Bebek Beslenmesi Yenidoganlarimiz kaç saat arayla kaç cc anne sutu(emzirme suresi)kaç cc mamaveriyoruz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
Arkadaslar biz ek manaya başladık şutum yetersiz oldundan Dr açık bı bilgi vermedi
bebek hemşiresi 2-2.5-3 saat arayla besliyebikirsiniz dedi
bende bı rutine koymak istiyorum istediğinde tabi vericemde
söyle
2 saat arayla veya 2.5 saat arayla (gece ) 40 cc anne şutu
gündüz 2 saat arayla 40.50 cc anne sutu(60 çok fazla geliyo)
yine benzer aralıklarla kaç cc mama vermem gerek 30 c yeter bence
bunları. Haricindede aralarda meme vericem
sizce dogrummu yapıyorum 10.gunümüz bugün 3000 kg doğduk en son 2850 idik

canım sen cc ye takılma bence. bebegın ıstedıgı aralıklarla ıstedıgı kadar beslensın. ben artık kac saat emmıs kac dakıka emmıs bakmıyorum ıstedıgı zaman memeyı verıyorum ıstedıgı kadar emıyor doyunca bırakıyor zaten almıyor daha fazla. ama yenıdogan bebekler ortalama 2.5 saat arayla 40-50 cc kadar sut ıcıyorlar. en azından bızımkı oyle.sımdı daha fazla ıcıyor mesela 19 gunluk oldu bugun. bende fazla sutumu sagıp gunde 1 ogun bıberonla verıyorum zıyan olmasın dıye. en son 60 cc ıctı dun gece. gıderek ıhtıyacı fazlalasıyor. en ıyı sen bılırsın doyup doymadıgını bence.

büyüdükçe daha çok içer elbette. çocuk doktorumuz -henüz 1 haftalıkken- 2 saatte 25 cc den fazla içemez demişti. bu oran şimdi 1 aylık olunca arttı tabii. hayırlı olsun bebişin.

Kislqr ek mama yalan oldu
bugün geyi Dr gourduk gaz sancısı vardı dogum kiloSuNa ulaştı maşallah Dr ana şutu ytr diyo

canım daha bebeğin çok küçük.her bebek doğduktan donra kilo verir daha sonra toparlanır.bir annenin sütü az olmaz canım onu çoğaltmak senin elinde.bebeği beslemenin bir saati yok ki.ne zaman isterse o zaman ver ne kadar emzirirsen sütünde o kadar artar.çok su içmelisin.elma ayva rezene marul dereotu balık siyah üzüm hoşafı, pekmez şerbeti sütü çoğaltır.nane sirke turşu, fazla tuzlu şeyler yemek sütü azaltır.

canım ben ilk bir buçuk ay anne sütünü de mamayı da 2 saat arayla 30cc verıyordum fazlasını verme bebegın gereksız yere şişmesin normali bu mama kutularının arkasında yazanlar bıraz fazla sonra arttırmaya başlarsın

bende bebeği 15 dk emziriyorum tabi aslında 1 saat uğraşıyoruz ama etkin emmesi 15 dk üstünede 40 cc mama veriyorum drum kesinlikle mamayı yedireceksin dedi bebeğim 3780gr doğdu hala 3870 gr dün idrar tahlili verdik inşallah bir mikrop çıkmaz kilo almazsa idrarında sorun olabileceğini söylediler gçbeğimiz 7 günü düştü ama hala kanıyor dr k vitamini iğnesi yaptı poposuda fissür olmuş ıkınmaktan onada anestol ve bepanten verdi

Kızlar 450 cc anne şutu veriyorum 2 saatte acaba çokmu azmi bilemiorun
hi mama vermiyorum maşallah 2850 hastaneden taburcu olduk 4 gün
bugün 17 gün 3300 gr oldu maşallah

Kızlar 450 cc anne şutu veriyorum 2 saatte acaba çokmu azmi bilemiorun
hi mama vermiyorum maşallah 2850 hastaneden taburcu olduk 4 gün
bugün 17 gün 3300 gr oldu maşallah
gulencim, ben anlamadım sanırım: 450 cc sütü 2 saatte mi içiyor!!!

Ay kız inek mı bu :) 24 saat dicektim :)

X