Bebek Beslenmesi Bebelac'ın Ve Aptamilin içindekiler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
eşim mama firmasında çalışıyo benim,oyüzden farklı olduğunu biliyorum ama ucuz olan o mama kötü demiyorum arada illaki fark var diyorum

bir firma sırf kutusu farklı olsun diye böyle ciddi bir işe kalkışırmı arkadaşlar ya bebek maması bu..okadar masraf yapılırmı yatırımlar çalışanlar vergiler şunlar bunlar yapmayın allahaşkına ya sırf fiyatı uygun olanı almak için kendi kendinize yaptığınız teselliler bunlar bence
yanlış anlamayın ama ben böyle düşünüyorum

çok haklısın..alkisalkisalkis

arkadaşlar bende bi üretim fabrikasında çalışıyorum içeriğe istediğin şeyi yazabiliyorsun ben inanmıyorum aptamille bebelacın aynı olduğunua bu yüzden 6 ayak kadar aptamil veridm şimdi ek gıda olunca bebelac veriyorum :)

bebek beslenme urunleri icin bizim ülkemizde "avrupa bebek beslenme direktifleri" diye adı geçen EC diriktiflerine göre mama üretilmektedir. hatta bu direktifler sadece bizim ülkemizi değil tüm avrupa birliği üyesi ülkeleri kapsar. EC direktiflerine aykırı mama avrupada üretilemez. bu bağlamda mamaların 100 ml. değerleri bu sebepten dolayı aynı gibi görünür. burada önemli olan bu 100 ml. değerlerini oluştururken kullanılan ham maddenin kalitesidir. anne sütü içeriğine yakınlığı ve bio yararlanımıdır. herkez mamada demir kullanır, ama bu demirin bıo yayrarlanımı nasıldır.kötü bir kaynaktan temin edilmiş demir maliyeti düşürür ama bu arada emilimi olmıyacağı için bebeğede faydası olmaz. 1 kutusu 5 TL. olan bir mama ile 20 TL olan mama arasındaki en büyük farkta budur. Yan yana koydugunuzda fark yokmuş gibi görünür ama hammadde kalitesi asıl farkı yaratır, bu arada anne sütünde olan ayırt edici özellikler misal ( imminofortisler, LCP metabolikleri, Nükleotidler vs.) de farkı yaratan diğer etkenlerdir. kısa bir şey daha ilave edeyim; ürün içerisine özellik koymaklada bitmiyor bu özelliğin, anne sütünün sağlamış olduğu etkiyi yartamasıda gerekir. mesela ucuz mamalrada prebiyotik vardır ama hangi prebiyotikler kullanılmış ve ne oranda kullanılmış bu önemli. Zira anne sütünde yaklaşık olarak 140 küsür çeşit prebiyotik oligosakkarit vardır. ürün içerisine bukadar çeşidi teknolojik olarak koyamazsınız. ama etkinlik açısından yapılan çalışmalar anne sütü pirebiyotiğine en yakın eşdeğer prebiotik kaynağının GOS ve FOS olduğunu göstermektedir.sadece bunlardan birini kullanmak yada farklı oranlarda kullanmak hiç bir fayda sağlamaz. %90 GOS ve %10 uzun zincirli FOS anne sütü prebiyotiğine eş değer prebiyotik olarak tıp dünyasınca kabul edilmiştir ( Milupa serilerinde bunun adına imminofortis denir ve prebiyotik içeriği sadece Milupa ürünlerinde bulunur).Bu özellik sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemi güçlenir. bir soru "bebeğinizin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için ne kadar para verirdiniz? " yada " bağışıklık söz konusu olduğunda paranın sizin için bir önemi olurmu?. Bütün mamalara aynı diyen hekimimiz varsa benim tavsiyem bu hekimi biran önce değiştirmeniz olur zira bu hekimler beslenmeden kesinlikle anlamıyan hekimlerdir. hatta sunuda söyliye bilirim onlar için bütün çocuklarda aynıdır. Eczacınıza sorun LCP ' nin açılımı nedir, ne işe yarar. bu sorunun cevabını veren eczacı size hiçbir zaman bütün mamalar aynı demez. bu sorunun cevabını veremeyenden de danışmanlık hizmeti almamanızı öneririm. Bu arad LCP ( uzun zincirli çoklu doymamış yağ asidi metabolikleridir" AA ve DHA dır. Göz , retina, beyin ve santral sinir sistemi gelişiminde önemlidir.
biraz uzun oldu ama umarım sorularınıza cevap olabilmiştir.

bebek beslenme urunleri icin bizim ülkemizde "avrupa bebek beslenme direktifleri" diye adı geçen EC diriktiflerine göre mama üretilmektedir. hatta bu direktifler sadece bizim ülkemizi değil tüm avrupa birliği üyesi ülkeleri kapsar. EC direktiflerine aykırı mama avrupada üretilemez. bu bağlamda mamaların 100 ml. değerleri bu sebepten dolayı aynı gibi görünür. burada önemli olan bu 100 ml. değerlerini oluştururken kullanılan ham maddenin kalitesidir. anne sütü içeriğine yakınlığı ve bio yararlanımıdır. herkez mamada demir kullanır, ama bu demirin bıo yayrarlanımı nasıldır.kötü bir kaynaktan temin edilmiş demir maliyeti düşürür ama bu arada emilimi olmıyacağı için bebeğede faydası olmaz. 1 kutusu 5 TL. olan bir mama ile 20 TL olan mama arasındaki en büyük farkta budur. Yan yana koydugunuzda fark yokmuş gibi görünür ama hammadde kalitesi asıl farkı yaratır, bu arada anne sütünde olan ayırt edici özellikler misal ( imminofortisler, LCP metabolikleri, Nükleotidler vs.) de farkı yaratan diğer etkenlerdir. kısa bir şey daha ilave edeyim; ürün içerisine özellik koymaklada bitmiyor bu özelliğin, anne sütünün sağlamış olduğu etkiyi yartamasıda gerekir. mesela ucuz mamalrada prebiyotik vardır ama hangi prebiyotikler kullanılmış ve ne oranda kullanılmış bu önemli. Zira anne sütünde yaklaşık olarak 140 küsür çeşit prebiyotik oligosakkarit vardır. ürün içerisine bukadar çeşidi teknolojik olarak koyamazsınız. ama etkinlik açısından yapılan çalışmalar anne sütü pirebiyotiğine en yakın eşdeğer prebiotik kaynağının GOS ve FOS olduğunu göstermektedir.sadece bunlardan birini kullanmak yada farklı oranlarda kullanmak hiç bir fayda sağlamaz. %90 GOS ve %10 uzun zincirli FOS anne sütü prebiyotiğine eş değer prebiyotik olarak tıp dünyasınca kabul edilmiştir ( Milupa serilerinde bunun adına imminofortis denir ve prebiyotik içeriği sadece Milupa ürünlerinde bulunur).Bu özellik sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemi güçlenir. bir soru "bebeğinizin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için ne kadar para verirdiniz? " yada " bağışıklık söz konusu olduğunda paranın sizin için bir önemi olurmu?. Bütün mamalara aynı diyen hekimimiz varsa benim tavsiyem bu hekimi biran önce değiştirmeniz olur zira bu hekimler beslenmeden kesinlikle anlamıyan hekimlerdir. hatta sunuda söyliye bilirim onlar için bütün çocuklarda aynıdır. Eczacınıza sorun LCP ' nin açılımı nedir, ne işe yarar. bu sorunun cevabını veren eczacı size hiçbir zaman bütün mamalar aynı demez. bu sorunun cevabını veremeyenden de danışmanlık hizmeti almamanızı öneririm. Bu arad LCP ( uzun zincirli çoklu doymamış yağ asidi metabolikleridir" AA ve DHA dır. Göz , retina, beyin ve santral sinir sistemi gelişiminde önemlidir.

güzel paylaşım olmuş...bencede haklı bu yazı ve açıklama..hepsi aynı lafını hiç tutmamışımdır zaten ..ilk 6 ay milupa kulandım şimdi sma promil gold kullanıyorum değerleri diğer mamalara göre biraz daha yüksek ve 400 gr 21 tl..3 gündede bitiriyor kuzum...
bağışıklık için parayı düşünmem şunun şurasında ilk 2 yıl bizi fakirletmez ama bebeğimize çok şey katar ..tabi durumu elveren ama hepsi aynı nasılsa lafına sığınan arkadaşlar için yoksa herkes bebeği için en iyisini yapmak ister bunada eminim...

paylaşımın için çok teşekkür ederim canım gerçekten ben bu yönünü hiç araştırmamıştım ve duymamıştımda demekki fark varmış bu arada kullanıcı adım ersndrya23 den dryaaa22 oldu topiği açan kişiyim yani paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim ben milupa aptamile devam diyorum:lepi:

kızlar milupa alman malı. fakat bizde birçok alman kanalı çıkıyor bir kere bile reklamına rastlamadım. kk dan bir arkadaş milupa reklamlarının yasaklandığını yazmıştı. o yazdıktan sonra dikkat ettim hiç rastlamadım. bu biraz garibime gitti işin aslı.

kızlar buişin içinde olup 10 yıldır yılda kaç kez bu mamaların eğitimini almış yurtdışında gidip üretimlerini görmüş birinden bu bilgileri aktarıp faydalanmanızı istedim...

emin ol ikiside aynı firmadan çıkıyor,

bütün mama içerikleri aynı

bize drumuz aptamil,bebelac,sma hangisini severse onu kullanın içerikleri aynı demişti

bizde aptamil aldık fiyatı iyi kaliteside iyi olur diye,

çocuk 1ay boyunca kustu meğer mamadanmış hemen bebelaca geçtik kusmalarıda bitti,sma yıda kızım içmedi tadını sevmedi sanırım

yani canım bu kadar düşünme

hepsi içerik olarak aynı

tat ve koku farkı var,besin değeri farkı yok bunu drumuz söylemişti bende buna inanıyorum

tabi ben 6.aydan itibaren mamayı kestim
pınarın devam sütü var 6-12ay onu kullanıyorum

bütün mamaların içinden olmadık şeyler çıktı aptamildede bebelactada bence sende bunu bi düşün

Son düzenleme:
valla ben ilk günden beri bebelac veriyorum çok seviyor hemde gerçi ne bulsa yiyecekte :)
bide dr geçen gün kuzenimin bebeğine aptamil yerine bebelac ver demiş üreticileri aynı
sadece pğiyasaya farklı bi isimle giriyorki piyasada daha çok yer alsın satış taktiği işte tıpkı lg ve samsung gibi

bebelac fiyat olarak daha uygun diye immunofortis olayına yalan diyorsunuz yaa,çok komik..kendinizi kandırmayın..

arkadaşlar,kaşık mamalarında gdo varmı?organik olanlar hangileri?bilgilendirirseniz sevinirim.

arkadaşlar,kaşık mamalarında gdo varmı?organik olanlar hangileri?bilgilendirirseniz sevinirim.
hipp in pirinçli ve yulaflı olmak üzere iki çeşit kaşık maması var. biberon maması ile hazırlanıyor onlar organik. tadları pek güzel değil o yüzden ben meyve püresi katıyorum içine. o zaman oğluşum çok severek yiyor.

kızlar ben aptamil içiriyorum oğluma çok yakında 6 aylık olacak hipp 1 kabızlık yaptığı için içirememiştim. hipp 2 aldım. dua ediyorum kabızlık yapmasın diye.
Geçen arkadaşlarım geldi. çilerinden biri Almanya da yaşıyor. hipp in kendine ait organik üretim yapan arazileri var 50 yıldır bu böyle ve Almanya da çok fazla tüketilir dedi. umarım aptamilden kurtuluruz. oğlum daha fazla soya lesitini almasın vücuduna :KK43:(

kızlar ben aptamil içiriyorum oğluma çok yakında 6 aylık olacak hipp 1 kabızlık yaptığı için içirememiştim. hipp 2 aldım. dua ediyorum kabızlık yapmasın diye.
Geçen arkadaşlarım geldi. çilerinden biri Almanya da yaşıyor. hipp in kendine ait organik üretim yapan arazileri var 50 yıldır bu böyle ve Almanya da çok fazla tüketilir dedi. umarım aptamilden kurtuluruz. oğlum daha fazla soya lesitini almasın vücuduna :KK43:(

canım soya lesitini nedir biliyomusun yada neden kullanılır.bukadar kurtulmak istediğine göre vardır bi bildiğin.bide neden almanlarla kendini bukadar kıyaslıyosun onların reklamları onların kullandıkları.mama firmaları için kurallar her ülkede aynıdır organik üretim yapan her markanın arazileri ayrıdır

ikiside aynı firmalar hatta biara açıklama yaptılar yan ürünümüz die alabilirsiniz güvenle die

ilupa (Aptamil) ve Bebelac’a yeni PR ajansı

29 July 2009 , 23:32 · Kategori: 1) Haberler

Çalıştığı marka ve kurumlara “stratejik iletişim danışmanlığı” hizmeti veren ve dünyanın en büyük bağımsız halkla ilişkiler şirketi Edelman Public Relations WorldWide’ın Türkiye temsilcisi olan EFFECT Halkla ılişkiler, bebek beslenmesi pazarında uzmanlaşmış lider markalar Milupa(Aptamil) ve Bebelac’a iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

Bebeklerin güvenle beslenmelerine ve gelişimlerine katkıda bulunarak sağlıklı nesiller yetiştirme amacıyla yola çıkan Milupa 25; Bebelac ise 8 yıldır Türkiye bebek beslenmesi pazarında bulunuyor.

aptamil patent li bebelac almadı patent fark buuu

canım soya lesitini nedir biliyomusun yada neden kullanılır.bukadar kurtulmak istediğine göre vardır bi bildiğin.bide neden almanlarla kendini bukadar kıyaslıyosun onların reklamları onların kullandıkları.mama firmaları için kurallar her ülkede aynıdır organik üretim yapan her markanın arazileri ayrıdır
bebeklerin küçük yaşta vücutlarına aldığı soya lesitini hormonal dengesizliğe sebep oluyor mesela kız bebeklerde 3 yaşında adet kanaması görülmesi gibi.
ayrıca geçenlerde gıda güvenliği hareketi adlı bir site keşfettim. orada soya lesitini ile pekte hoş olmayan şeyler okudum. google dan aratırsanız çıkıyor.
Almanlarla kendimi kıyaslama değil ama ülkemdeki denetimler ile ordaki denetimleri kıyaslıyorum ve üzülerek söylüyorum ki Almanya da yapılan bir araştırmaya ülkemde yapılandan daha çok güveniyorum. malesef ülkemizde insan sağlığından öte firma çıkarları öncelikli tutuluyor. mesela Almanya da tüketimi yasaklanan ve gümrükten geri yollanan Türk armutları bizim pazarlarımızı süslüyor malesef. ( bu bilgi için tazzie adlı arkadaşın armuttan uzak durun başlığına bakabilirsinzi kızlar)

bebelac fiyat olarak daha uygun diye immunofortis olayına yalan diyorsunuz yaa,çok komik..kendinizi kandırmayın..

kendınızı kandırmayın derken???bana hem fıyat olarak hemde mantık olarak bırazda arastırmacı olamanın sonucu markalaşmadan uzak kalarak aldıgım mamanın kandırmaca oldugunu dusunmuyorum canım,eger sende ıyı bır arastırma yaparsan imunofortısın amarıka ve dıger avrupa ulkelerınde reklamlarınn tamamen yasaklandıgı bagısıklığa hıc bır etkısı olmadını tamamen satıs amaçlı bır reklam oldugunu öğrenebılırsın.kandırmaca onların bıze yaptıgı bızım evlatlarımıza ıyı olanı alalım derken kapıldıgımız reklamlarla yanıltamaya calışmaları:eek:lmaz:

lesitin denen şey bir birleşirici yapıştırıcıdır canım mamadaki okadar vitamin demir vs.. birleştirmek için kullanılır ve soyadan elde edilebilir bu dediklerinin olması için soyanın gdolu hormonlu olması gerekir yani her soya lesitini kullanılan mama gdo lu diyemeyez.oyüzden içinde soya lesitini var bu ürün tü kaka atalım dersek hata olur onun yerine sen markaya bakıcaksın güvenilir markamı değiilmi.aptamile gelincede bu ürün türkiyede üretime girmiyoki güzelim senin o denetimlrrine çok güendiğin avrupa ülkelerinde üretiliyo olaya bide bu yönlü bak ve araştır istersen

X