Saç Rengi ve Saç Boyama Evde Saç Boyayanlar İçin En Kaliteli Saç Boyası Hangisi?

koyukahverengi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
382
8
Arkadaşlar, yıllardır evde saçlarımı kendim boyuyorum. Çeşitli markalar denedim. İçlerinden bana en iyi Loreal geldi. Sizlerin paylaşımlarını da beklerim.

ben paletin delüx seririsini oldukça beğeniyorum.loreal ve kolestonda tonları tam sevmiyorum yani koyu oluyor beklediğimden ama palet istediğime çok yakın oluyor. son olarak igora yı keşfettim onuda çok beğendim. şu aralar boyamıycam saçımı 1 ay oldu boyayalı ama 2 -3 ay sonra tekrar boyamak istediğimde yine igora alıcam öneririm. kuaförlerin de kullandığı bir boya.

bende lorealdan memnunum ama şu aralar nevacolar kullanyıorum nevakolar çoğu kuaöfr salonlarında kullanılan bir boya saçları yıpratmıyo çok fazla dierlerine göre yahne

Loreal Casting serisi gerçekten çok güzel. ışıltılı renklerden oluşan bir seri. fakat beyaz kapatma özelliği pek yok yani ilerleyen yaşlarda boyamı değiştirmem gerekebilir.

bence de loreal casting güzel ama beyazlarımı kapatmıyor o yüzden hem kapatıcılığını beğendiğim hem de renklerini de beğendiğim palette..

Palette benim saçlarımı çok döktü
Koleston çok koyu yaptı
3 seferdir Voila 2 boya 1 kutuda olandan aldım çok memnun kaldım ben.

Bende 2 seferdir voila ile boyuyorum,sayesinde istediğim rengi elde ettim. boshayallersmile
Palettte saçlarımı mahvetmişti,koleston çok koyu yapmıştı.

Casting çok çabuk mu akıyo?
ya da değişiklik pek yapmıyo mu..boyicam,saçlarım uzun 2 tane alıcam.
ama eğer pek değişiklik yapmıyosa o kadar para vermenin anlamı yok..

evt daha önce de yazmıştım casting akıyor
ayrıca amonyaksız diye zarar vermediğini sanma sakın

ben loreal casting, excellence, preference ve koleston kullandım..
kolestonu beğenmedim, kokusu da çok kötü etkiledi beni..
excellence'da hep siyah kullandım.. kremi çok güzel, kokusu koleston gibi ağır değil ve de fiyat olarak uygun.. 10 tlye çok rahat bulabiliyorsunuz..
casting çabuk aktı.. memnun kalmadım..
preference'dan doğal kahve açıcı boyayı denedim.. kutuda belirtilenin aksine çok daha fazla açıyor doğal saçı ve tutuncu yansımalar kutudakinden fazla..

palette hiç denemedim ancak henkel'in diğer ürünlerinden çok memnun olduğumdan merak ediyorum kalitesini.. ayrıca fiyat 5.5 tl çok uygun..

ancak şimdi loreal majirel serisini denemeyi düşünüyorum.. 11 tlye buldum.. ve igora royal serisiyle kıyaslandığında hangisinden iyi sonuç alabilirim merak ediyorum.. igora royal 8.5 tl.. merak ettiğim renkler 7.34 ve 6.34.. igora royalde 6.57 olarak geçiyordu galiba..

Ne renge boyayacağına ve saçının şu an ne renk olduğuna bağlı canım; boyama konusunda epey tecrübem var:) Siyah saçımı oryalle açıp kırmızya boyamış hatunum vesselam:)

ben de hep loreal kullandım memnunum
renk seçenekleri baze kısıtlı gelebiliyor palette de deneyeceğim..
12 yıl önce wella kolleston kullanmıştım saçlarımın yarısını kaybettirdi bana zaten o zaman 18 yaşındaydım yani gençlik yıllarında yaptığım hataydı güzel saçlarımı mahvetmiştim hem de siyaha boyayarak sonra üstüne sarı boyalarla boyayarak ablacığım düzeltmişti braz saçlarımı ama merak uğruna saçı koyu renge boyamak çok yanlış koyu seviyorsanız boyayın yoksa eski haline dönmek için saçınızdan olursunuz...o deneyimden sonra 5 yıl saçlarrımı hiç boyatmadım dinlendirdim şimdi 30 yaşındayım yeni yeni boyamaya başladım...
diyeceğim o ki koleston bana hiç yaramamıştı hem de koyu renk boyamama rağmen...
loreal çok iyi marka excellence creme serisi özellikle iyi...
ama palette de denemeye değer bence çünkü onun da renkleri çok iyi....

Loreal Casting kullanıyorum. bi balköpüğü bi kumralı boyuyorum... çok memnunum tam istediğim gibi tutuyor. akınca da harika bir renk oluyor. sırıtmıyo yani bende. ancak 4 ay filan boyamazsam saçlarım keçe gibioluyo. tekrarboyadığımda bebek gibioluyo saçlarım.. yumuşacık ve buklelerim daha belirgin.. kreme bilegerek duymuyorum. ancak beyazları kapamıyor bu bir gerçek.. ama ben çok memenunum. saçım uzun ve her boyamamda 2 kutu gidiyor..

kızlar palette benim saçlarımı korkunç döktü her banyoda ve saç fırçalama-taramada avuç avuç saçım dökülüyor.
şimdi garnierr aldım zeytinyağlı içerği varmış ve natural olduğunu duydum. denicem bakalım bu seferde dökülme
sorunu yaşamam umarım :KK43:

X