Ankara Lina Kadın Sağlığı Merkezine gidenler

esraozden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2009
47
0
arkadaşlar doğum ücreti ne kadar rahat doğum yaptınız mı muayenelerde ya da başka durumlarda bir sıkıntınız oldu mu bu kurumdan?

herkes toplanıyo biz de toplanalım bence boshayallersmile boshayallersmile boshayallersmile

Merhaba
Normal doğum 1750-1800
Sezeryan 2200-2500 civarı
hastanesine göre değişiyor.
Nerede yaptırmak istiyorsan orada doğumun olabiliyor.
anlaşmalı yerleri var.Çoğunlukla Akropol ve HRS de doğum yaptırmışlar sitelerinden anladığım kadarıyla.
Çok tercih edilen sürekli kalabalık bir merkez.
Biraz yönetimde sorun yaşıyorlar.Hemşire bulma çalıştırma sıkıntıları var.Bundan dolayı biraz aksaklıklar oluyor ama hiç sorun değil.doktorlar çok iyi tecrübeli ve güzel yüzlü.
Ben bir süredir gidiyorum.Şimdilik bir sıkıntım olmadı.
Sorularım sorunlarım oldugunda çok acil olmadığında mail atıyorum aynı gün içinde cevaplıyor doktorum.
Bir kere çok telaşlandığım bir konu oldu tansiyonum çok yükselmişti.Doktorumu aradım ulaşamadım doğumdaymış.ama bir iki saat içinde doğumdan çıkınca hemen aradı beni rahatlattı.
şimdilik iyi gidiyoruz
umarım doğumumda böyle rahat ve sorunsuz geçer de bebeğime sağlıkla sorunsuz hayırlısıyla kavuşurum.
Orayla ilgili tek sıkıntım,aslında sıkıntı da dememek lazım ama,randevumun sonradan telefonla bir gün önceye yada bir gün sonraya çekilmesi.
Ben Çalışan biriyim ona göre doktorumla gün belirliyorum.sonra birgün kala bir telefon geliyor su güne su saate alalım uygunmu...Mecbur uygun oluyor bebeğinizi görmeniz bilgi edinmeniz gerekiyor.Ama baştada dediğim gibi yönetimle ilgili cidi sorunları var bunlar giderildiğinde herşey daha düzenli daha güzel olacaktır.
Doktorların tecrübesi konusunda da günde birsürü hastası olan bir merkez.Cv lerine de bakarsanız devlet hastanelerinde çalışmışlar ve buradada dünya hasta ile ilgileniyorlar.Öyle yada böyle yeterli tecrübeye illaki ulaşmak zorundalar.
Birde en güzel yanı sizi cüzdan yada yürüyen TL şeklinde görmemeleri.
Her gittiğinizde ultrason dahil 35 Tl veriyorsunuz.Dışarıda vereceğiniz ekstra 200 TL doktor parasını her ay biriktirseniz doğum parası otomatik çıkmış oluyor.Hemde Özel bir hastanede.

bende ilk zamanlar oraya gidiyordum ama hamileliğim biraz sıkıntılı geçtiği için kusmalarım aşırı olduğu için yeterince ilgiyi alamadım ve şuan başka bir yerde devam ediyorum ayrıca randevular yarım saat 1 saat gecikiyor hemşirelerden de pek memnun kalmadım sadece şunu söylemek istiyorum iyi olarak bebek sevgisini bana aşıladı gittiğim doktor bu konuda ona minnettarım....ayrıca akropol hastanesi ve ebe hemşiresinden hiç mi hiç hoşlanmadım......

İlk başlarda bende acaba diyordum
ama zamanla Şükran Hanıma ısınmaya başladım.
Enson izinde oldugu halde oradanbenimle ilgilenmesi.Dönünce beni araması rahatsızlıgımın geçip geçmediğini takip etmesi beni çok rahatlattı.
Kendimi güvende hissettim
son olarak bu hafta sıkıntım devam etti ve aradım çok yoğun oldugu halde hemen beni çagırdı bizi detaylı ultrasona soktu.Alibeyde güven veren işini bilen bir doktor.O bebeğimi her yönden kontrol etti gerekli ölçümleri yaptı.İçim rahat olarak oradan ayrıldım.
Şimdi güvende oldugumuzu birşey olursa hemen müdahale edileceğini biliyorum.
Umarım bu güven sarsızlmaz ve sağlıkla bebeğime kavuşurum

arkadaşlar tekrar merhaba,
madem ben başlatmışım bu konuyu, aylardır süren gözlemlerimi de sizinle paylaşayım dedim.
doktor ve hastane işleri özellikle hamilelik döneminde büyük bir bunalım yaşatıyor insana.
önce iyi bir doktor sonra kusursuz hastane şartları...vs özellikle benim gibi kıskanç bir koca da varsa bayan doktorun en iyisini arama telaşı büyük bir yük.

neyse işte ben lina yı bu forumdan buldum ilk defa. adresini telefonunu aldım, tereddütle yaklaştım, çünkü ilk kez duyduğum bir yerdi. şükran hanımdan randevu aldık.
şu anda bu kliniğe gittiğim için çok mutluyum. gerçekten çok ilgili iyi bir doktor şükran hanım. tabii bu karşılıklı bir samimiyet bence.
bu arada ivedik caddesine hastaneleri açılıyor, bu durum özellikle yeni anne adayları için büyük avantaj.

32+6 dayım. çok heyecanlıyım doğum konusunda. Allah tüm hamilelere bebeğini sağlıcakla kavuştursun inşallah.

:KK3: opuyorumnanaktan

arkadaşlar tekrar merhaba,
madem ben başlatmışım bu konuyu, aylardır süren gözlemlerimi de sizinle paylaşayım dedim.
doktor ve hastane işleri özellikle hamilelik döneminde büyük bir bunalım yaşatıyor insana.
önce iyi bir doktor sonra kusursuz hastane şartları...vs özellikle benim gibi kıskanç bir koca da varsa bayan doktorun en iyisini arama telaşı büyük bir yük.

neyse işte ben lina yı bu forumdan buldum ilk defa. adresini telefonunu aldım, tereddütle yaklaştım, çünkü ilk kez duyduğum bir yerdi. şükran hanımdan randevu aldık.
şu anda bu kliniğe gittiğim için çok mutluyum. gerçekten çok ilgili iyi bir doktor şükran hanım. tabii bu karşılıklı bir samimiyet bence.
bu arada ivedik caddesine hastaneleri açılıyor, bu durum özellikle yeni anne adayları için büyük avantaj.

32+6 dayım. çok heyecanlıyım doğum konusunda. Allah tüm hamilelere bebeğini sağlıcakla kavuştursun inşallah.

:KK3: opuyorumnanaktan

merhaba
ne güzel son haftalardasın.çok heyecan verici.ben son 3aya girdim çok heyecanlanıyorum şimdiden.biz 24+3 haftalığız.en başından beri Şükran Hanıma gidiyorum.Ben de internetten buldum.Başta "acaba hatamı yapıyorum"diye çok düşündüm.Hatta eşimin arkadaşlarının tavsiye ettiği Gatadaki bir profa gideyimmi gitmeyimmi diye çok kararsız kaldım.Ama şimdi iyiki gidiyorum diyorum.
Ben bir dönem sıkıntılarım yüzünden HRS ye gidiyordum.Orada saatlerce beklediğimi bilirim.Saat 3e randevu verseler saat 6da hala bekliyor bulurdum kendimi.Burada bir yarım saat kadar rendevum kaysada hiç önemli değil diyorum.sonunda güleryüzlü beklettiğinden dolayı üzüntüsünü dile getiren bir doktorla karşı karşıyasınız.Ve hep dediğim gibi yürüyen TL olarak değil sadece ve sadece insan olarak hissetmem.Bu çok önemli.Tüccar değil gerçekten insana değer veren bir doktor.
doğumu nerede yapmaya karar verdiniz.Bize son gidişimizde-daha vakit var ama-HRS yi önerdi.HRS 5 yıldızlı otel gibi.Arkadaşım geçen sene orada doğum yapmıştı.Çocuk doktoru hemşiresi hiç boş bırakmıyorlar sürekli gelip kontrol ediyorlardı.Bu çok hoşuma gitmişti.
....
İnşallah sağlıkla tamamlar bebeklerimize hayırlısıyla kavuşuruz
:nazar:

merhaba.ben 5 aydır lina ya gıdıyorum.hic ama hic memnun degılım degıstırmeyı düsünüyorum 1 tane detaylı ultrason cihazı var onu beklerken bayagı sıkıntı cekıyorsunuz dr her gittigimde beni hic takıp etmedıgını anlıyorum hic ama hic tavsıye etmem ılk baslarda bana da cok ıyı gelıyordu dıger arkadaslarımla konusup baska dr ve hastanelerı gordukten sonra anladım kı bosa zaman harcamısım devlet hastanesı modundalar sekreter ve hemsırelerı cok yetersız ve tecrubesiz ben pismanım umarım sız olmazsınız....

merhaba
ne güzel son haftalardasın.çok heyecan verici.ben son 3aya girdim çok heyecanlanıyorum şimdiden.biz 24+3 haftalığız.en başından beri Şükran Hanıma gidiyorum.Ben de internetten buldum.Başta "acaba hatamı yapıyorum"diye çok düşündüm.Hatta eşimin arkadaşlarının tavsiye ettiği Gatadaki bir profa gideyimmi gitmeyimmi diye çok kararsız kaldım.Ama şimdi iyiki gidiyorum diyorum.
Ben bir dönem sıkıntılarım yüzünden HRS ye gidiyordum.Orada saatlerce beklediğimi bilirim.Saat 3e randevu verseler saat 6da hala bekliyor bulurdum kendimi.Burada bir yarım saat kadar rendevum kaysada hiç önemli değil diyorum.sonunda güleryüzlü beklettiğinden dolayı üzüntüsünü dile getiren bir doktorla karşı karşıyasınız.Ve hep dediğim gibi yürüyen TL olarak değil sadece ve sadece insan olarak hissetmem.Bu çok önemli.Tüccar değil gerçekten insana değer veren bir doktor.
doğumu nerede yapmaya karar verdiniz.Bize son gidişimizde-daha vakit var ama-HRS yi önerdi.HRS 5 yıldızlı otel gibi.Arkadaşım geçen sene orada doğum yapmıştı.Çocuk doktoru hemşiresi hiç boş bırakmıyorlar sürekli gelip kontrol ediyorlardı.Bu çok hoşuma gitmişti.
....
İnşallah sağlıkla tamamlar bebeklerimize hayırlısıyla kavuşuruz
:nazar:

ben de aynı hisleri yaşamıştım ama şimdi çok memnunum. tek dezavantajı doğum yapılmaması. o da inşallah yeni hastanelerinde mevcut olur.
iki hafta önce kontrolüm vardı dr ile görüştük eşim medicana olabilir diyor ama henüz net bir şey de yok ortada. kontrollerde cok heyecanlı oluyorum :) acıkçası ne neydi pek hatırlamıyorum. hrs hakkında şükran hanım bir şeyler söyledi ama hiç hatırlamıyorum. acaba doğum ücreti filan ne kadar bu kadar ilgi varsa tuzlu olabilir biraz. artık karar veririz herhalde bu hafta perşembe randevuda.
aminnn inşallah kavuşuruz hayırlısıyla bebişlerimize...

hiç memnun kalmadım arkadaşlar. hemşirelerin suratsızlığıyla karşılaşınca ısınamamıştım. temizlikçilerin bile yüzü gülmüyor. bi de beklediğinle kalıyorsun.randevu saatimden 1 saat geçiyor. ben söyleyip ısrar etmesem herhalde 2 veya 3 saat bekletecekler. dr. lar güler yüzlü ama onlar da takip etmediklerini en son ne yapmıştık diye hastaya sorunca pek alakasız oldukları belli. ben başka bi hastaneye başladım 1 ay önce yaptırdığım tahlilleri bilgisayardan bulup getiremediler. neyse kalsın dedim. yeniden yaptırdım hormon testlerini falan. bi de doğumşar pahalı gerçekten. doğuma o kadar para vermeye değer mi bilmiyorum. özel hastaneye gittiğinizde daha az ödüyorsunuz.

meraba arkadaşlar ben miray15 arkadaşıma katılmıyorum çünkü buzamana kadar gittiğim en güzel kadın hastanelerinden birtanesi gerek personelleri gerek sekreterli gerekse doktorlarına kadar hepsi çok ilgililer.çok güler yüzlüler oraya gittiğim zaman bi hastane değilde sanki evimdeymişim gibi kendimi çok rahat hissediyorum.ilk kontrollerimden bu yana hep benimle ilgileniyolar doğumumda dr mine hanım hep yanımdaydı ve hem doğum yaptığım hastane çok temizdi hemde bütüm herşey çok strilliydi para konusunuda gelince benim bir kez çocuğum oluyor onun için en güzelini yapmaya razıyım hrs hastanesinde yaptım doğumumu ve çok rahattı dr hanım okadar profesyonel şekilde yaptırdıki doğumumda hiç ağrım olduğunu hissettirmedi kim ne derse desin lina herşeyiyle süper bi hastane :KK70:

ben de aynı hisleri yaşamıştım ama şimdi çok memnunum. tek dezavantajı doğum yapılmaması. o da inşallah yeni hastanelerinde mevcut olur.
iki hafta önce kontrolüm vardı dr ile görüştük eşim medicana olabilir diyor ama henüz net bir şey de yok ortada. kontrollerde cok heyecanlı oluyorum :) acıkçası ne neydi pek hatırlamıyorum. hrs hakkında şükran hanım bir şeyler söyledi ama hiç hatırlamıyorum. acaba doğum ücreti filan ne kadar bu kadar ilgi varsa tuzlu olabilir biraz. artık karar veririz herhalde bu hafta perşembe randevuda.
aminnn inşallah kavuşuruz hayırlısıyla bebişlerimize...
Canım şükran hanım bana HRS'nin anestezi uzmanının çok iyi olduğunu söyledi.Birde hrs ile medicana arasında birşey farkı vardı ama tam hatırlayamıyorum sanırım bebek ilk muayene ücreti birinde fiyata dahil birinde değil.

Ben evlendiğimden beri Lina'ya gidiyorum... Op.Dr.Sema Yıldırım doktorum... Lina'yı çok araştırdım ve çevremde de biçok kişinin gittiğini öğrenince orayı tercih etmiştim... Ben pco hastasıydım ve tedavi ile hamile kaldım... Sağ olsun Sema hanım çok güleryüzlü,çok şeker bir doktor...
Hem tedavi sürecimde hemde şimdi gebelik muayenelerimde aklımdaki soruları daha ben sormadan cevaplıyor.Ne zaman istesem cep telefonundan yada Lina'nın telefonundan ulaşıp danışabiliyorum kendisine... İzinde olduğu zamanlarda Şükran hanımla görüştüm ve ona muayene oldum Şükran hanım da çok şeker bir doktor...
Fiyatlar çok uygun,sgk'lı olduğum için sigortamdan faydalanabiliyor olmak bence çok iyi... Ultrason ve muayeneye 35 tl veriyorum. Şimdiye kadar en fazla 80 tl verdim fark olarak. Dışarıda gitsem zaten muayene kafadan 200 tl tutuyor.
Randevularda biraz bekleme oluyor fakat bu çok normal sonuçta hangi hastaneye gitseniz muhakkak bir süre bekliyorsunuz.bunu biraz mazur görmek lazım... Sonuçta biz ultrasondayken başkaları da bizi bekliyorlar.Herkes daha fazla göremek ve doktoruyla daha fazla görüşmek ister fakat bu tabiiki mümkün değil.hiç biyerde mümkün olduğunu da sanmıyorum.
Şu an küçük bir yerde olmanın verdiği bazı dezavantajları da yaşıyorlar fakat yeni yerlerinde çok daha konforlu ve iyi hizmet verileceğini düşünüyorum.

ben de linaya başlayalı 2 ay oluyor ve sık sık gidiyorum...
öncelikle ortamı çok rahat... karşılama bana çok sıcak geldi...
tavsiye üzerine gitmiştim benim en büyük problemim uzun zaman önce yaşadığım vajinal muayenem de dr. çok sert ve anlayışsız davranmıştı...malesef 1 yıl hiç muayene olamadım... psikolog hamiyet hanım ile tek seansta bu sorunumdan kurtuldum...
doktorum şükran hanımın anlayışı ve sabrı ile şu an tedavime devam ediyorum... dakikalarca muayene olma korkuma gayet sabırla ve anlayışla yaklaşıyor...
herşey harika gidiyor inş. en kısa zamanda da bebiş haberini almak istiyorum
bu arada bu kadar kaliyeteye rağmen çok az ödüyorsunuz önemli bi etken :))

hiç memnun kalmadım arkadaşlar. hemşirelerin suratsızlığıyla karşılaşınca ısınamamıştım. temizlikçilerin bile yüzü gülmüyor. bi de beklediğinle kalıyorsun.randevu saatimden 1 saat geçiyor. ben söyleyip ısrar etmesem herhalde 2 veya 3 saat bekletecekler. dr. lar güler yüzlü ama onlar da takip etmediklerini en son ne yapmıştık diye hastaya sorunca pek alakasız oldukları belli. ben başka bi hastaneye başladım 1 ay önce yaptırdığım tahlilleri bilgisayardan bulup getiremediler. neyse kalsın dedim. yeniden yaptırdım hormon testlerini falan. bi de doğumşar pahalı gerçekten. doğuma o kadar para vermeye değer mi bilmiyorum. özel hastaneye gittiğinizde daha az ödüyorsunuz.

miray neden böyle düşündüğünü bilmiyorum belki dediğin gibi tablo olmuştur ama sanki aynı yere gitmiyormuşuz gibi izlenim oluştu bende :))
sen ne kadar gittin linaya??
ben 6 defa gittim ve en fazla 10dk bekledim ki bence normal...
sana belki acil bi hasta denk gelmiştir...
dr. kimdi bilmiyorum ama şükran hanım çoook yoğun olmasına rağmen çok iyi takip ediyor... geçen ağrı kesici kullanmam gerekti tel. ile sordum ...telofonda bile bekletmedi saolsun...

Hemşire konusunda evet sıkıntıları var
suratsızlar çünkü işlerini severek isteyerek yapmıyorlar.bu da dopal olarak biz hastalara yansıyor.
miray arkadaşıma katılıyorum.evet insan stresli değilken heyecanla bebeğini görmeye gitmişken biranda strese kapılabiliyor
ama sadece hemşireleri veya sekreteri için doktor değiştirilmez.
doktorumuz iyi çok şükür.o da çalıştırdığı eleman yüzünden sıkıntı içerisinde bunuda çok net anlayabiliyorum.piyasada işini severek hakkını vererek yapan birilerini bulmak gerçekten zor
aynı anda hem hemşireyle hem hastayla ilgilenmeye çalışmaktan yorgun düşüyor anlayışla karşılamak lazım.birşeyler birkaç saat yada birkaç gün gecikebilir.hatta gittiğinizde sizi o an hatırlayamayabilir.çok doğal olabilir insanlık hali.bir gidiyorsunuz hatırlayamıyor neydi diye size soruyor hatta bir önceki randevuda söylediğinden farklı bir şey söylüyor.ben bunu şu an için gerçekten umursamıyorum.tek düşündüğüm ultrasonda ölçümlerin doğru yapılıp sağlıklı takibin yapılması.bebeğimin durumunun bana net bir şekilde söylenmesi.bu da yapılıyor.ilk konuşma esnasında beni hatırlayamıyor ama ultrasonda herşey o an için net görünüyor zaten .bir aksilik durumunda hemen başka tetkikler yapılabiliyor.ben bunlara değer veriyorum.bebeğim sağlıklı olsun bu bana söylensin yeter.
miray arkadaşım birkaç talihsiz olay yaşamış ondan olmuş.ama bu işlerde biraz kısmet işi
ben de HRS den memnun kalmamıştım.doktorları beklemekten kök salıyordum.ve sürekli bugün ne kadar ödeyeceğim diye düşünmekten yorgun düşüyordum.En sevilen doktorları beni sadece cüdan olarak görüyordu.oradan kurtulduguma hala seviniyorum orada yaşadığım stres korkunçtu.ama arkadaşlarım oraya gitti ve hala gidenler var benim nefret ettiğim doktordan çok memnunlar.
Bu biraz yıldızın barışması birazda kısmet işi
Beim yıldızım Linayla barışık
umarım sağlıkla bebeğime Lina ve Şükran hocam sayesinde kavuşurum.
haa bu arada HRS gerçekten beşyıldızlı otel kalitesinde hizmet veriyor.doğumumu Şükran Hocam refakatinde orada yapmak çok keyifli olacak.(Allah hayırlısıyla kısmet ederse...)

sinemse sanırım hemşirelerle ilgili sorunlarının farkındalar :)) bugün çok iyilerdi :)) ama ben daha öncede kötü muamele görmedim

meraba arkadaşlar ben miray15 arkadaşıma katılmıyorum çünkü buzamana kadar gittiğim en güzel kadın hastanelerinden birtanesi gerek personelleri gerek sekreterli gerekse doktorlarına kadar hepsi çok ilgililer.çok güler yüzlüler oraya gittiğim zaman bi hastane değilde sanki evimdeymişim gibi kendimi çok rahat hissediyorum.ilk kontrollerimden bu yana hep benimle ilgileniyolar doğumumda dr mine hanım hep yanımdaydı ve hem doğum yaptığım hastane çok temizdi hemde bütüm herşey çok strilliydi para konusunuda gelince benim bir kez çocuğum oluyor onun için en güzelini yapmaya razıyım hrs hastanesinde yaptım doğumumu ve çok rahattı dr hanım okadar profesyonel şekilde yaptırdıki doğumumda hiç ağrım olduğunu hissettirmedi kim ne derse desin lina herşeyiyle süper bi hastane :KK70:

benim gittiğimde tıp merkeziydi. belki hastane olunca personeli değiştirmiş olabilirler. oradaki dilek şikayet kutusunu açsalar eminim ki benim dediğim şikayetler çıkar. 1. bekletilmek 2. güler yüz eksikliği.

Merhabalar ben 4yıllık evliyim Yaklaşık 2,5 yıldır bebek düşünüyoruz. Ama birtürlü bebek sahibi olamamıştık. Lina'ya 1yıldır gidiyorum. Daha önce de başka yerlere gitmişmiştim. Ancak burda gördüğüm profesyonellik çok güzel Sistemli çalışıyorlar Benim doktorum ŞÜKRAN ÇAKMAK çok tecrübeli doktor. Ben özellikle bayan doktor çok istiyordum. Ancak Ankara'da tecrübeli ve sempatik bayan doktoru bulmak çok zor. Lina da 1 yıldır muayene oluyorum. Geçen ay ilk kez Tüp bebek yöntemini denedik ve BAŞARILI olduk Şuan 8 haftalık hamileyim. Tüp bebek çok ciddi takip isteyen bir tedavi bunu herkes bilir. Biz bunu Lina da doktorumla beraber başardık. Gebelik takibime de burda devam ediyorum. Lina'yı herkese tavsiye ediyorum.

Linaya bende 1 yıldır gidiyorum randevu saatimden en fazla 15 dakika bekledim.Şahit olduğum olaylar oldu.Burası Kadın doğum merkezi acili hastası da geliyor, kanamalı hastası da.Aynı durumda bizde olabiliriz.Öncelik bence öyle durumlarda onların olmalı.Ben doktorumun bilgisine ve tecrübesine güveniyorum.Merkezde çıkarken aklımdaki sorularımın cevabını bulmuş ve mutlu olarak çıkıyorum.Yeni yerlerinde daha kaliteli hizmet vereceklerine inanıyorum.

merhaba.ben 5 aydır lina ya gıdıyorum.hic ama hic memnun degılım degıstırmeyı düsünüyorum 1 tane detaylı ultrason cihazı var onu beklerken bayagı sıkıntı cekıyorsunuz dr her gittigimde beni hic takıp etmedıgını anlıyorum hic ama hic tavsıye etmem ılk baslarda bana da cok ıyı gelıyordu dıger arkadaslarımla konusup baska dr ve hastanelerı gordukten sonra anladım kı bosa zaman harcamısım devlet hastanesı modundalar sekreter ve hemsırelerı cok yetersız ve tecrubesiz ben pismanım umarım sız olmazsınız....

merabalar bi tane ultrasyon detaylı diyosunuz ama çoğu hastane büyük hastanelerde 1 tane yi dahi bulamassın herkesin memnunuyeti ayrı tabi ama bence muhteşem huzur verici bir yer bide doktorum şükran çakmaksa kayıtsız gidiyorum kafamı bi tek o rahatlatıyo iyi ki tanımışım diorum ben

X