Bebeğimizi kaybetme sebebplerimiz ve bundan sonra neler yapmamız gerekir diyenler..

hally

Guru
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2009
897
677
meleklerimizden ayrılış tarihlerimizi ve sebeplerini yazmayı hatta bundan sonra Allah nasip ederse nasıl bir yol izleyeceğimizi doktor seçimimizi birbirimizle paylaşırsak belki birbiriize yardım etmş oluruz..
04.11.2009 oligohidroamnios[amniyon sıvısının azalması)a bağlı solunum yetmezliği
Rabbim nasip ederse Ankarada ii birine riskli gebelikler uzmanı falan varsa araştırıp gerekirse öncesinde yapmamız gerekenleri öğrenmek istiyorum..

Son düzenleme:
merhaba bende bebeğimi 07.10.2009 tarihinde kaybettim.8 haftalıktı ama gelişmemişti.kalp atışları yoktu .allahım inşallah en kısa zamanda hayırlı hamilelik veririr isteyen herkese.

Merhaba 02.02.2010 tarihinde 16 haftalık bebeğimi kaybettim nedenine gelince hiçbir sebep yok gece uyurken suyum geldi bebeğimi almak durumundaydılar ve aldılar ama hiçbir neden ve sebep söyleyemediler

Slam bende 35 haftalıkken 04.01.2010 da kaybettim oğlumu kalbi durdu aniden oldu sezaryenle aldılar kuzumu.Bugün kan verdik bazı tahliller yapılacak.1ay sonra sonuçlar gelcek inşallah sorun çıkmaz.Ben doktorumdan çok memnunum gerekli herşeyi yaptı.Ömrü bu kadarmış yavrumun...benneyaptımki

mafoldumbenSlam bende 35 haftalıkken kaybettim oğlumu kalbi durdu aniden oldu sezaryenle aldılar kuzumu.Bugün kan verdik bazı tahliller yapılacak.1ay sonra sonuçlar gelcek inşallah sorun çıkmaz.Ben doktorumdan çok memnunum gerekli herşeyi yaptı.Ömrü bu kadarmış yavrumun...benneyaptımki

çok geçmiş olsun canım.ne denir ki allah sabrını versin.öbür dünya da seni cennete sokacak bir meleğin var öyle düşün.

bende 8 haftalık kalbi pıt pıt atan bebeğimi kaybettim. kanama ağrı falan olmadı. hiç bir şey anlamadan eridi gitti karnımda. küretaj oldum. pıhtılaşma ile ilgili tüm tahlileri yaptırdım. keşke tüp bebek tedavisine başlamadan önce yaptırsaymısım bunları. doktorlarda yarım yamalak. kimse uyarmadı benı bu konuda. düşük olabilece ihtimalini göz ardı ediyorlar. tutsunda gerisini sonra hallederiz diyorlar.
3. tüp bebek tedavisine gireceğim yaza. yapmadığım birşey kalmasın istiyorum. heşeryin hayırlısı.

çok geçmiş olsun canım.ne denir ki allah sabrını versin.öbür dünya da seni cennete sokacak bir meleğin var öyle düşün.

Amin tüm melek annelerinin başı sağolsun.Ahirette kavuşmanın umudunu taşıyorum ve kuzum incinir sonra kavuştuğumuzda kırgın olduğunu görmemek için hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum çok zor ama yavrusunu kaybeden ilk değiliz ve son da olmıcaz.Dilerim Rabbim hepimize sağlıklı ömürlü kuzular nasip eder inşallah canım

bende 8 haftalık kalbi pıt pıt atan bebeğimi kaybettim. kanama ağrı falan olmadı. hiç bir şey anlamadan eridi gitti karnımda. küretaj oldum. pıhtılaşma ile ilgili tüm tahlileri yaptırdım. keşke tüp bebek tedavisine başlamadan önce yaptırsaymısım bunları. doktorlarda yarım yamalak. kimse uyarmadı benı bu konuda. düşük olabilece ihtimalini göz ardı ediyorlar. tutsunda gerisini sonra hallederiz diyorlar.
3. tüp bebek tedavisine gireceğim yaza. yapmadığım birşey kalmasın istiyorum. heşeryin hayırlısı.

Başın sağolsun canım Rabbim sabır versin.

bende28.12.2008de 27haftalık bebeğimi kaybettim.hareketlerini hissetmediğim için gittim doktora kalbi durmuştu.guatr tedavisi görüyordum.bebeğimde beyin anomolisi olduğu söylendi.doğsa bile zeka özürlü olabilirmiş.gelişimi 1hafta geriden geliyodu.kullandığım hormon ilaçlarına ve guatra bağladılar nedenini.aman arkadaşlar hamile kalmadan önce mutlaka tam teşeküllü sağlık kontrolünden geçin.

17 haftada bebeklerden bırının kesesı aÇıldı(erken mebran rÜptÜrÜ)
10 hafta kadar karnımda kaldılar bırının sÜreklı suyu gelerek..26+5 de ıkız canlı doĞum oldu sezeryanla.
Bırısı 2 saat bırısı 1.5 gÜn yaŞadı...
Şuan t. GÜrgana gıdıyorum ankarada.
ılk gebelıĞım tÜp gebelıĞıydı muhtemelen bundan sonrakıde Öyle olacak. Hıstereskopı ıÇın uygun Şartların oluŞmasını beklıyorum.. Sonrasında tedavı

selam canım banada tüp bebekte söylemediler. 2 tüp bebek yaptırdım düşükle sonuçlandı.2 nci tüp bebekten 7 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım 8+2 de kalbi durdu.kanpıhtılaşması çıktı bendede mutlaka testleri yaptır sende.çok geçmiş olsun canım

Rabbim hepimize büyük sabırlar versin inş hayıısıyla sağlıklı bebekler kucağımıza almayı nasip eder

meleklerimizden ayrılış tarihlerimizi ve sebeplerini yazmayı hatta bundan sonra Allah nasip ederse nasıl bir yol izleyeceğimizi doktor seçimimizi birbirimizle paylaşırsak belki birbiriize yardım etmş oluruz..
04.11.2009 oligohidroamnios[amniyon sıvısının azalması)a bağlı solunum yetmezliği
Rabbim nasip ederse Ankarada ii birine riskli gebelikler uzmanı falan varsa araştırıp gerekirse öncesinde yapmamız gerekenleri öğrenmek istiyorum..

canım bende aynı sebepten kaybettim 33 haftalıkken karnımda ölmüş annesinin paşası test yaptırmadık acım zaten çok taze çok iyi giden hamileliğim vardı nazarada çok inanırım kader

30.05.2011 tarıhınde dusuk yaptım :KK43: 8haftalıktı .. nedeni benım agır ev işi yapmam ve birde folik asit eksıklıgı diye tahmın edıyoruz.cunku bazı organları gelişmiş bazı organları çok az gelişmişti..

Check-Up yaptırdım gebelık öncesi diyerek ayrıntılı bi şekılde,saframda 2.5cmlık taş çıktı,kromozomlarında bozukluk var birde.. önce bunların tedavisine bakacam..sonrasıda eşime keçiboynuzu pekmezi içirecem sprem sayısı kalitesi ve cok olsun dıye 1ay öncesınden baslatıcam aynı zamanda içicem keciboynuzu pekmezini yumurtalarım kaliteli olsun diye 2ay öncesinede ben baslarım artık.. buda nisan 2012yi ancak bulur sanırsam.

mrb ben yeni üyeyim.12 haftalık bebeğimi kaybettim.8 Ekimde kürtaj oldum.hala daha üzgünüm.İlk 3 tanesi hayatta.Bu bizim ki bizim 4. bebeğimizdi.Onu çok istemiştik.Çok hayaller kurmuştuk.Yaşım 37 trizomi 18 den kaybettim bebeğimi.Aslında korunma süreci bitince tekrar düşünmüyor değilim bir bebek daha.Ama korkularım var.Aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

30.05.2011 tarıhınde dusuk yaptım :KK43: 8haftalıktı .. nedeni benım agır ev işi yapmam ve birde folik asit eksıklıgı diye tahmın edıyoruz.cunku bazı organları gelişmiş bazı organları çok az gelişmişti..

Check-Up yaptırdım gebelık öncesi diyerek ayrıntılı bi şekılde,saframda 2.5cmlık taş çıktı,kromozomlarında bozukluk var birde.. önce bunların tedavisine bakacam..sonrasıda eşime keçiboynuzu pekmezi içirecem sprem sayısı kalitesi ve cok olsun dıye 1ay öncesınden baslatıcam aynı zamanda içicem keciboynuzu pekmezini yumurtalarım kaliteli olsun diye 2ay öncesinede ben baslarım artık.. buda nisan 2012yi ancak bulur sanırsam.

canım bebeğini düşürmenin sebebi olarak iş yapıp folik asit kullanmamanı görme lütfen.ne kadınlar var köy yerlerinde ağır iş gören,ilaç vitamin nedir bilmeyen ohoooo..o zaman oralarda sağlam insan hiç olmamalıydı..bu tamamen kader canım.zaten ilk 3 ayda olmuş.bütün doktorlar derki eğer döllenme başarılı olmamışsa yani bölünen hücreler arızalıysa vücut ilk 3 ayda atarmış.ayrıca her dr folik asit vermeyebiliyor.sonyıllarda moda oldu.Allah kolaylık versin size,ben de korunma sürecindeyim ve özel sigorta yaptırdım senin gibi nisan ayında başlıcam.hayırlı haberlerimizi paylaşırız inşallah :)

Merhabalar,
Ben 15.06.2011 tarihinde 27 haftalıkken acilen sezeryana alındım.sebebi yukarıda yazdığım 3 kelimelik latince sözcük grubu..4 aylıkken ayrıntılı ultrasonda bebeğimin eşinin yani plasentasının rahim ağzına yerleşmiş olduğu anlaşıldı.yani olmaması gereken bir yerde gitmiş konuşlanmış sevimsiz organ.bir sebebi yok bunun.herkesin başına gelebilecek birşey.eskiden bu yüzden çok anne bebek ölümleri olurmuş.gebeliğin ilerleyen haftalarında ağrısız kanamalarla kendini gösteriyor.erken doğum tehlikesi oluyor.neyse ben kendimi anlatayım.doktorum bana normal doğum yapamayacağımı,sezeryanın da çok kanlı olabileceğini,operasyon sırasında bana kan verecek yakınlarımın hazır olması gerektiğini,işler kötü gidip kanama durmazsa rahmimin alınabileceğini söyledi.27 haftaya kadar herşey yolundayken bir sabah aşırı kanamam oldu hastaneye zor yetiştik.beni hayatımı kurtarmak için oğluşumu aldılar erken doğmaya hazır değildi yavrum 3gün yaşadı ben 1 gün yoğun bakımda kaldım 8 ünite kan verdiler.3 gün de odada kaldım.ameliyat sırasında plasenta salağı beni bırakmak istememiş,10 yıl önceki sezeryan dikişime yapışmış(10 yaşında kızım var bu ikinciydi) doktorlar parça parça koparmışlar yamamış dikmişler rahmimi zar zor az kalsın rahmimi de alıyolarmış çünkü kanama durmayınca mecbur hastanın hayatını kurtarmak için bir organı gözden çıkarıyolar.Allahtan kanamam durmuş dikmişler beni.bu sitede aynı şeyleri yaşayıp ta yatak istirahati yapan ve gebeliğini ilerleten,rahim kasılmasını önleyici ilaçlar kullanan ve bebeklerini kucaklarına alan anneler tanıdım.gerçi herşey kader ama ben çok iyi bir doktora gittiğim halde bana çok özen göstermemiş olduğunu sonradan farkettim.eğer bir hakkım varsa ona helal etmiyorum.tabi yavrumun bu dünyada alacağı nefes 3 günlükmüş bunu hiçbirşey değiştiremezdi biliyorum ama doktorun bir ihtimali varsa bu da bir vesiledir sonuçta.sonra da bana davranışları umursamazdı.önce boşver 6 ay sora yine yaparsın dedi sora boşver nası olsa bi çocuğun var bi daha aynı şey olursa çok tehlikeli geçenlerde bi kadının mesanesini deldik yanlışlıkla plasenta mesaneye kadar yapışmış.bu olaylar cerrahpaşada oluyor bu arada.doktorum da oranın bi hocası...ama ben herşeyi Rabbime bıraktım korunma sürecimden sora yine hamile kalcam inş.Rabbimin dilediği olur..siz siz olun size de böyle bir teşhis konulursa tedbirinizi alın.yataktan çıkmayın,bol bol dinlenin..

canım bebeğini düşürmenin sebebi olarak iş yapıp folik asit kullanmamanı görme lütfen.ne kadınlar var köy yerlerinde ağır iş gören,ilaç vitamin nedir bilmeyen ohoooo..o zaman oralarda sağlam insan hiç olmamalıydı..bu tamamen kader canım.zaten ilk 3 ayda olmuş.bütün doktorlar derki eğer döllenme başarılı olmamışsa yani bölünen hücreler arızalıysa vücut ilk 3 ayda atarmış.ayrıca her dr folik asit vermeyebiliyor.sonyıllarda moda oldu.Allah kolaylık versin size,ben de korunma sürecindeyim ve özel sigorta yaptırdım senin gibi nisan ayında başlıcam.hayırlı haberlerimizi paylaşırız inşallah :)

çok tşk ederim öncelıkle.işte kader demek gerek ama işte kader demekte yetmıyor bana bi sebepler bulup takıyorum kendıme işte.ben bu acıyı cekecekmısım işte bitti alınyazısı gibi bişey ... dr.umda öle demişti iyiki dusmus yoksa ilerde ciddi problemli bi özürlü cocugun olabılırdı dediler...ama sonucta canından can gidince insanın dr.a küfredesi gelioo :)) hadii len kesin baska bişeydir sen bilmiyosun dıye dr.a işine öğretmeye kaldım :KK20::KK19: kabullenmek çok zor isyan etmemek zaten en zoru hep yaa sabır dıyorsun.. evet hücrelerden de olabılır doğru.. napalım hayırlısı buymus..
Rabbim sanada banada hayırlı uzun omurluuuuuuu evlatlar nasip etsın insallah..

X