Kız Bebeklerin Kulağı Ne Zaman Delinir?

CHOSEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
269
8
merhaba arkadaşlar.konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama cevaplarsanız bi sorum olacak.kızım tam 11 aylık ve babası dahil bütün cevrem deldirelim artık su kızın kulagını diyor.ama ben canı yanar endişesiyle bi türlü evet diyemiyorum.daha çok küçük geliyo bana.bazen delindiği zamanda enfeksiyon yaptıgını duymustum.korktum hepten vazgectim.acaba siz bebeklerinizn kulagını ne zaman ve nerede deldirdiniz.ve cocugunuz tepkisi ne oldu.yani gercekten acı hissettilermi.vereceğiniz cevaplara göre cesaretlenip yarın gidip deldirmeyi düşünüyorum.şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum opuyorumnanaktan

canım ya bende aynı sen gıbıyım kızım 11 aylık dusunuyorum ama ben kendım gıtmıcem dekdırtmeye dayanamam az acır herhalde krem falan suruyolarmıs eczaneye gondercem kardesımle ee artık buyuduler kupe taksınlar artık degılm mı cvp veren de olmamaıs kızlar sız naptınız ne zaman deldırdınız kulaklarını bıde ates yapar dıye duymustum dogru mu?

merhaba arkadaşlar.konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama cevaplarsanız bi sorum olacak.kızım tam 11 aylık ve babası dahil bütün cevrem deldirelim artık su kızın kulagını diyor.ama ben canı yanar endişesiyle bi türlü evet diyemiyorum.daha çok küçük geliyo bana.bazen delindiği zamanda enfeksiyon yaptıgını duymustum.korktum hepten vazgectim.acaba siz bebeklerinizn kulagını ne zaman ve nerede deldirdiniz.ve cocugunuz tepkisi ne oldu.yani gercekten acı hissettilermi.vereceğiniz cevaplara göre cesaretlenip yarın gidip deldirmeyi düşünüyorum.şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum opuyorumnanaktan

canım ben kızımın kulağını deldirmedim enazından 1 yaşını bitirmesini bekliyorum. kulak deldirirken fazla acımıyor ama bebişlerimiz daha çok küçük bu yüzden acısı fazla olmasada buna dayanabilirlermi bilemiyorum kısacası canı yanar diye deldirmeye kıyamıyorum. galiba biz biraz daha bekliyeceğiz

ay lütfen acil cevap verin özlem ablası kızıma doğğum günü hediyesi çok talı altın küpeler almış takalım doğum gününe diyo bende istiyom ama acaba zararlımıdır mart 24 bebişimin doğum günü bu arada.

SLM HANIMLAR
benim kızım 18 aylık 4 gün önce klinikte deldirdim. spreyle uyuşturup öyle deliyolar kanama veya yara olayı olmadı hiç giydirip soyundururken dikkat ediyorum.1 hafta sonra da kendi küpesini takıcaz.1 yaşından önce delmiyolar zaten kulak dokusu bozulabilirmiş bana öyle dedi dr.

ben kismetse 3-4 yasindan once deldirmeyi dusunmuyorum.. bebeklerde kupe sevmiyorum pek.. bi yandan da kucuk olursa anlamaz diyorum hele bi dogsun da saglikla sihhatle insallah bakariz

Son düzenleme:
ben eczaneye götürüm diye düşünüyordum ama yinede tereddütlüyüm.her klinik delermi acaba.şu spreyle uyuşturma işinde çok begendim.bi süs yüzünden beebğimin canı acısın istemiyorum çünkü.ama küpeylede bi başka sevimli oluyolar :) benim kızımda 24 mart doğumlu.cesaret edip deldirebilirsem bizimde dedemiz küpe alacak ama bakalım.biraz daha yorum alayım ona göre bakıcaz artık bişeyler.cevaplar için teşekkür ederim

ben deldirmeyi düşünmüyorum mesela ben hiç küpe takmadım sevmiyorum ama annemler küçükken deldirmiş. boşuna canını yakmayayım diye düşünüyorum. ileride isterse kendisi deldirir.

aman yaa kendileri anlamıycaklar küpeyi müpeyi daha,sırf kendi göz zevkimiz için onların canının yanmasına azıcık bile olsa nasıl razı gelinebilir anlayamıyorum.ben hayatta deldiremem,küpesi de olmasın çok önemli değil benim için.ilerde kendi canı isterse gider deldirir fındığım.

kızlar bence 3-4 yaşına kadar deldirilmesi sakıncalı çünkü küçükken kulağındaki küpeyi anlamayıp kendine zarar verebilir ama büyüyüp acıyı anladığı zaman eliyle çekip kendine zarar vermez kıyafetine takıldığı zaman hemen gelir yardım ister ama küçükken hırkası takılsa bilmez çeker kendine zarar verir gibi geliyor bana ama yinede sizin kendi kararınız buarada ben bebişim doğunca deldirmeyi düşünmüyorum :) 4yaşına falan girmeden

Be bebelerde küpe görüntüsünden hiç ama hiç hoşlanmıyorum... Böyle sanki büyümüşte küşülmüş küçük hanfendü gibi....
Ama zevk tabi...
Benim kulağımı 6 yaşıma geldiğimde deldirmiştik, hiç de niye daha önce deldirmediniz gibi bir üzüntüm olmadı, hiç br eksiklik de duymadım o yaşa kadar küpem olmadığı için...
Zaten 1 yaşını bile doldurmamış bir bebek ne anlar süsten küpeden.. Sırf kendi göz zevkinizi tatmin etmek için bebeklerinizin canının acıasına, belki mikro kapmasına, belki hırkasına takılıp kulak memesnin yırtılmasına nasıl razı gelebileceksiniz....
Siz ne kadardikat ederseniz edin, bunların olma ihtimali var, kimse benim bebeğime olmaz demesin....

Ben de kızım olsaydı hemen deldirmezdim sanırım..

canının yanmasını bir kenara koyarsak, kulakları küçük yaşta delmenin ileri de getireceği bir sıkıntı da deliklerin yukarıda kalması. örneğin benim kulaklarım 1 yaşından biraz önce delinmiş, ve şuan minik ve arkaya kıvrımlı küpeleri takamıyorum. çünkü kulaklar büyüdükçe delik yukarıda kaldı.

merhaba.kızım 10 aylık ve ben kulaklarını deldirmeyi çok istiyorum.ama çevrem deldirmemi istemiyor.çok severim kız çocuklarında küpeyi.hiç bu aylarda kulak deldiren yokmu??

X