bir yıkama ortaya çıkarır. Çamaşır makinesin kireç önleyici özellikle çamaşırların temiz olması ve çamaşır makinesinin korumnası için kullanılır.

Sodamatik ya da camasir sodasi ayni seyler.
Bende kullaniyorum.
Oglumun camasirlarini yikarken ozellikle granurlu sabunla karistiriyorum.

Gecende beyaz camasirlarimi yikarken biraz ariel ve karbonat koydum.Bembeyaz oldular resmen.
Bunuda yeni ogrendim.Faydali bilgiler bolumunde.

Sodamatik ile çamaşır sodası aynı değildir. Sodamatik nedir ve ne işe yara önce bunu bilelim. Sodamatik çamaşır makinesinde kireç önleyici ve beyazlatıcı olarak kullanılır. Bu özellik sadece ANKARA SODAMATİK' te vardır. Diğer sodamatik diye satılanlar sahtedir. Çünkü üzerlerinde yazan kireç önler ve beyazlatır gibi ibareleri doğru değildir. Sadece biraz ucuzluk olsun diye tüketiciye satılan sahte ürünlerdir.
Çamaşı sodası eskiden kazanlarda yıkama yapılırken kullanılan kristal yapıda bir üründür.
Bilgilerinize....
Esen kalın....

X