Doğuma Hazırlık yaklaşan doğum belirtileri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
S

SRPKRYZ

Ziyaretçi
merhaba kızlar,37.haftayım merak ettiğim birşey var doğum yaklaşırken en sık karşılaşılan belirtiler neler oluyor??bilmiyorumkismile
yani artık fazla zaman kalmadığını belirten şeyleri deneyimli annelerden öğrenmek istiyorum..doktorum 10 gün sonraya falan doğum yaptıracak anlayacağınız üzere doğum sezeryanla olacak.ilk doğumum olduğu için tecrübesizim ve bilgilenmek istiyorum..boshayallersmile şimdiden cevaplarınız için tşk ederim...hayırlı doğumlar herkese...

canım bende 38.haftadayım pazartesı bıtıyo alıcak bende hafıften adet sancısı gıbı agrılar var sırtım zaten agrıyo onun dısında bıse olmuyo benımde sezeryan dr.un solemıstır ama ben yınede hatırlatayım karnında tas gıbı sertlık olursa dr.na haber ver benım dr.ole dedı bende bıkere sertlık oldu hemen gel nst ye baglayalım dedı allahtan bı sıkıntı olmadı aklında bulunsun hayırlı dogumlar:)

37. haftamda sezaryenle doğum yaptım. benim kasılmalar 35.-36. haftalar arası yoğunlaşmıştı. erken doğmasın diye bu sırada ilaç kullandım ama anca 37. haftaya kadar dayanabildik oğlumla. çok çarpıntı yaptı ilaç. her neyse en önemli belirtiler karnının bir toplanıp bir gevşemesi. o an karında çok kasılma oluyordu bende. bir de aşağıya doğru baskı hissediyordum.
hayırlı doğumlar :)

bu soru cok önemli:) bende 1 hafta kaldi bende bilemiyorum tam belirtiler nelerdir diye...
ama banada doktorum demsidi karnin sertlesecek karin agrisi birde bel agrisi tutacak seni diye...
ama benim karin tas gibi cok sert ama ne sirt agrim var nede birsey..
ikidebir tuvaletede gitmiyorum.... hayirlisi olsun hepimiz icin...

bende 39 .haftadayım ama oğlumun hala gelmeye niyeti yok.. benim geceleri karnım top gibi oluyor ama tuvalete gidince geçiyor.. nst de sancı falan da çıkmadı.. bakalım anlayamamamaktan korkuyorum sancıyı ama anlamaman imkansız dedi doktor sanırım bayağı şiddetli oluyor..

tşk ederim kızlar cvplarınız için.buğün son kontrole gittik hayırlısıyla 9 martta geliyor oğluşum..opuyorumnanaktan dr.bana bişey söylemedi sizin dikkat etmemi istediğiniz şeyler hakkında bilmiyorumkismile nst falan normal su normal geçen benim karnımda sertleşmişti ama ben herhangi bişey yapmadım endişelenmedim sonra geçti biraz stresliydim ondan oldu galiba dedim bende..neyse hakkımızda hayırlısı..daha önce anne olan hamişler hadi durmayın cvp yazın bilgilenelim :kahve:

Oh ne güzel kısa süre sonra bebeğiniz kucağınızda olucak.Allah bize de nasip eder o günleri inşallah. :)

bende 37 haftalık hamileyim.10 gün sonra falan sezeryanla doğum yapıcam.
benim sancılarım çok net günde 4 kere falan giriyor adet sancısı halt etmiş yanında biraz fazla ayakda kalsam bacaklarım ayrılıyor:)gibi oluyor resmen açılma oldugunu hissediyorum.
yarın testlerim falan var sezeryan için eğer sancı çıkarsa doktor salı günü alıcak yoksa haftaya salı lütfen dua edin kızlar çok korkuyorum ben :KK43::KK43::KK43::KK43:

bunu anlamak cok zor diye düsünmüstüm ama kizlar sanci o kadar aci verici geliyoki bende anlamamak mümkün degil...39 bitti bende ve 3 gündür kontrol altindaydim sancilar 127 ye kadar cikiyodu önce belden giriyo sonra karnim sertlesiyo ve sonra vajinaya yakin asiri baski ve aci oluyodu..3 gün cektim bunu dogacak sandik doktorumda öle..ama iki gündür tik yok sanci falan kalmadi gitti.makineye bagalndigimda en fazla 40 oluyo simdide...böylede olabiliyomus tekrar beklemedeyim..

vallahi ben hic birsey anlamiyorum...
doktorda randevum vardi ve bana daha rahmin hic acilmadi dedi.....
cumartesi günüde son gün 40 haftam doluyor, artik iki günde bir hastaneye gitmem lazim.. ctg yapacaklar... bakalim hayirlisi...
doktor diyorki iki hafta bakacaklar eger gelmez ise suni sanci verirle....
korkmuyor degilim ama pek belli etmemeye bakiyorum.. esimde cok panik.. kücük bir agrim olsa ah uh dedimmi esim cok heyecanlaniyor oglumuz mu gelyior diyor:)

karnim sertesiyor cocuk cok oynuyor ama sanci o kadar agrimda yok yani bu sanciya dayanamam denilecek sekilde degil...
allah hepimizin yardimcisi olsun

offf nasıl bı strestır beklemek :s herkes kucagına saglıkla alsın yavrularını ınsallah

Doğum belirtilerin den nişan belirtisi akıntı tarzında mi oluyor arkadaşlar

X