Bebek Beslenmesi bebeklerde gripken banyo....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
kızlar oğlum grip oldu.öksrüyor.burnu akıyor..banyo günü dündü yaptırmadım.bugün yaptırmayı düşünüyorum..ama korkuyorum bir taraftan da...sizler ne diyorsunuz?

canım oğlum grip ya ben de kendimi suçluyorum..benden geçti sanırım.sen doktora götürdün mü grip için?

Canım bende oğlum bir aylıkekn grip atlattım hep maskeyle emziriyordum ama son üç günü maske kullandım öncesinde oğlumada geçtiyse diye doktoru aramıştım. Bu dönemde sadece buhar tedavisi yaptıklarını ilaç vermediklerini söylemişti.

benim kızımda 1 ay önce nezle atlattı ama ben banyo yaptırdım sıcak sıcak banyo çok iyi geldi kızıma..üstelik banyosunu elektrikliocakla ısıttım ve banyoda giydirdim üstünü böylece üşütme derdideortadan kalkti..
geçmiş ıolsun

geçmiş olsun kuzuna.haftada bi kez de olsun yaptırın bence.kıyafetlerini her gün iç bodysine kadar değiştirin.

Gripken ben yıkamıyorum kızımı. Ne kadar sıcak olursa olsun ortam banyodan çıkınca üşür diye korkuyorum.

gripken banyo yaptirmak bilinenin aksine bebegi feraklatir ve rahatlatir burun tikanikligina ii gelir ve daha ii uyumasini saglar istediginiz zaman yikayabilirsiniz

Gripken ben yıkamıyorum kızımı. Ne kadar sıcak olursa olsun ortam banyodan çıkınca üşür diye korkuyorum.

Aslında yıkamak lazım ama hastayken korkar insan. Bağışıklık sistemi tam oturmamış üstüne birde soğuk algınlığı eklenirse başedemez diye. Gerçi hiç hasta olmadı kuzum ama yinede çok soğuk havalarda gün aşırı yıkıyoruz biz. Bir yandan da banyo yapınca rahatlıyor burnu falan tıkalıysa açılıyor acaba söyle sıcacık banyo da iyi gelirmi diye düşünüyorum ??

arkadaşlar terle atılan tüm toksinleri, öksürme aksırma ve burun akıntısından kaynaklanan tüm mikropları bebeğinizin vücudundan uzaklaştırmanız için en etkili yol banyodur. eger banyo ve evinizin ısınma şartları zayıf degilse, çekinmek bir yana kesinlikle banyo yaptırmanız gerekiyor... banyodan asla korkmayın, ne kadar sık o kadar iyi (tabi kışın iki günde bir den fazlası bebegin cildinin kurumasına yol acacagından her gün degil iki günde bir idealdir.) üstelik bebeklerimizin genzi burnubogazı acılır banyoyla.gevşer rahatlar ve sıcacık uyurlar...hiç çekinmeyin...ben gripken de çekinmeden yaptırdım hep hiçbir zararını görmeyeceginizden emin olabilirsiniz.ama yine söyleyeyim, banyo sonrası ev oda ısısı saglıklı şartlarla saglanabilirse eger.

ben bebeğimi göbeğinin düştüğü günden beri bir gün durup ertesi gün yıkıyorum hep ve hiç öyle grip hgasta falan olmadı bi babamız grip olmuş eve getirdi hastalığı bende oldum baktım bebişiminde burnu tıkanır gibi oluyo hmen odayı kaloriferin dışında elektirikli sobayla ısıttım bi güzel tenini yakmayacak sıcaklıkta ama ılık değil sıcak biraz suyla bir güzel yıkadım üstüne birde uyku hiç soğuk sıcak farkı yaşatmadan vücuduna dışarı çıkar içeri götür yapmadan olduğu yerde de uyudu kalktığında hiç bişeyi kalmamıştı haa ben bide tedbir olsun diye onu öyle hasta olcak gibi görünce peditus şurup verdim Allaha şükür hiç bişeyi yok tavsiye ederim bebeklerinizi sık sık yıkayın ama üşütmeden geçmiş olsun canım

sahsen ben yaptirmam silerim guzelce.. kafasini iyice usutmesin yazik:)) ben koskoca insan hastayken banyo yapiim daha fena oluyorum

sahsen ben yaptirmam silerim guzelce.. kafasini iyice usutmesin yazik:)) ben koskoca insan hastayken banyo yapiim daha fena oluyorum

Öyle düşünme canım. Silerken daha çok üşür bebekler. Sıcak su dolu küvetin içine koyunca çok rahatlıyorlar. Birde üzerine deliksiz uyku çekiyorlar.Uyuyan dinlenen insan daha çabuk atlatır hastalığını. Banyodan sonra ben hep bere giydiriyorum kafasına. Hasta olmadı hiç ama olursada ya hiç yıkamam ya da yıkarım ama üşütmeden sıcak sıcak. Ama silmem daha çok üşür..

gripken doktora götürmüştük doktor iyileşmeden banyo yaptırmayın yaptırırsanız boğazındaki iltihap ciğerine iner demişti

salonu ısıtıp öğlen saatlerinde başka odaya götürmeden
banyo yaptırdım yalnız 3 günde bir yıkıyorum normaldir sanırım

kızlar ben de yıkadım bebeğimi.grip ama yıkanmadığı zaman içim rahat etmiyor.ben de evin en sıcak odasında banyo yaptırıyorum..aslında gece yatmadan banyo yaptırmak istiyorum ama üşür diye koorkuyorum.

Oğlum 2 aylik ve dogdugundan beri gunluk banyo ve masaj yaparim. Cok iyi geliyor bebegime

gripken doktora götürmüştük doktor iyileşmeden banyo yaptırmayın yaptırırsanız boğazındaki iltihap ciğerine iner demişti
Merhaba çok zaman geçmiş ama merak ettim ilginç bi yaklaşımmış başka neler dedi hatırlıyo musunuz?

X