K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boğazında takılma hissi

eceezgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
9.135
5.689
kızlar selam
eşimin bogazında sürekli birşey takılıyormuş gbi bir his var,ağzında tükürükler yapış yapış oluyormuş
boğazında kuruluk hissi oluyormuş

yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı
daha önceden bırçok dr a gittik ama sonuç alamadık
kbb ye gittik gastrolojıye göğüs e psikiyatriye bile gittik
bir ton ilaç kullandı her dr başka bırsey soyledı ancak bıre bır bu rahatszlıgı çekenler var mı

teşekkürlerrr

kızlar selam
eşimin bogazında sürekli birşey takılıyormuş gbi bir his var,ağzında tükürükler yapış yapış oluyormuş

bir ton ilaç kullandı her dr başka bırsey soyledı ancak bıre bır bu rahatszlıgı çekenler var mı

teşekkürlerrr

gunaydın kızlarrrr kımsede yok mu bu rahatsızlıkkk

Bende de aynı sıkıntı var.Bazen yok oluyo bazen çıkıyor.Ben doktora gitmedim.Birçok sıkıntılı durmlar yaşadığım için psikolojik olduğunu düşünüyorum.Geçmiş olsun eşinize.

Bende de aynı sıkıntı var.Bazen yok oluyo bazen çıkıyor.Ben doktora gitmedim.Birçok sıkıntılı durmlar yaşadığım için psikolojik olduğunu düşünüyorum.Geçmiş olsun eşinize.

teşekkürler canım
sana da geçmiş olsun inşallah gecer sorunun senın de

arkadasım benım bı arkadasımda aynı sıkayetler vardı nodül cıktı ılac kullandı gecmedı yenıden doktora gıdecek son durumu bılmıyorum gecmıs olsun....

benimde kızım zaman zaman bundan şikayet ederdi özellikle gece olurdu bikeresinde nefes alamıyorum diye bizi uyandırdı terden su içinde kalmış hemen acile götürdük kalp krizi sanmıştık nerdeyse cekap yaptırdık aşırı derecede demir eksikligi çıktı depo tamamen boşalmış dedi doktor bol bol pekmez kuru üzüm dalak karaciger yedirdik tabiki ilaçtaverdiler 1 yıldır kullandı şimdi çok iyi inşallah yardımcı olmuşumdur erkekler daha agır geçirirmiş demir eksikligini allah taz zamanda şifasını versin

kızlar hepinize günaydın ve yorumlarınız için teşekkürler.

aynı şikayetler bende de var boğazda birşey takılma hissi ve yapış yapış tükürük doktor bana alerjik rinit dedi ilaç verdi kullandım ama çok etki etmedi sigara içiyordum bıraktım farkettirdi baya hala antihistaminik ilaç kullanıyorum özellikle yapış yapış tükürüğün alerjiden kaynaklandığını duydum bir alerji testi yaptırabilirsiniz geçmiş olsun

canım teşekkür ederim
eşiminde tükürükleri yapış yapış oluyormuş agzında
bazen de kuru kuru öğürüyor

ayın 23 ünde randevusu var bakalım ne olucak

eceezgi, bende de aynı şikayetler var.boğazımda bişey varmış gibi ve tükrüğüm yapış yapış oluyor bu durum bazen geçiyor bazende tekrarlıyor.bi doktora gittim farenjit dedi başka bir doktor da alerjik rinit dedi. bilmiyorum hangisi..

kızlar selam

teşekkürlerrr

o şikayet bndede vardı bogaz ıltıhplnmasymıs farnjt bole bıısı varmış gibi dimi beyaz tükürük balgam varmısta cıkaramıyorsun gıbı bıseyden mıkrop kapmısım sıgaradnda olabılır bu eşin gece yemek yiyomu belirli bi saaten sonra yemek yemesın bnde cok cektım asıtlı seyler yeme dedi limonu bile yasakladı gecene kadar acıyı orayı azdırıor ılacım bıttı baktım gecmedı zten dedigini yaptım yemedım yiyip yatınca asit yukarı geliyor oh simdi daha iyim alah kötüsünü vermesin sanki bazen kalıntıları kalmış gibi geliyor kola mola içmiyorum cıkardım hayatımdan dıkkat ediyorum sigara solumamaya böle bogazımı üşütmemeye

bu sorun bende de var sürekli boğazımda takılan bişi var geceleri uyutmuyo benigıcık gibi duruyo orda kbb ye gittim salak doktor antibiyotik verdi sağlık ocağına gittim faranjit dedi ilaç verdi yuttum bi işe yaramadı ciddi bişi var die artık gitmiyorum doktora bıktım hayattan

Merhaba Arkadaşlar bunlara benzer bir sorun bende de tam 1 sene önce başladı, öncleri basit bir gıcık oluyordu
ama geceleri o kadar rahatsız edici bir gıcık beliriyordu ki boğulacam diye uyumuyordum sonra bu gıcık 1-2 saat
rahatsız edip bende uyuyabiliyordum,
işte gecen sene bu gıcık karakter değiştirdi nerdeyse yaşam kalitemi bozdu diyebilirim nasıl anlatayım
böyle boğazıma bir şey yapışıyordu ne aşağıya ne yukarıya cıkıyordu boğulacam diye çok korkuyordum
hatta uzun yola cıkmaya korkuyordum cünki bir aracta bile olsam ansızın cıkıyor ve ben panikliyordum
sonra bu gıcıkla beraber yoğun yapışık bir tükürük beliriyordu o kadar yapışkan ki yutkunmamı engelliyordu
1 saat sonra geciyordu , ve bir kaç sefer beni çok korkuttu boğazıma yine yapıştı bir gıcık
yutkunuyorum o kadar yapışkan ki tükürüğüm boğazımdan aşağıya inmiyor öyle boğazımda kalıyordu
bir gün öyle bir panikledim ki bu durumdan kendimi o panikle hastaneye attım oksijen verdiler ve rahatladım
sonraları bir kaç sefer daha oldu kendim uğraşa uğraşa rahatşadım :KK1: şimdi o durum olmuyor ama gıcık ve yapışkan tükürük devam ediyor
onunla yaşamaya alıştım :) ama en kısa zamanda doktora gidicem bir çözüm bulabilecekleri mi bilmiyorum,
çünki bazı bu tür rahatsızlıklara çözüm bulamayabiliyorlar bundan cok korkuyorum ve tabi sigarada kullandığım için
benlki bıraksam yok olacak :KK14:

bendede 5-6 aydır aynı sorun var bende sadece sürekli gıcık olurdu kuru sonra çok kötü bi üşüttüm bronşit olmuşum ondan sonra hep boğazıma bişey takılıyormuş gibi oluyor aynada baktım tam boğazımın arka duvarı bembeyaz yapışkan bişey var yutkunuyrum gitmiyor bi türlü ne aşağıya iniyor ne yukarıya görüyorumda aynada iltihap zannettim sonra doktora gidince balgam olduğunu anladım göya genizakıntısıymış ondan dolayı gıcıkda oluyormuş bu hep böylemi sürecek artık yandık valla 6 aydır ne çektiğimi ben bilirim yapışıyor gitmiyor yahu bana alerjik dedi cirrus diye bir hap verdi çok iyi geldi bana gıcığımı kesti ama balgammıdır akıntımıdır bilmiyorum artık o duruyor sürekli boğazımda hissediyorum bende dediğin gibi alıştım onla yaşamaya ama varya hep bu yaşadığımız yer ile alakalı biz buraya yeni taşındık havasından oldu bana yani havası yaramadı valla keşke inşallah taşınırız hayırlısıylan burdanda gene eski muhitime giderim inşallah belki o zaman geçer birde bana kombi çok dokunuyor onu anladım boğazımı çok aşırı kurutuyor özellikle sabah boğazım çok kuru oluyor ve sanırım balgamlı ayyyyyyyy ne kötü:KK50:

Merhaba Arkadaşlar bunlara benzer bir sorun bende de tam 1 sene önce başladı, öncleri basit bir gıcık oluyordu
ama geceleri o kadar rahatsız edici bir gıcık beliriyordu ki boğulacam diye uyumuyordum sonra bu gıcık 1-2 saat
rahatsız edip bende uyuyabiliyordum,
işte gecen sene bu gıcık karakter değiştirdi nerdeyse yaşam kalitemi bozdu diyebilirim nasıl anlatayım
böyle boğazıma bir şey yapışıyordu ne aşağıya ne yukarıya cıkıyordu boğulacam diye çok korkuyordum
hatta uzun yola cıkmaya korkuyordum cünki bir aracta bile olsam ansızın cıkıyor ve ben panikliyordum
sonra bu gıcıkla beraber yoğun yapışık bir tükürük beliriyordu o kadar yapışkan ki yutkunmamı engelliyordu
1 saat sonra geciyordu , ve bir kaç sefer beni çok korkuttu boğazıma yine yapıştı bir gıcık
yutkunuyorum o kadar yapışkan ki tükürüğüm boğazımdan aşağıya inmiyor öyle boğazımda kalıyordu
bir gün öyle bir panikledim ki bu durumdan kendimi o panikle hastaneye attım oksijen verdiler ve rahatladım
sonraları bir kaç sefer daha oldu kendim uğraşa uğraşa rahatşadım :KK1: şimdi o durum olmuyor ama gıcık ve yapışkan tükürük devam ediyor
onunla yaşamaya alıştım :) ama en kısa zamanda doktora gidicem bir çözüm bulabilecekleri mi bilmiyorum,
çünki bazı bu tür rahatsızlıklara çözüm bulamayabiliyorlar bundan cok korkuyorum ve tabi sigarada kullandığım için
benlki bıraksam yok olacak :KK14:

X