Sayfa: 2/2 İlkİlk 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boğazında takılma hissi

1. Konu Sahibi : eceezgi #11
    Alıntı eceezgi kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kızlar selam
    eşimin bogazında sürekli birşey takılıyormuş gbi bir his var,ağzında tükürükler yapış yapış oluyormuş
    boğazında kuruluk hissi oluyormuş

yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı
    daha önceden bırçok dr a gittik ama sonuç alamadık
    kbb ye gittik gastrolojıye göğüs e psikiyatriye bile gittik
    bir ton ilaç kullandı her dr başka bırsey soyledı ancak bıre bır bu rahatszlıgı çekenler var mı

teşekkürlerrr
    o şikayet bndede vardı bogaz ıltıhplnmasymıs farnjt bole bıısı varmış gibi dimi beyaz tükürük balgam varmısta cıkaramıyorsun gıbı bıseyden mıkrop kapmısım sıgaradnda olabılır bu eşin gece yemek yiyomu belirli bi saaten sonra yemek yemesın bnde cok cektım asıtlı seyler yeme dedi limonu bile yasakladı gecene kadar acıyı orayı azdırıor ılacım bıttı baktım gecmedı zten dedigini yaptım yemedım yiyip yatınca asit yukarı geliyor oh simdi daha iyim alah kötüsünü vermesin sanki bazen kalıntıları kalmış gibi geliyor kola mola içmiyorum cıkardım hayatımdan dıkkat ediyorum sigara solumamaya böle bogazımı üşütmemeye

2. Konu Sahibi : eceezgi #12
    bu sorun bende de var sürekli boğazımda takılan bişi var geceleri uyutmuyo benigıcık gibi duruyo orda kbb ye gittim salak doktor antibiyotik verdi sağlık ocağına gittim faranjit dedi ilaç verdi yuttum bi işe yaramadı ciddi bişi var die artık gitmiyorum doktora bıktım hayattan

3. Konu Sahibi : eceezgi #13
    Merhaba Arkadaşlar bunlara benzer bir sorun bende de tam 1 sene önce başladı, öncleri basit bir gıcık oluyordu
    ama geceleri o kadar rahatsız edici bir gıcık beliriyordu ki boğulacam diye uyumuyordum sonra bu gıcık 1-2 saat
    rahatsız edip bende uyuyabiliyordum,
    işte gecen sene bu gıcık karakter değiştirdi nerdeyse yaşam kalitemi bozdu diyebilirim nasıl anlatayım
    böyle boğazıma bir şey yapışıyordu ne aşağıya ne yukarıya cıkıyordu boğulacam diye çok korkuyordum
    hatta uzun yola cıkmaya korkuyordum cünki bir aracta bile olsam ansızın cıkıyor ve ben panikliyordum
    sonra bu gıcıkla beraber yoğun yapışık bir tükürük beliriyordu o kadar yapışkan ki yutkunmamı engelliyordu
    1 saat sonra geciyordu , ve bir kaç sefer beni çok korkuttu boğazıma yine yapıştı bir gıcık
    yutkunuyorum o kadar yapışkan ki tükürüğüm boğazımdan aşağıya inmiyor öyle boğazımda kalıyordu
    bir gün öyle bir panikledim ki bu durumdan kendimi o panikle hastaneye attım oksijen verdiler ve rahatladım
    sonraları bir kaç sefer daha oldu kendim uğraşa uğraşa rahatşadım şimdi o durum olmuyor ama gıcık ve yapışkan tükürük devam ediyor
    onunla yaşamaya alıştım :) ama en kısa zamanda doktora gidicem bir çözüm bulabilecekleri mi bilmiyorum,
    çünki bazı bu tür rahatsızlıklara çözüm bulamayabiliyorlar bundan cok korkuyorum ve tabi sigarada kullandığım için
    benlki bıraksam yok olacak

4. Konu Sahibi : eceezgi #14

bendede aynı sorun var

bendede 5-6 aydır aynı sorun var bende sadece sürekli gıcık olurdu kuru sonra çok kötü bi üşüttüm bronşit olmuşum ondan sonra hep boğazıma bişey takılıyormuş gibi oluyor aynada baktım tam boğazımın arka duvarı bembeyaz yapışkan bişey var yutkunuyrum gitmiyor bi türlü ne aşağıya iniyor ne yukarıya görüyorumda aynada iltihap zannettim sonra doktora gidince balgam olduğunu anladım göya genizakıntısıymış ondan dolayı gıcıkda oluyormuş bu hep böylemi sürecek artık yandık valla 6 aydır ne çektiğimi ben bilirim yapışıyor gitmiyor yahu bana alerjik dedi cirrus diye bir hap verdi çok iyi geldi bana gıcığımı kesti ama balgammıdır akıntımıdır bilmiyorum artık o duruyor sürekli boğazımda hissediyorum bende dediğin gibi alıştım onla yaşamaya ama varya hep bu yaşadığımız yer ile alakalı biz buraya yeni taşındık havasından oldu bana yani havası yaramadı valla keşke inşallah taşınırız hayırlısıylan burdanda gene eski muhitime giderim inşallah belki o zaman geçer birde bana kombi çok dokunuyor onu anladım boğazımı çok aşırı kurutuyor özellikle sabah boğazım çok kuru oluyor ve sanırım balgamlı ayyyyyyyy ne kötü

Alıntı mina6 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Merhaba Arkadaşlar bunlara benzer bir sorun bende de tam 1 sene önce başladı, öncleri basit bir gıcık oluyordu
    ama geceleri o kadar rahatsız edici bir gıcık beliriyordu ki boğulacam diye uyumuyordum sonra bu gıcık 1-2 saat
    rahatsız edip bende uyuyabiliyordum,
    işte gecen sene bu gıcık karakter değiştirdi nerdeyse yaşam kalitemi bozdu diyebilirim nasıl anlatayım
    böyle boğazıma bir şey yapışıyordu ne aşağıya ne yukarıya cıkıyordu boğulacam diye çok korkuyordum
    hatta uzun yola cıkmaya korkuyordum cünki bir aracta bile olsam ansızın cıkıyor ve ben panikliyordum
    sonra bu gıcıkla beraber yoğun yapışık bir tükürük beliriyordu o kadar yapışkan ki yutkunmamı engelliyordu
    1 saat sonra geciyordu , ve bir kaç sefer beni çok korkuttu boğazıma yine yapıştı bir gıcık
    yutkunuyorum o kadar yapışkan ki tükürüğüm boğazımdan aşağıya inmiyor öyle boğazımda kalıyordu
    bir gün öyle bir panikledim ki bu durumdan kendimi o panikle hastaneye attım oksijen verdiler ve rahatladım
    sonraları bir kaç sefer daha oldu kendim uğraşa uğraşa rahatşadım şimdi o durum olmuyor ama gıcık ve yapışkan tükürük devam ediyor
    onunla yaşamaya alıştım :) ama en kısa zamanda doktora gidicem bir çözüm bulabilecekleri mi bilmiyorum,
    çünki bazı bu tür rahatsızlıklara çözüm bulamayabiliyorlar bundan cok korkuyorum ve tabi sigarada kullandığım için
    benlki bıraksam yok olacak

Sayfa: 2/2 İlkİlk 12