Saç Şekillendiriciler Ev yapımı saç spreyi

whitelily8

gözler kalbin aynasıdır..
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
445
0
Ev yapımı saç spreyi

Bir limonu doğrayın (eğer saçlarınız kuru ise portakal kullanın). İki bardak su ile kaynatın. Su yarı yarıya azalana kadar kaynatmaya devam edin. Soğutun ve sprey şişesine boşaltın. Buz dolabına koyun. Eğer çok sert olduysa biraz su ilave edebilirsiniz. Buz dolabı dışında iki haftaya kadar saklamak için bir çay kaşığı alkol ilave edin.:lepi:

images

Son düzenleyen: Moderatör:
gerçekten sprey gibi olur mu ki yapış yapış kalmasın kafamızda
paylaşım için teşekkürler

işte bu valla kızz kafama spreyi dolduruyorum sonrada saçım dökülüyo-tatlicadiarzu- bu işlem çok iyi bayaa hoşuma gitti cicim limonu seyreltmiş oluruz güzel denemeliyim bunu teşekkürler paylaşım için canım a.s.

rica ederim canımm evet spreyler jöleler saçımızı döküyo buda doğal olunca benim çok işime yarıyoo kızzzzzzzkaydirigubbakcemile5

kokusu falan nasıl oluyor birde çok sertmi oluyor bilgi verirmisin
yapış yapış oluyor mu diyeceğim ama spreyde yapış yapış oluyor dimi
kokusu için başka birşeyde eklenebilirmi acaba?

canım hani limonu direk sürmüyosunya suyla seyreltiyosun kokusu kalmıyoo eğer sert olursa biraz daha su ekleyebilirsin sprey sert ve hani saçında belli oluyo ama bu öle değil doğal duruyo yumuşak ama şekilli oluyo tabi ben az sıkıyorum isteğe bağlı yani koku olarak ben bişey eklemiyorum ama istediğin aktardan aldığın güzel kokulu yağdan 1 -2 damla damlatabilirsin a.s

aslında benimde hoşuma gitti canım koku ekleme fikri güzel olursa saçlarda harika kokar hem şekilli hemde kokulubayanssulusmile

enteresan opuyorumnanaktan aklıma şey geldi şimdi spreyim bittiğinde acil durumlarda limonu sıkıp püskürtürüm o zaman aklinialirimsmile

ilginç :) bnmde aklıma yapış yapış olacagı geldi
eger öyle olmuyorsa denenmeli kimyager gibi
bayanssulusmile

deneyen varmı kızlar
ben denemek istiyorum içine yağda damlatırız :) spreyin zararı olacağına yararı olur :)
ama buzdolabında ne kadar dayanır o

deneyen varmı kızlar
ben denemek istiyorum içine yağda damlatırız :) spreyin zararı olacağına yararı olur :)
ama buzdolabında ne kadar dayanır o

canım ben yapıyorum saçım kırılmıyo hemde doğal duruyo sanki hiçbişey sürmemişimde kendi dalgası gibi dolapta beklediği için uzun süre dayanıyo

canım ben yaptım bayada bekliyo dolapta valla süper oldu spreyleri pek kullanamıyordum zarar veiyor diye :)
tşk ederim bilgin için ayrıca dediğim gibi ben içine 1 tatlı kaşığı bal ve lavanta yağı kattım hem güzel kokuyor hem de onarıcı olsun diye bal ekledim
yalnız birşey soracağım diplere gelirse ki spreyde geliyor
limon suyunun zararı olmaz dimi birde saç uçlarım kuru limon suyu iyice kurutmaz dimi birde badem yağımı eklesem azcık acaba? :)

canım rica ederim ne demek. spreyler sıkıyozda limondan ne olacak eğer bişey olsa benim saçım kalmazdıkaydirigubbakcemile3

saçlarım doğal fönlü ama ortadaki ayrık yerinde olan saçlarımda kısa kısa kıllar kısa antenler gibi duruyordu.onlara uygulayacağım bu formülü bende:KK12:

Ev yapımı saç spreyi

Bir limonu doğrayın (eğer saçlarınız kuru ise portakal kullanın). İki bardak su ile kaynatın. Su yarı yarıya azalana kadar kaynatmaya devam edin. Soğutun ve sprey şişesine boşaltın. Buz dolabına koyun. Eğer çok sert olduysa biraz su ilave edebilirsiniz. Buz dolabı dışında iki haftaya kadar saklamak için bir çay kaşığı alkol ilave edin.:lepi:

images

nasıl bir etki bırakıyor merak ettim paylaşım için sağolun deneyelim

Son düzenleyen: Moderatör:
X