Diş dolgusu?

tuba88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
977
0
34
merhaba 1ay önce dişim çürüdüğü için doktora gittim ve dolgu yapıldı..o zamana kadar ağız kokum pek yoktu..ama şimdi ağzım kokuyor...yastığımda lekeler var..bazen kan kokusu alıyorum..başka çürüğüm yok..neden olabilir...tekrar gitmelimiyim.yardımcı olursanız sevinirm

merhaba 1ay önce dişim çürüdüğü için doktora gittim ve dolgu yapıldı..o zamana kadar ağız kokum pek yoktu..ama şimdi ağzım kokuyor...yastığımda lekeler var..bazen kan kokusu alıyorum..başka çürüğüm yok..neden olabilir...tekrar gitmelimiyim.yardımcı olursanız sevinirm

dolgu yapıldıktan sonra bahsettiğiniz şikayetlerin olmaması gerekir.eğer dolgu yapımı sırasında matris takılmayıp dişetinin üzerine dolgu yapıldıysa o bölgedeki bakteri birikiminden dolayı ağız kokusu olabilir.yada başka bir bölgede yeni bir çürüğünüz mevcut.tekrar doktorunuza kontrole gitmenizde fayda var
sağlıklı günler

yapılan dolgu bölgesinde taşkın bir restarasyon yapıldı ise kanama olabilir.dolgunun değiştirilmsi gerekir.bütün ağızın yeniden kontrol edilmesini tavsiye ederim.gözden kaçan başka bir çürüğünüz daha olabilir

diş taşları ağız kokusuna neden olan bir etken. diş taşlarınızı da 6 ayda bir temizletmeniz gerekir. bu arada diş ipi ile dolgu yapılan dişin ön ve arka yüzüne girin. taşkın dolgu olduğunda iple daha kolay anlaşılıyor. taşkın dolguda koku sebebidir. sağlıklı günler.

X