Mehmet Okur un astım recetesi lütfen yardım

B

benimo

Ziyaretçi
arkadaslar bilen varmı memet okur kücükken astım olmus annesi zeytinyagı ve damla sakızıyla gecirmiş ben bu damla sakızının nasıl bişi oldugunu bilmiyorum bu tarifi uygulayan varmı nerde bulunur damla sakızı nasıl bişeydir ben aktara sordum sert damla seklindedi rengide sarımsı ama memet okurun annesi buzlukta bikacgün bekledikten sonra cıkarım dövüyormus benim gördüğüm damla sakızı dövülecek kıvamda cok sertti bana yardımcı olurmusunuz kullanan oldumu bu receteyi tesekkürler

ANNE OKUR, ASTIM HASTALARINA UMUT OLDU

Nimet Okur, Dogan Hastanesi'nde görevli doktorlardan Mehmet sengül'ü ziyareti sirasinda karsilastigi astim hastasi kadina umut oldu.

15 yildir hastaligina tedavi aradigini ve demedigi ilacin kalmadigini belirten astim hastasi Saliha Karakaya, iki çocugunun da astim hastasi oldugunu belirtti. Karakaya, amansiz hastaligindan kurtulmak için Nimet Okur'un gelistirdigi damla sakizi ve zeytinyagi karisimindan yapilan ilaci kullanacagini söyledi.
Nimet Okur'un gelistirdigi ilacin formülü ise söyle:

''Buzdolabinin buzlugunda bir süre dondurulan 50 gram damla sakizi, dövüldükten sonra bir kavanoza konuluyor. Damla sakizinin üzerine, 4 parmagi asacak sekilde 'has' zeytinyagi dökülüyor. Zeytinyagi döküldükten sonra kapagi kapatilan kavanozdaki içerik, 8 gün kapali bekletiliyor 9. gün kullanilmaya baslaniyor. içerikten çocuklara günde bir tatli kasigi, büyüklere ise bir yemek kasigi veriliyor.''

Canım..haber bu. a.s.

dag cıcegi canım tesekkür ederim buraya kadar hepsinide biliyorum ama damla sakızı nasıl bişi nerden alırız onu bilmiyorum bu ilacı kullanan varmı acaba bana resim yükleye bilirmi damla sakızının cok ihtiyacım var bu receteye ama asıl bişi bilmiyorum yardımın için cok tesekkür ederim canım benima.s.

Cnm..damla sakızı bütün aktarlarda bulunabilir benim bildiğm..a.s.

tesekkür ederim canım bi arastırım gerci biyere sordum sert sarı renkli küçük küçük bişeydi acaba o damla sakızımı ou merak ediyorum cunkü dolapda bekletiliyomus sonra dövülüyomus benim buldugum sert cam sekerler gibi aynen dolaba koymaya gerek yok yani bakalım nolacak cok saol a.s.

Cnmm..zaten öyle oluyor damla sakızının hakikisi.Anneannemde olurdu,ordan biliyorum.Çiğnemeyi dene bak çiğnedikçe yumuşar.Geçmiş olsun canım. a.s.

cok saol canım allah razı olsun tesekkür ederim opuyorumnanaktan

ben denedim arkadaşlar istanbulda zencefil diye bir aktar var ben ordan getirttim.normalde 1 gram halinde satılıyor ozamanda çok pahalıya geliyor zaten normalde fiyatı 600 tl civarı ben 100 gram aldım 60 tl ye annem le kendim için. ben tarife göre hazırladım. ama tadı felaket . kokusu gaz yağı gibi kokuyo 3 saat mideden çıkmıyo. birde ilk gün ben 1 yemek kaşığı yedim.sabaha kadar wc ye taşındım halada midem berbat. ama vazgeçmeden denicem çünkü bu boğazımdaki tıkanıklık yüzünden bir gece uykumda boğulucam okadarkötü durumdayım. aslında ilk günden faydasını gördüm gibi boğazım yumşadı.iyi geldi gibi. birde ishal yapmasaydı.

ben damla sakızını kullanmayı bitirdim ve hiçbir değişiklik yok biraz yumşar gibi olsada hala aynıyım o kokuyu çektim o tadı da ama malesef:KK43:

çok teşekkürler bu karışımı aç veya tok fark edermi nasııı kullanmak gerekir cevaplarsanız çok sevinirim.

selam kızlar siteye giremiyordum coktandır ben damla sakızını sipariş ettim sarımsı damla seklinde sert bişi insallah karısım işe yarar

ben denedim arkadaşlar istanbulda zencefil diye bir aktar var ben ordan getirttim.normalde 1 gram halinde satılıyor ozamanda çok pahalıya geliyor zaten normalde fiyatı 600 tl civarı ben 100 gram aldım 60 tl ye annem le kendim için. ben tarife göre hazırladım. ama tadı felaket . kokusu gaz yağı gibi kokuyo 3 saat mideden çıkmıyo. birde ilk gün ben 1 yemek kaşığı yedim.sabaha kadar wc ye taşındım halada midem berbat. ama vazgeçmeden denicem çünkü bu boğazımdaki tıkanıklık yüzünden bir gece uykumda boğulucam okadarkötü durumdayım. aslında ilk günden faydasını gördüm gibi boğazım yumşadı.iyi geldi gibi. birde ishal yapmasaydı.

canım cok gecmiş olsun bende gram olarak buldum cok pahalıya geliyodu bi aktar getirttirecek 50 gram 25 tl dedi iyi oldu taneyle alırsak cok pahalıya geliyodu sen nasıl yaptın karısımı benim anlamadıgım hani damla sakızı sert ya onu dolapda tutucakmısız buzlugunda 6 7 gün sonra ezicekmişiz acaba bu damla sakızın baska cesidimi bilmiyorum ki seninkide tarif ettiğim gibimi canım tekrar gecmiş olsun annenede sanada şifa olsun insallah

Bende birçok şey denedim böyle bunu duymadim şimiye kadar damla sakızlı ama denemek istemıyorumda artik, faydasini görmedim bu tarz şeylerin. :KK59:

X