Tarçın ve zayıflama

Nare83

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
35.547
78.779
arkadaşalr sizce tarçının zayıflamada bir etkisi olabilirmiiboshayallersmile

tarçın iştah açıyo diye biliyorum ama şu metabolizma hızlandıran elma çayında da tarçın var...

galiba tarçın daha çok kan şekerini düzenlemede ve tatlı isteğini engellemede kullanıyor

Tarçın ile zayıflama diye birşeyi hiç duymadım canım...
Ama zayıflansa ne güzel olur bayılırım tarçının kokusuna...

slm arkadaşlar sporda karşılaştıgım hanım tarçınlı su tüketiyordu,uzun süreli yürüyüş yaptıgını ve bol bol tarçın çayı içtigini diyet yaptıgını söyledi.Metebolizma hızlandırıcı olarak vermiş doktoru tarçın çayını 5 kilo zayıflamıştı

kıslar tarçın deyimimi yazıyorum
sabahları ballı limonlu ılık suyumun içine katıyorum akşamda 200 ml sütümün içine

zayıflamada bir etkisi varmı bilemedim çünkü diyet ve spor yapıyorum ama tatlı istegim o oldu ve kabuızlık için ii geldi

Zayıflamaya bi etksi var mı bilmiyorum ama pko hastalarında insülin direncini kırdığını ve yumurtlamaya yardımcı olduğunu duymuştum.

dr ender saraç tarçın yenildiği zaman beyinde tatlı yenildi mesajı oluşuyormuş. bu yüzden tarçını tatlı isteğini yok etmek için kullanıyormuş hastalarına.

1 adet kabuk tarçın

1 tatlı kaşığı karanfil

1 adet zencefil

2,5 su bardağı su ile kaynatıp yemeklerden önce için hatunlar :-) :)

geçenlerde eşime çubuk tarçın verdim iş yerinde kullansın diyee bitki çayı için

ağzında kemirmeye başlamış karanfil gibi kaydirigubbakcemile3 tatlı krizini gidermek için bu şekildede kullanılabir :ecrin_bebek:

mehmet oz un zayıflama tavsıyelerının arasında da muza tarcın ekleyerek yeyın yazıyodu kızlar
cok guzel oluyo

dr ender saraç tarçın yenildiği zaman beyinde tatlı yenildi mesajı oluşuyormuş. bu yüzden tarçını tatlı isteğini yok etmek için kullanıyormuş hastalarına.

Ben de bir kaç diyetisyenden duymuştum tatlı isteğin, bastırıyor diye. Doğa'nın tarçınlı kahvaltılık gevreklerinden yemiştim, tatlı isteğimi hiç bastırmdaı. Bünye meselesi.

Tatlı isteğimi bastırmak için Solgar krom hapı aldım olmadı, tvde izlmiştim arpa kaynatıp yedim katır kutur o da olmadı.

Gene canım deli gibi tatlı istiyordu.

Birgün annem komşudan ev yapımı sızma zeytinyağı almış. Limon ve zeytinyağıyla soslandırdım yarım dilim kepek ekmeğine bir-iki çay kaşığı zeytinyağı gezdirip yedim ve inanılmaz, canım o gün canım hiç tatlı istemedi ki tatlısız duramayan duvar tırmalayan bir insanım. Ve zeytinyağını öylesine yemiştim yani tatlı isteğimi bastırsın diye değil. Ertesi günde yedim yine canım hiç tatlı istemedi. Şu an adet günlerim hariç canım hiç tatlı istemiyor. Kilo da almadım galiba tartılmadım.Kotlarımda bir daralma sıkılık yok...Hem tatlı yemiyorum hem de zeytinyağı, kalbe,cilde vs çok faydalı...

Son düzenleme:
ben de elma çayının içine tarçın karangil zencefil ve limon atıp demliyorum,en azından diğer bitki çayları gibi iğrenç değil ve bu dediklerimin ödem attırıcı özelliği var diye biliyorum

tarcın pek sanmıorumm.valla neler nler içtim lahana suyu hıc bır işe yaramadı.bende haşimato varr.ne yapsam kılo vermıorum.

ben 10 gün hastanede yattım ve yatak komşum bana sabahları 1 bardak sıcağa yakın ılık suya 1 çay kaşığı toz tarçın koyup içtiğini ve iki ayda hiç diyet spor yapmadan baya kilo verdiğini söyledi

X