Ahmet Maranki Hamile Kadınlar için Öneriler

estur

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
681
6
Ahmet Maranki Hamile Kadınlar için Öneriler

Prof. Doktor. Ahmet Maranki Çağla Şikel ile Alişan’ın sunduğu Show TV de yayınlanan ‘Her şey Dahil’ Programında hamile olanlar için de doğal ve bitkisel çözüm önerileri sundu.

- Her kadın evlenmeden ve hamile kalmadan evvel mutlaka Kozmik Beden Temizliği yapmalıdır.
- Mümkün olduğu kadar cep telefonunuzu ve bilgisayarları kullanmayın. Çalışan çamaşır makinesinin yanında durduğunuz zaman, oluşan manyetik alan doğmamış çocuğunuzun DNA’sını bozabilir. çocuğunuz sağlıksız, hastalıklı, engelli doğabilir .
- Konsantre yiyecekler, içecekler ve konserveler, cips gibi yiyecekler tüketmeyin.
- Beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Ağırlıklı olarak meyve ve sebze yiyin. Kırmızı et ve beyaz ekmekten uzak durun. Bunların yerine balık, tavuk, esmer ekmek tüketin.
- Hamile olanların süt içmesini önermiyoruz, kalsiyumu sütten değil sebzelerden almanız gerekir.
- Temiz hava solumak hamileler için çok önemlidir. Kapalı bir yerde çalışıyorsanız ya da bulunuyorsanız 2-3 saatte bir mutlaka temiz havaya çıkıp oksijen alın. Mümkünse hafta sonralarını şehir dışında havası temiz bir yerde geçirin.
- Preparatlar ve destek ürünlerini kesinlikle kullanmayın.
- Her ay ultrasona girmeyin. Ultrasona girmek de çocuğunuzun gelişimini olumsuz olarak etkileyecektir.
- Bol bol ayva yiyin. Ayva yemek çocuğunuzun hem güzel hem de sağlıklı olmasını sağlar.
- Bol iğde tüketin ve iğde ağacının etrafında dolaşın.
alıntı

süt olayına takıldım , heralde süt için ama sebze yemeyi ihmal etmeyin demek istedi , süt kemik gelişimi için çok önemli .. sütsüz olmaz ..

bende her ay ulturasona girmeyin demesine anlam veremedim.. ulturasonun bir zararı olsaydı doktorlar uyarmazmıydı?

bende her ay ulturasona girmeyin demesine anlam veremedim.. ulturasonun bir zararı olsaydı doktorlar uyarmazmıydı?

ya evet doktorlar hep bi zararı yok diyorlar ama ben bu ultrasyonu halk arasında başka yerdede duymuştum , manyetik olduğu için zarar verebileceğini düşünüyorlar hayırlısı ALLAHTAN ..

usg ses dalgalarıyla çalışıyor ses dalgaları manyetik dalgalar kadar zararlı değil cep tel daha tehlikleli sütü bende anlamadım hiç bir bitkide sütteki kadar calsiyum yok belki kuruyemişlerde var oda kilo yapıyor

hakkaten kızlar.. bazıları mantığa sığmıyor :1ninca:
mesela sütsüz bi hamilelik düşünemiyorum (büyük konuşmaktan Allaha sığınırım)

söylediği şeyler akıl karı değil, hamile bir kadının süt içmemesi demek ne demek, bir de ultrasona takıldım gebelik çok önemli bir süreç peki bebeği nasıl takip edeceğiz

arkadaşlar bu makalenin hepsi doğru olmayabilir. genellikle karalamak içinde medya böyle işler yapabiliyor.. Allah bilir..

bazı sözleri saçma geldi banada!süt içmemek,ultrasona her ay girmemek,iğde ağacının etrafında gezinmek gibi aklinialirimsmile

kesinlikle yanlış bilgiler ve bende bu adamı bazen görüyorum tv de çok saçma şeyler anlayıtor. Esra Ceyhan'da da çıkıyor sürekli ama söylediklerine bende anlam veremiyorum. Eğer hamile bir bayan süt tüketmezse kalsiyum yönünden yetersiz kalır dişlerini kaybetmesine ve kemik erimesine bile sebeb olabilir.. Çünkü vucudumuzdaki kalsiyumun büyük bölümünü bebek alıyor. Sebze ile ne kadar kalsiyum alınabilir ki tek tip mi besleneceğim kalsiyum alabilmek için.. Ayrıca kırmızı ette alınması gereknler başında tabiki iyi pişirerek. Ultrasondan bu zamana kadar kim zarar görmüş kim şikayet etmiş. Birkaç ayda bir ultrasona girersek erken tanı nasıl konacak bebeğimizde birşey varsa geç kalmış olmayacak mıyız. Ultrasonun amacı sadece cinsiyet öğrenmek yüzünü görmek değil ki... Biraz daha mantıklı açıklamalar yapsınlar...

neyse biz kafamıza yatan önerilerini dikkate alırız , cep telefonu .. gibi .. ayva ile ilgili dediği doğru ayva yiyin bebekleriniz güzel olsun ,peygamber efendimiz sav . hadisi var .
Peygamber Efendimiz: 1-) ‘’Sizden biriniz kalbi üzerinde bir ağırlık hissetiği zaman ayva yesin’’.
2-) ‘’Hamile olan bayanlarınıza Ayva yediriniz, zira Ayva kalbe kuvvet verir, sıkıntıyı giderir, doğan çocuk güzel olur’’ buyurmuşlardır.
canım peygamberim bizi (ümmetini) hiç unutmadın bizde seni hiç unutmadık , sana ümmet olmakla övündük ,şefaatına nail oluruz inşallah (amin )

Son düzenleme:
Bir kere çamaşır makinasından nasıl uzak durabilirm çamaşırları kuru temizlemeye mi vereceğim pehhhh ayrıcaa hamileyken ultrosana girmek değil girmemek daha riskli ehehehezemuszemus böyle şeylerle kendinizi korkutmayınnnnnnnnn... bir cep telefonunun açık iken yaydığı radyasyon sadece küçük bir radyo kadarmış bunlar artık pimpiriklik oluyor bana göree

Bir kere çamaşır makinasından nasıl uzak durabilirm çamaşırları kuru temizlemeye mi vereceğim pehhhh ayrıcaa hamileyken ultrosana girmek değil girmemek daha riskli ehehehezemuszemus böyle şeylerle kendinizi korkutmayınnnnnnnnn... bir cep telefonunun açık iken yaydığı radyasyon sadece küçük bir radyo kadarmış bunlar artık pimpiriklik oluyor bana göree

yok canım çamaşırları tabi ki at makineye çalışaya başlamadan hiçbirşey zaten zarar veremez çalışnaya başladığı zaman yanın durmazsın durunca da gider kapatır çıkarırsın çamaşırları ama tabii ben mantıklı demiyorum o zaman her çamaşır makinesi çalıştığında yanında duran bayanlar bebeğini kaybederdi bunun ispat edilebilirliği bile yoktur. Ayrıca benim mesela çamaşır makinem mutfakta yemek yaparken makşne çalışabilir onu mu beklicem bitsin diye.. Ama cep telefonu ve bilgisayarda haklılık payı var...

X