eşimin hareketleri bana batıyor

bellefille

kardelen
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2010
3
0
aslında ta başta hata yaptık...2 farklı meshebin çocuklarının evliliği çok zor ayakta duruyor..ben 2 yıl kayınvalidemde kaldım ve onları hiç sevemedim hoş beni sevmek ve sevdirmek için hiç çaba göstermediler..mesleğe başlamadan evlendik babasıyla ortak iş açıldı...baba parasıyla ve mecburen 6-7 yıl Karamanda kaldık..2 yıl sonra ayrı eve çıktık ama ailesini benimsemedim sorunlarda yaşanınca hiç sevemedim burayı..kriz bizede vurdu ve sonuç olarak şimdi işsiz güçsüz konyadayız...eşim serbest çalışıyor..bense kalp pili takıldığından beri hiç bir iş yapmak istemiyorum..hep yorgunum hep halsizim ve mutsuzum...tabi beni en çok bunaltan durum iş yeri kapandıktan sonra borçlarla biz ortada kaldık...kayınpederim ödemeye yanaşmıyor benim akrabalara olan borçları üstlenmiyor bile..halbuki iş yeri için alınan borçlardı bunlar...eşimin ailesinden iyice nefret ettim ve eşimde son zamanlarda sürekli babasına benzer tavırlar görüyorum ve iyice soğumaya başladım...yatakta yanıma yatan eşim değilde babası gibi...her harekati batıyo bana...evde sigara içiyor,evde olduğu zamanlarda bilgisayarda oyun oynuyor,evi çok dağınık bırakıyor her an peşini toplamaktan sıkıldım...ne olur fikirlerinize ihtiyacım var...

Geçmişi artık bir kenara bırakın da şimdiye bakın derim..
Geçmiş olsun öncelikle,rahatsızlığınız çalışmanıza engel mi bilmiyorum ancak bir sorun teşkil etmiyorsa en azından dersanelerde çalışabilirsiniz..
Eşinizle birlik olup biran önce borçlarınızı temizleyin bence.
Bu arada aranızdaki sorunları konuşmadan halledemezsiniz..

bence bu kadar çok eşin sana batıyorsa, eşinin hoşanmadığın taraflarını konuşarak etap etap ortadan kaldırmaya çalış, çünkü sihirli değnek değmiş gibi değişecek bir durum değil sanki sizinkisi
birde sanrım kalp rahatsızlığın var, kalp pilim var diyosun, yanlış anlama ama senin gibi rahatsızlığı olan insnalar biraz depresyona meylediyor belki doktorunda konuşmuş olabilir seninle bu konuyu belkide bi uzmana danışmalısın psikolojik durumunu, yani iyimisin değilmisin bi check ettirmende fayda var bence

Son düzenleme:
tamam ama eşinin davranışlarının sana batmasının tek sebebi ekonomik sorunlar yaşıyor olmanız...
Farklı mezheplerden olmanızla ne alakası var, niçin bu konuyu asıl mesele mezhep farıymış gibi ortaya koydun anlayamadım....
Sorumsuz insan borcuna sadık olmayan insan hangi mezhepten hangi dinden olursa olsun aynıdır.....
Bence sz hatayı farklı mezhepten biriyle evlenerek değil işi gücü olmayan biriyle evlenerek yapmışsınız....

saygıda sevgide azalmış birde sizin sağlık sorunlarınız var

artık ya buna dayanacaksınız yada boşanacaksınız ki kriz zamanlarda boşanmalarda artıyor

yada kısa müddet için ailenizin yanına gidin kafanızı bir toparlayın

yoksa hep aynı düşüncelerle boğuşacaksınız
:kahve:

Iste yine bir örnek......iki gönül bir olunca samanlik olayi gercek hayatta malesef öyle kolay degil degilmi arkadasim? Para olmadan askta olmuyor, sevgide....
Ne aceleniz vardi be güzelim, neden mesleklerinizi elinze almadan, güzelce herseyi rayina oturtmadan evlendiniz?benneyaptımki

En güzel zamanlariniz heba oldu...kaynana evinde yeni evli bir cift ne kadar mutlu olabilirki?:1no2:

Neyse olan olmus artik, bundan sonrasi zararindan neresinden dönersem kardir hesabi düsünürek hareket etmen lazim.

Esinle konus, gitsin babasindan o beraber yaptiklari borclari ödemesini istesin, buna pekala hakkiniz var, madem ortak actilar dükkani, babasida borcalara ortaktir. Sadece geliri yiyip giderlere eyvallah diyemez öyle kolay kolay.
Olmadi alacaklilari kayinbabana yolla....yok öyle bes kurusa 10 köfte...:kahve:

Hakaretlere maruz kalmak zorunda degilsin, ayrica hastasin, esinin cok daha hassas davranmasi gerekiyor normalde sana....üzmemesi, kirmamasi gerekiyor.....sana deger vermeyene sende verme arkadasim, yeri geldimi ver cevabini....olmadi koy onun valizini kapiya....bence size bir müddet bir ayrilikda iyi gelir....:nazar:

Ikinizde düsünün tasinin, gercektende bu evliligi istiyorummu diye kafanizi toparlayin...ondan sonra yine bir araya gelir konusursunuz....

Hakkinda hayirlisi olsun...

İşyerini kayınpederinizin parasıyla açmışsınız, peki şimdi neden borcu sırf kayınpederinize yüklüyorsunuz ki. Adam zaten başta size işyeri açmış, tamam iflas etmişsiniz öyleyse bu borcu hem eşiniz hem de kayınpederiniz ödemek zorunda, illaki sırf kayınpedere yüklenmek insafsızlık olmuyor mu?Sonra eşinizin her şeyi size batar olmuş, zor günler geçiriyorsunuz öyleyse eşinize destek olmalısınız. Çalışarak her şeyi çözebilirsiniz.Böyle kötü günlerde yıkılırsanız olmaz. Biraz daha güçlü olun.

Iste yine bir örnek......iki gönül bir olunca samanlik olayi gercek hayatta malesef öyle kolay degil degilmi arkadasim? Para olmadan askta olmuyor, sevgide....
Ne aceleniz vardi be güzelim, neden mesleklerinizi elinze almadan, güzelce herseyi rayina oturtmadan evlendiniz?benneyaptımki

Esinle konus, gitsin babasindan o beraber yaptiklari borclari ödemesini istesin, buna pekala hakkiniz var, madem ortak actilar dükkani, babasida borcalara ortaktir. Sadece geliri yiyip giderlere eyvallah diyemez öyle kolay kolay.
Olmadi alacaklilari kayinbabana yolla....yok öyle bes kurusa 10 köfte...:kahve:

sana deger vermeyene sende verme arkadasim, yeri geldimi ver cevabini....olmadi koy onun valizini kapiya....bence size bir müddet bir ayrilikda iyi gelir....:nazar:

Ikinizde düsünün tasinin, gercektende bu evliligi istiyorummu diye kafanizi

bu konularda sultana katılmamak mümkün değil bir kaç cevaptır bunu anlatmaya çalışıyorum bazı topiclerde
sevmek herşey demek değil geçim sıkıntısı yaşamamak değil ailevi dertler yaşamamak değil. fedakarlığı sadece kadınlar yapıyor erkekler tınn o yuzden körü körüne olmayacak seyde inat etmek size zarar. bence siz aileniz her nerdeyse biraz toparlanmaya gidin hani hep erkeklerden beklenirya ilgi alaka hassasiyet belli ki onunda size verebileceği bir şey yok sizinde ona yok hatta belki sizde ona batıyorsunuzdur yeniden motivasyon ve güç lazım size yoksa o evde sığıntı gibi olacaksınız

Maddi olanaklar her aileyi bunalttığı gibi sizi de bunaltıyor haliyle . Karşılıklı konuşarak , sorunlarınızı dile getirin . Elbet bir çözüm bulunur . Aklınıza da yatakta babası varmış gibi düşünceler getirmeyin . Bir de kendinizi onun yerine koyun ve sizin düşündüklerinizi onun sizin için düşündüğünü düşünün . Ne kadar iğrenç bir durum görünüyor , haksız mıyım ?

tamam ama eşinin davranışlarının sana batmasının tek sebebi ekonomik sorunlar yaşıyor olmanız...
Farklı mezheplerden olmanızla ne alakası var, niçin bu konuyu asıl mesele mezhep farıymış gibi ortaya koydun anlayamadım....
Sorumsuz insan borcuna sadık olmayan insan hangi mezhepten hangi dinden olursa olsun aynıdır.....
Bence sz hatayı farklı mezhepten biriyle evlenerek değil işi gücü olmayan biriyle evlenerek yapmışsınız....

ben de anlayamadim neden mezhep farkindan bahsedildigini. ne alakasi var bu sorunlarla mezhebin?

mezhep farklılığıyla, maddi sorunlarınızın ve eşinizin size herşeyinin batmasının farkını, anlayamadım bir türlü.
ne alakaysa artık:hulya:

bence sizinde gül gibi bi mesleğiniz var öğretmenlik kafayı yorar bence kalbi değil o yüzden sizde çalışabilirsiniz eşinizle konuşun aranızda sevgi saygı kalmadıysa ayrılın siz zaten başınızın çaresine bakabilirsiniz bana göre mutsuz bi evliliği ömür boyu sürdürmek zorunda da değilsiniz

Yok ben çözdüm arkadaşı.. Mezhep olayını takıntı yapmış kendisine, başka bir konu daha açmış ve orada da burada benim mezhebimden kimse yok özgür değilim, saklamak zorunda kalıyorum falan demiş....

Demiş ama hayatta mezhepten daha önemli şeyler olduğunun farkında değil sanırım... İnsanlarla iletişim kurmak arkadaşlık etmek için mezheplerin aynı olması gerekmiyor... İlişkilerimizdeki tüm paylaşımlar mezhep yada dini paylaşımlar değildir.. Sosyal kültürel paylaşımlar yapabilirsiniz...
Ama siz mezhebi herşeyin önüne koyup sağlık ve ekonomik sorunlarınızda bile zaten baştan hata yaptık mezhep farkı olan bir evlilik yaptık diye düşünürseniz gerçek sorunlarınız çözemezsiniz....
Hayattaki tek kimliğiniz ait olduğunuz mezhep değildir...
Siz herşeyden öte bir kadınsınız, bir annesiniz, bir eşsiniz, komşusunuz, kardeşsiniz, evlatsınız, fransızca öğretmenisiniz... Bir sürü imliğiniz var.. Te bir kimliğe saplanıp bunalım yaratmak niye???

Buradada herkesin farklı mezhepten olduğunu düşünüyor herhalde ki özgür olamıyor, gizemek zorunda kalıyor ve konuları açtıktan sonra hiç cevap verme zahmetinde bulunmuyor....

ben derimki eşiniz de bi yandan haklı. kalp pilinden bahsetmişsiniz yorgunn mutsuzum falan demişsiniz. bir de üstüne borç harç gelince oda bunalmıştır. o yüzden sizle fazla ilgilenmiyo. bence sizi fazla yormayacak bir işe başlayın. siz biraz onunla ilgilenin. yorgunluğunuzu belli ettirmemeye çalışın. ona biraz daha zaman ayıırın. öyle aşılmayacak bi sorun yok kesinlikle. sadece eşinizi anlamaya çalışın derim ben..

mezhep farklılığından kaynaklanan bir sorun okumadım
asıl sorun para,borç falan değil de buysa eğer başka şeyleri öne sürmeye kalkışmayın
ayrıca mezhep farklılığı önemli bir sorun değildir herşey kişide biter

X