Bebek Beslenmesi Bebelac'ın Ve Aptamilin içindekiler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
minik ama mide bulandıran ölü bir canlı çıktı kızlar mamayı ben paketinde bırakmıyorum cam kavanoza boşaltıyorum zaten kavanoza boşaltırken gördüm ve attım

kızlar ben aptamil içiriyorum oğluma çok yakında 6 aylık olacak hipp 1 kabızlık yaptığı için içirememiştim. hipp 2 aldım. dua ediyorum kabızlık yapmasın diye.
Geçen arkadaşlarım geldi. çilerinden biri Almanya da yaşıyor. hipp in kendine ait organik üretim yapan arazileri var 50 yıldır bu böyle ve Almanya da çok fazla tüketilir dedi. umarım aptamilden kurtuluruz. oğlum daha fazla soya lesitini almasın vücuduna :KK43:(

Yazdıkların beni çok fazla tedirgin etti ve hemen araştırmaya başladım ve ulaştığım bilgileride sizlerle paylaşmak istedim. öncelikli olarak hipp gibi milupanın da almanya da üretildiğini ve kendilerine ait organik üretim yaptıklarını belirterek avrupa ülkelerinde gdo lu ürünlerin üretimi ve satışının yasak olduğunu yani milupa içerisinde bulunan soya lesitininin gdo'suz olduğunu ekleyeyim. gelelim soya lesitini olayına. öyle bir yazmışsın ki ben bebeğimi milupa ile besleyen anne olarak okurken tüylerim ürperdi. soya lesitini nedir diye baktım ve bulduğum birkaç siteden birini ekledim merak edenlerde bakarlarsa son derece faydalı olduğunu görmüş olurlar. Benim bir nebzede olsa içim rahatladı umarım sizlerede bir fikir verir.

benim kızım malesef 15günlükten beri mamayla besleniyor sütüm kesildigi için bizde önce aptamil kullandık feci gaz yaptı gaz sancısıyla baska bi dr gittik oda mamayı degiştirdi bebelac kullanın milupayı hazmedemio dedi miupa daha iyi degilmi dedim pahalı oldugu en iyi mama oldugu anlamına gelmez her bebekte her mamayı sindiremez dedi bebelactan cok memnunum ben sonra arastırdım immunofortis bi arkadasında yazdıgı gibi yasaklanmış yurtdısında şimdi muhallebilerini de bebelac kullanıyoruz

canim ben almanyadayim burdada bebelac varmi acaba bilgin varmi birde tadi nasil, gaz problemi var bebegimin gece 1 defa aptamil comfort veriyorum gündüz sütüm yetsin diye.

amacım mama kullanan anneleri eleştirmek değil kesinlikle
ama ''bebeği şu yaşta, bu yaşta, doğduğundan beri şu mamayı kullanıyorum bebeğimin gelişimi iyi bir zararını görmedim'' diyen annelere sesleniyorum
bu saç boyasımı ki kullandıktan 1 saat sonra rengini belli etsin.
her sigara içen yarınsı gün yada 1 sene içindemi kanser oluyor.yooooo böyle bir şey yok.
zararlı maddeler vucudumuzda yıllarca biriktikten sonra hastalıklara yada gelişim bozukluklarına neden oluyor.
mamalarda çok doğal şeyler değil bence yıllarca tazaliğini koruyorlar demekki çok da masum değiller
böyle konuşuyorum ama bende bir dönem sütüm azaldığında mama kulanmak istedim ama kızım sağolsun ağzına sürdürmedi mamayı,bende sütüm artsın diye elimden ne geliyorsa yaptım ve şuanda kızım 8 aylık hala emiyor
mamalar çok kötü demek istemem sütü olmayan annelerin tabiki mama kullanmaları şart ama hem emzirdim hemde aptamil verdim diyenleride duyuyorum malesef
yazdıkların çok karışık oldu şimdiden özür diliyorum
tekrar belirtmek istiyorum amacım kimseyi kırmak değil ama mamalar zararlıysa bunun etkisini bir kaç yıl içinde görmeyi beklemek, içirdim birşey olmadı demek biraz tuaf geliyor bana

Doğduğundan beri mama veriyorum sütüm ne yaptımsa artmadı :KK43: süt artsın diye yemekten kilo aldım.malesef olmadı.aptamiil verdim ilk onu hiç sevmedi herobaby denedim olmadı bebelac kullanıyorum çok memnunum.4 aylık ek gıdaya başladım dr tavsiyesi ile

amacım mama kullanan anneleri eleştirmek değil kesinlikle
ama ''bebeği şu yaşta, bu yaşta, doğduğundan beri şu mamayı kullanıyorum bebeğimin gelişimi iyi bir zararını görmedim'' diyen annelere sesleniyorum
bu saç boyasımı ki kullandıktan 1 saat sonra rengini belli etsin.
her sigara içen yarınsı gün yada 1 sene içindemi kanser oluyor.yooooo böyle bir şey yok.
zararlı maddeler vucudumuzda yıllarca biriktikten sonra hastalıklara yada gelişim bozukluklarına neden oluyor.
mamalarda çok doğal şeyler değil bence yıllarca tazaliğini koruyorlar demekki çok da masum değiller
böyle konuşuyorum ama bende bir dönem sütüm azaldığında mama kulanmak istedim ama kızım sağolsun ağzına sürdürmedi mamayı,bende sütüm artsın diye elimden ne geliyorsa yaptım ve şuanda kızım 8 aylık hala emiyor
mamalar çok kötü demek istemem sütü olmayan annelerin tabiki mama kullanmaları şart ama hem emzirdim hemde aptamil verdim diyenleride duyuyorum malesef
yazdıkların çok karışık oldu şimdiden özür diliyorum
tekrar belirtmek istiyorum amacım kimseyi kırmak değil ama mamalar zararlıysa bunun etkisini bir kaç yıl içinde görmeyi beklemek, içirdim birşey olmadı demek biraz tuaf geliyor bana

kimsenin keyfi olarak mama verdiğini sanmam ben canım, ben de hem emziriyorum hem de mama veriyorum çünkü sütüm yetersiz, sanıyorum ki hem emziriyorum hem mama veriyorum tabirini sen yanlış anladın. Kim ister ki küçücük bebeği dışardan yabancı bi madde alsın, keşke sütüm yetseydi de senelerce emzirseydim, ben de bu şekilde mama karşıtı olup, yiyin sütünüz artsın diyenlere sesleniyorum, bu bizim hatamız değil, bünyesel bişey, artmayacaksa da ne yaparsan yap artmıyo, istersen fil gibi olana dek ye, yok yok yok :KK50: :KK50: :KK50:

kimsenin keyfi olarak mama verdiğini sanmam ben canım, ben de hem emziriyorum hem de mama veriyorum çünkü sütüm yetersiz, sanıyorum ki hem emziriyorum hem mama veriyorum tabirini sen yanlış anladın. Kim ister ki küçücük bebeği dışardan yabancı bi madde alsın, keşke sütüm yetseydi de senelerce emzirseydim, ben de bu şekilde mama karşıtı olup, yiyin sütünüz artsın diyenlere sesleniyorum, bu bizim hatamız değil, bünyesel bişey, artmayacaksa da ne yaparsan yap artmıyo, istersen fil gibi olana dek ye, yok yok yok :KK50: :KK50: :KK50:

canım yanlış bir anlaşılma olmuş ben hem emzirip hem mama verenleri kasdederken sütü olduğu halde ekstradan mama verenler var onları kasdettim. sütü az gelen tabi mama verecek bebişler açmı kalsın

canım yanlış bir anlaşılma olmuş ben hem emzirip hem mama verenleri kasdederken sütü olduğu halde ekstradan mama verenler var onları kasdettim. sütü az gelen tabi mama verecek bebişler açmı kalsın

kusura bakma canım sanki biraz tepkili gibi olmuş, çevremdeki herkes yok yemek yemiyosun, yok süt içmiyosun, komposto ye, şekerli su iç, süt iç, meyve suyu iç, v.s. sürekli öğütler verdikçe ben cinleniyorum, sanki hiçbirini denememişim gibi. Off sütün azalmasını yaşamayan anlamıyo, bi kere kaçtı mı tekrar geri gelmesi çok zor:KK43:

kusura bakma canım sanki biraz tepkili gibi olmuş, çevremdeki herkes yok yemek yemiyosun, yok süt içmiyosun, komposto ye, şekerli su iç, süt iç, meyve suyu iç, v.s. sürekli öğütler verdikçe ben cinleniyorum, sanki hiçbirini denememişim gibi. Off sütün azalmasını yaşamayan anlamıyo, bi kere kaçtı mı tekrar geri gelmesi çok zor:KK43:

çok haklısın arkadaşım sütüm artsın diye yapmadığım denemediğim kalmadı sonuçta aldığım kilolarla kaldım:KK43:. kim ister bebeğine mama vermek kendi sütü dururken. dr. mama vereceksin dediğinde dünya başıma yıkıldı sanki bebeğime her mama verdiğimde gözümün içine bakarak sanki bana " anne bana neden mama veriyosun , bana iyi bakamıyosun der gibi geliyordu ve ağlama krizlerine giriyordum. şimdi biraz biraz alıştım . alışmak zorundayım çünkü sadece emzirdiğim, mamayı az verdiğim ay bebeğim 500gr. bile almıyo. bende aptamille başladım sonra arkadaşa bir dr. ikiside aynı firmanın ürünü bebelac ta kullanabilirsiniz demiş. bende bir deneyeyim dedim ama psikolojik sanırım sanki iyi gelmedi gibi. tekrar milupaya döndüm. birde bi tanecik bebeğime ucuz mama vererek haksızlık ediyormuşum gibi geldi. kokusu iğrenç ama yapacak birşey yok.

kesinlikle seni çok iyi anlıyorum ve katılıyorum.bebeğim emin diye çekmediğim eziyet denemedğim yol kalmadı.ama demişdin ya bünye meselesi.benim meme ucum yok.o yüzden zaten zorlandım.3 ay iki saatte bir pompayla süt sağdım.meme ucum çıksın diye şırıngayla çektim bağıra bağıra.ama 3 ay sonra stres , beslenme yetersizliği derken sütüm gitti.çok ağladım,üzüldüm ama yapacak birşey yok.ben mutsuzsam oğlumda mutsuz oluyordu.3.ayda başladım mamaya.aptamil kullanıyorum.hiç değiştirmedim.içeriği diğerleriyle aynıdır belki ama saklama koşulları önemi bence hazır gıdalarda.ben aptamilin kutusu boşalınca oğluma yaptğım kurabiyeleri onda saklıyorum.1 hafta sonra bile yeni yapılmış gibi oluyor tadı.
şunu yap bunu yap diyenler içinde demesi kolay.zaten insanın canı sıkılıyor birde böyle laflar aynen delirtiyor insanı.

kesinlikle seni çok iyi anlıyorum ve katılıyorum.bebeğim emin diye çekmediğim eziyet denemedğim yol kalmadı.ama demişdin ya bünye meselesi.benim meme ucum yok.o yüzden zaten zorlandım.3 ay iki saatte bir pompayla süt sağdım.meme ucum çıksın diye şırıngayla çektim bağıra bağıra.ama 3 ay sonra stres , beslenme yetersizliği derken sütüm gitti.çok ağladım,üzüldüm ama yapacak birşey yok.ben mutsuzsam oğlumda mutsuz oluyordu.3.ayda başladım mamaya.aptamil kullanıyorum.hiç değiştirmedim.içeriği diğerleriyle aynıdır belki ama saklama koşulları önemi bence hazır gıdalarda.ben aptamilin kutusu boşalınca oğluma yaptğım kurabiyeleri onda saklıyorum.1 hafta sonra bile yeni yapılmış gibi oluyor tadı.
şunu yap bunu yap diyenler içinde demesi kolay.zaten insanın canı sıkılıyor birde böyle laflar aynen delirtiyor insanı.

bebeğin kaç aylık şimdi? bizde 3,5 aylık olduk. sütüm azalmaya başladı da korkuyorum bende bitti mi diye. bebeğimi emzirmek için ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyordum:KK43: ama sütüm gittikçe azalıyo

bebeğin kaç aylık şimdi? bizde 3,5 aylık olduk. sütüm azalmaya başladı da korkuyorum bende bitti mi diye. bebeğimi emzirmek için ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyordum:KK43: ama sütüm gittikçe azalıyo

canım 8,5 aylık benimki.daha tam azalmadıysa arttırmayı dene önce ne kadar emerse o kadar iyi.emziremediğin zaman sağ.ama sütün tamamen kesilirse de kendini harap etme.ben çok çaba sarfettim kesilmesin oğlum emsin diye olmadı.günlerce ağladım.ama elden bir şey gelmiyorsa kendini mutsuz etmek bebişini mutsuz etmek demek.hala ben sinirliyken yada mutsuzken bebişim de hemen etkileniyor huysuzlaşıyor.bir de zaten 4. ayda ek gıdaya falan başlanıyor derken verilen mama miktarıda azalıyor.ben 6.ayından beri sadece günde en fazla 3 kere mama veriyorum.ama mama dışında da bugüne kadar yoğurt dahil hiç hazır ürün kullanmadım.umarım en azından 6.ayına kadar emzirebilirsin.imkanın varsa çık tabi izne.benim öyle bir şansım olmadı.2,5 aylıkken başladım işe.

bebelac similac aptamil gibi mamalar organik değil türkiyede organik olan ilk ve tek mama hipp tir ben hipp kullanıyorum bu güne kadar ne kabızlık nede gaz sorunumuz oldu. tavsiye ederim zaten fiyatındanda anlaşılıyo en kaliteli mama hipp gerçekten. google a organic mama olarak yazdığınızda hipp ten başka mamada çıkmıyo zaten...

X