Bebek Beslenmesi Süt miktarı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
Kızlar, merak ettiğim bir şey var: Sütüm az diye yakınıyorum; ama kimseden bilgi edinemedim. İki memeden günde kaç ml süt geliyordur sizce? Ya sorumu saçma bulacaksınız gerçi... :KK43: Sağıp verenler ya da tecrübe eden anneler bilir belki.

Canım kaç ay oldu doğum yapalı ? Ben 6.ayımı doldurdum. Tek göğüsümden bazen 50-60-100-130ml çıktığı oluyor.(tek sağışta) Neye göre değişiyor bilmiyorum ama her defasında farklı sonuçlar alıyorum. Diğer göğüsümü çok kullanmadığım için emzirirken küçüldü ve süt azaldı. Ordan en fazla 30 çıkıyor.
Yeni doğum yaptığımda ikisinden de foşur foşur geliyordu. 4.aydan sonra sağarak vermeye başladım.
Ispanak yedikten sonra tek seferde 150ml sağabiliyordum.

Sütünüzün az yada fazla olup olmadığını ancak bebeğin tartı oranı söyler. Eğer yeterli kilo alımı varsa bebekte süt oranı da iyidir.
Süt üretimi değişiyor sürekli açıkcası. Ben bigün tek sağmada tek göğsümden 200 çıkarırken ertesi gün 60 çıkarıyordum aynı saatte sağdığımda.

Canım şimdiye kadar tek memeden en fazla 60 çıkarabildim. Genelde 30 da falan kalıyor 10 dk sağınca.ikisinden toplam 100 anca çıkabiliyor. Ama bebek daha fazla emiyordur mutlaka çünkü ben hep tek göğsümü veriyorum ikinciyi almıyor pek. Aç kalsa ağlar heralde...

X