bebeğin doğumdan önceki kilosu ne kadardı?ne kadar doğdu? kilosu tutuyormu?

leylaaa07

içimde bir kıpırtı var :)
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2009
705
0
benim merak ettiğim şuan 36+4 günlük hamileyim bebeğim 2.864 kilo acaba doğduktan sonra kilo çokmu oluyor düşüyormu? onu merak ettim yoksa fazlamı oluyor doğum yapan arkadaşlar cvp veririse seviniirimopuyorumnanaktan

canım haftayı falan hatırlamıyorum ama benim normal doğumum 25 eylül dü
30 ağustos da kontrole gittim o gün doktorumun hastane ile sorun yaşadığını ve ayrılacağını öğrendim
kızım zaten 7 ayllıkken bütün gelişimini tamamlamıştı o gün baktığında 3080 şuan dedi ve 3000gr doğdu

kardeşimin eşine de başka doktor dediki kızın çok cılız olucak ve boyu kısa
bizim gelin üzüldü aylarca bebek doğdu 52cm ve 3850gr :)

ewet bazen tutarsızlık oluyomuşfisfisfis
kardeşinizin eşinede allahtan cılız demiş doktor maşallah gayet ii doğmuş:nazar:

evet canım bizde en miniklerinden tulumlar aldık
çocuk doğdu çıplak kaldı :)

koşa koşa eve gittik 1-2 aylıkken giymesi için aldığımız tulumlardan aldık
çarşıdan alsak yıkanmadan olmaz hastane çıkışı falan olmadı çokta heves ederek almıştı kız

bugun doktora sordum simdi 3400 ciksa usg de dedi 3200 de dogabilir 3600 de yanilma payi var cunku dedi

benimde 3000 geçsin bişi istemiyorum inş düşük olan yanılma payı değildir benimkibilmiyorumkismile

Normal olan 2500 den sonrası kızlar. Hem biraz küçük olunca doğum da kolay oluyor. Ben minyon tipliyim, bebeğimin de öyle olduğunu söylemişti doktor. Doğumun açısından böyle olması çok iyi demişti. 2.800 doğdu oğlum, 24. gün tartıldığımızda 1 kat kıyafetle 3.730 geldi. Yani 3,5 kilo olmuştu bile 1 ay dolmadan. Hem doğumda da hiç yırtığım olmadı. 2 ya da 3 dikişim vardı. Sağlıklı olsun da hiç önemli değil kilosunun çok olması.

benimki dogumdan 1 ay önce 2800 dü
oh iyi 3000 gecmiştir dedim
2550 dogdu olabiliyor böyle sapmalar
ALLAHA şükür düşük kiloluydu ama saglıklıydı

benimki dogumdan 1 ay önce 2800 dü
oh iyi 3000 gecmiştir dedim
2550 dogdu olabiliyor böyle sapmalar
ALLAHA şükür düşük kiloluydu ama saglıklıydı
ben de bu durmda olan tek ben miyim diye merak ediyordum 37. haftada 3200 gr demişti dr. ama 2570 gr doğdu... neyse ki açığı kapattı kuzum kısa zamanda:nazar::nazar::nazar: sağlıklı olsunlar da kilo çok da mühim değil:emir_bebek:

valla 8.5aylıkken doktor 3100 gr ama iri bebk dedi boyuda kilosuda ve dediği çıktı 4050 gr 54 cm bizimde hastane .
ççıkışımız olmamıştı 500 gr oynuo die duymuştum fazla eksik

Ablamda sezeryanla doğurdu , bebek doğmadan önce 3.850 gram dediler daha fazla büyümeden alalım dediler.Sezeryan gününden 10 gün önce aldılar , bebeğimiz 3450 gram doğdu.

ne kdr cok sapma olmus sasirdim valla bakalim bizimki kac kilo dogucak yaziim buraya

benim doktorum son zamanlar 3 kilonun üstünde tahminen 3 buçuk olur doğduğunda demişti ve oğlum tam 3500 gr doğdu:) yani doktorun tahmini tam isabet oldu

harbiden çok açık var bazılarında bakalım ne kadar doğcaz bizimki şuan 3,080gr:eek:

X