Çocuk Hastalıkları Erkek bebek anneleri bir sorum olacak...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

innuk

Guru
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
3.901
2.785
Arkadaşlar bebeklerinizi sünnet ettirdinizmi? Bize doğumdan sonra hastanede sordular ama cesaret edemedim. Bezden kurtulsun öyle yaptırırız dedim. Ama şimdi kararsız kaldım çünkü oğlum anomalili yani yarı sünnetli doğdu. Şimdi temizliğine ekstra dikkat etmek gerekiyor sanki. Siz ne yaptınız? Siz sünnet yaptırdınızmı? ne gibi zorluklar yaşadınız? yaptırmadıysanız ne zaman yaptırmayı düşünüyorsunuz?

oğlum 1 yaşında 3.5 aylıkken yaptırdık sorun vardı çişini yapamıyordu.sünnettede çok sıkıntı çekmedik bence ne kadar erken okadar iyi.

biz de oğlum 25 günlükken sünnet ettirdik.hiç sorun yaşamadık.sadece bir merhem vardı günde 2 kez kullanıyorduk.çabucak iyileşti. doğumdan önce doğar doğmaz sünnet ettirme kararı almıştık ama sonra cesaret edememiştim.keşke o zaman yaptırsaymışım.ne kadar erken o kadar iyi.

canım ben oğlumu 3.5 aylıken sünnet ettircektim ama doktor geç kalmışsınız yeni doğduğunda olsaydı rahat ederdiniz şimdi edersek dikişli olcağı için bez bağlamıcaksınız oda sizi ve bebeği sıkıntıya sorar çişini söylemeye başladığında en geç üç yaşına kadar ettirin demişti .oğlum şuan 5.5 aylık dolayısıyla ettirmedik.ama ben pişman oldum keşke o doktoru dinlemeseydikde sünnet ettirseydik diye

Ya doktor her muayenesinde sünneti tekrar tekrar hatırlatıyor özel bir durum diye üzerine bastıra bastıra söylüyor. Ama ben kıyamıyorum. ılk doğduğunda hem benim hem bebeğimin doktoru sünnet ettirin çıkmadan dedi ben karşı çıktım olmaz diye bezden kurtulsun dedim. Kıyamadım yaa minicik canı acır dedim. Eşim o zaman bişe söylememişti ama sonradan bezden kurtulunca aklı erecek neden o korkuyu yaşatacaksın çocuğa dedi. Ben hatırlasın işte ne güzel dedim mevlüt falan da yaparız dedim. Eşim kızdı sen sünnet oldun mu nerden biliyorsun hatırlamak isteyeceğini dedi. Küçücük çocuğa pipini kesecekler dedikleri zaman dehşete düşer dedi. Yaa off kararsız kaldım..

Ben de ilk doğduğunda yaptıracaktım. Üroloji doktoru 28 günlük olmasını bekleyin sünnet için ama ben 6 aydan sonra tavsiye ediyorum, kendi oğlumu 6 aydan sonra yaptım dedi. Biz de şimdi 6 aylık olmasını bekliyoruz bakalım. Henüz karar vermedik ama küçükken hem de emdiği için daha kolay iyileştiği söyleniyor. Hem de travma yaşamamış olur. Ne kadar erken o kadar iyi yani.

Benim bebeğim 4 aylık oldu ve bende bir an once yaptırmak istıyorum.6 aylık olmasını bekleyeceğim:)

bizde 6.5 aylık olduk şimdi bende yaptırmak istiyorum en kısa zamanda burdan bi arkadaş dün oğlunu sünnet ettirdi beyaz leblebi kullanıcı adı henüz ona ulaşamadım kolaylık durumuna göre bende yaptırmayıyaptıracam

büyüdükçe anlıyor ve korkuyorlar bence.Ben 9 aylıkken yaptırmıştım,hiç sıkıntı yaşamadık

birisi 6 ay birisi 9 ay demiş ben3 aylıken yaptırdım o bile geççç ablamla aynı gün yaptırdık onunki 1,5 aylıktı benimki daha cok korktu yeğenim bişiy anlamadı evet dikişli oldu ikiside ama bezlerken hiç sorun yaşamadık furacin diye bi merhem verdi doktor bandajlıydı zaten her altını açtığımızda sürüyoduk ertesi gün bandajını çözdürdu banyosunu yaptırttı gün aşırı suya sok dedi suyu köpürt sok ve geri ittir dedi

biz bide kremini buzdolabı poşetlerini kare kare kesip ona koyuyoduk öylece kapatıyoduk pipisinin ucunu tamamen bezze sürttükçe kanama riskini azaltıyodu tahriş olmuyodu dikişleri zaten teker teker attı 10 günde tamamen iyileşti bi beden büyük bez ve atlet vs giydirdik o kadar bi daha oğlum olursa 40 tan sonra hemen yaptırıcam

Arkadaşlar bebeklerinizi sünnet ettirdinizmi? Bize doğumdan sonra hastanede sordular ama cesaret edemedim. Bezden kurtulsun öyle yaptırırız dedim. Ama şimdi kararsız kaldım çünkü oğlum anomalili yani yarı sünnetli doğdu. Şimdi temizliğine ekstra dikkat etmek gerekiyor sanki. Siz ne yaptınız? Siz sünnet yaptırdınızmı? ne gibi zorluklar yaşadınız? yaptırmadıysanız ne zaman yaptırmayı düşünüyorsunuz?
yenidoğduğunda kilosu çok düşüktü o yüzden yaptırmak istemedim. daha sonra da genel anestezi almasını istemediğim için yaptırmadım. küçücük bebenin bayıltılmasından korktum. sanki uyanamaz gibi geldi bana. Allah korusun. biraz pirpiriyim malesef. büyüyünce lokal anestezi ile olur artık.

yenidoğduğunda kilosu çok düşüktü o yüzden yaptırmak istemedim. daha sonra da genel anestezi almasını istemediğim için yaptırmadım. küçücük bebenin bayıltılmasından korktum. sanki uyanamaz gibi geldi bana. Allah korusun. biraz pirpiriyim malesef. büyüyünce lokal anestezi ile olur artık.

Ay genel anestezi mi veriyorlar bilmiyordum ben...:1shok: Ay şimdi daha çok kortktum yaa. Acaba lokal anestezinin yaş sınırı kaç biliyormusun canım?

verdikleri doz çok çok hafif oluyor,zaten ameliyat biter bitmez uyanıyorlar,merak etme

canım selam,benim oğlum 6,5 aylık.mecburiyet yoktu ama ben bir an önce olsun istediğimden 25şubatta yaptırdım..ankara tıp çocuk cerrahide yapıldı.genelle hafifçe sersemletip pipiye lokal yapılıyo.ben bu kadar rahat atlatacağımızı düşünmemiştim.perşembe sabah 8de odamıza çıktık,8:15de oğlumu verdim ameliyathaneye,8:45 de geri geldi kuzum.ağlıyordu(bu normalmiş açlık ve anestezi)15 dk içinde açtı gözlerini,bir 15 dk sonra da emzirdim.tam bir genel anestezi olmadığından hemen açıldı,sonra da uyudu.10a doğru da hastaneden çııkp eve geldik.herşey sanki hiç sünnet olmamış gibi aynı,ağrı-acı yok.aslında 2 gün ağrı kesici verecektik ama gerek kalmadı.ben sadece ilk günün gecesi nolur noolmaz diye verdim.oğlum dünden beri dönüyo,üstüne yatıyo,herşey aynı.sadece her alt değiştirmede ılık suya oturduyorum, bir de bezini bağlamadan önce bol bepanthen sürüyorum.bu bir hafta devam edecek.umarım bir sorun çıkmaz.böyle devam eder.herkesin çocuğunun sünneti de böyle geçer.

canım öncelikle allah analı babalı büyütsün. biz yaptırmadık. benim oğlumda kordon kisti çıkmıştı. eğer geçmezse 15 aylıkken ameliyat olucakdı ve ben ozaman düşünüyordum. ama Allahıma şükür çok az kalmış. bu yüzden 1 yaşında düşünüyorum.lokal anestezi ile. daha çok küçük geliyo. bakımı bezi korkutuyo beni. pimpirikliğimden olsa gerek. temizliğe gelince ucunu dışarı çıkarma yöntemini kullan. hem idrar çıkışı kolay olurmuş hemde sünneti. ayrıca kenarlarda kalan krem artıkları felanda temizlenmiş oluyor.

Son düzenleme:
canım bizim doktorumuz bebeğin sünneti için en uygun zaman ya 1 yaşından önce ya 6 yaşından sonradır dedi. 1 yaşından once ne olup bittigini anlamaz, 6 yaşından sonra da bu durumu algılayabilecek ve psikolojik bir tramva geçirmeyek olması nedeniyle. mecbur olmadıkca bu iki dönem arasında yapmayacagız dedi. bir yaşından önce de bebek cerrahları pek tavsiye etmiyor, cinsel organ tam gelişmeden yapılmasını uygun bulmuyor cogu. bir de bezle zor olacagı için tabi...

bu arada "ucunu dısarı cıkarma"yöntemini ben de duymustum ama bizim doktorumuz kanamalara yol acabileceginden tavsiye etmiyor. kontrollerde -1 yaşından sonra- ben temizlginin ve acılmasını saglayacagım, siz dokunup zarar verebilirisiniz dedi...

bezli bebeklerde iyileşmenin daha kolay olduğunu duymuştum.arkadaşlarımdan da biliyorum gerçekten öyle oluyor.sizin oğlunuzun özel de bir durumu varmış madem doktoru dinleyip yaptırın sünneti.
ben oğluma 7 yaşında sünnet yaptırdım.öcesinde çok güzel hazırladık,hiç öyle pipim kesilecek duygusu olmadı.lokal anesteziyle oldu.konuşa konuşa.her çocuk bir olmayabilir ama..
bence yaptırın sünnetini ilerde büyüyünce kıyafetini giydirir,mevlüt yapar güzel güzel fotoğraflarını da çektirirsiniz..

Eşimle konuştuk en kısa zamanda yaptırmaya karar verdik. Zaten 40 mevlütü yapamamıştık. Öyle bir mevlüt yaparız eş dostla o da içimde uhte kalmaz en azından. Önce çocuk cerrahıyla bir görüşelim bakalım o ne diyecek.. Ama hala genel anestezi olayına takmış durumdayım....

X