Ankara Başkent Üniversitesinde doğum yapanlar ve doğum yapmayı düşünenler

Zeyno17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
60
0
Başkent üniversitesinde doğum yapan veya yapmayı düşünen arkadaşlar varsa tecrübelerini, hastane ortamını (hemşirelerin yaklaşımı, özel oda durumu vs.) ve doktorlarının isimlerini paylaşabilirler mi???

Bende başkent e gidiyorum.ssk lıyım.benimde dr um prof.filiz bilgin yanık.kendisinin alanı riskli gebelikler uzmanı.ben daha önceden rahimde septum (perde) dan dolayı ameliyat olduğum için hamileliğimi bu konularda uzman bir dr a gitmek istedim.şu an 16 haftalık hamileyim.bende yaklaşık 1 hafta önce ilk defa gittim kendisine.zaten yakın bir zamanda bir arkadaşım bu hastanede ve filiz hanımla yapmıştı doğumunu.çok memnundu yani.bu arada özel muayenehaneler maltepe da..normal hastanede değil yani.o yüzden rahat oluyo randevular.maltepe de oturduğumuz için başkent hastanesi bize çok mantıklı geldi yakın olması yani.muayene ücreti 160 lira.başkenti ayrıca yeni doğan ünitesinin olması ve tam teşekküllü olması nedeniyle tercih ettim.ayrıca küvez ücretleri de yokmuş eksta yani.ssk lılara normal doğum 1500 sezeryan 3000 lira.başka ek ücret filan yok.paket fiyatlar yani.

Başkent üniversitesi hastanesinde doğum yapan veya yapmayı düşünenler yok muuu :KK43:(

ben de baskente gıdıyorum. ekımde 6 haftalık bı dusugum var, ondan sonra basladım baskente.

göğşen beye gıdıyorum. kendısı yrd. doç, galıba oyuzden muayene ucretı 125 lıra.

ben de bı arkadasımın tavsıyesıyle gıdıyorum. arkadasım göğşen beyde yaptı dogumunu, hem hastaneden hem de doktordan cok memnun kaldı. ama maltepede olması bana bıraz ters gelıyo, sımdılık hamıleleık olmadıgı ıcın rahat rahat gıdıyorum ama hamıleleıkte oraya kadar gıdebılırmıyım bılmıyorum.

dogum ucretlerıyle ılgılı henuz bılgım yok ama arkadasım gecen sene dogum yaptıgında dıger ozel hastanelere gore en uygun fıyatlar buradaydı. bence karar veremeyenlerın bı gıdıp gormesı gerekıyor. benım doktorum gercekten cok ılgılı.

ben de baskente gıdıyorum. ekımde 6 haftalık bı dusugum var, ondan sonra basladım baskente.

göğşen beye gıdıyorum. kendısı yrd. doç, galıba oyuzden muayene ucretı 125 lıra.

ben de bı arkadasımın tavsıyesıyle gıdıyorum. arkadasım göğşen beyde yaptı dogumunu, hem hastaneden hem de doktordan cok memnun kaldı. ama maltepede olması bana bıraz ters gelıyo, sımdılık hamıleleık olmadıgı ıcın rahat rahat gıdıyorum ama hamıleleıkte oraya kadar gıdebılırmıyım bılmıyorum.

dogum ucretlerıyle ılgılı henuz bılgım yok ama arkadasım gecen sene dogum yaptıgında dıger ozel hastanelere gore en uygun fıyatlar buradaydı. bence karar veremeyenlerın bı gıdıp gormesı gerekıyor. benım doktorum gercekten cok ılgılı.

Evet banada bi ssk lı olarak diğer özel hastanelere göre daha uygun geldi doğum fiyatları filan.inşallah bizlerde memnun kalırız herşeyden.

Başkente giden hiç kimse yokmu yaa koca ankaradaaaa :KK43:((((((((

Selamlar,

Bende, Başkent Hastanesinde Prof. Esra Kuşçu' ya gidiyorum. Prof. farkı olarak 160TL. veriyoruz. Memnum şimdilik. Ama randevulu gitmenize rağmen mutlaka bekliyorsunuz. Çok kalabalık oluyor. Nasipse doğumuda orda yapmayı düşünüyorum.

Daha önce Başkent'te doğum yapmış olan var mı?

Selamlar,

Bende, Başkent Hastanesinde Prof. Esra Kuşçu' ya gidiyorum. Prof. farkı olarak 160TL. veriyoruz. Memnum şimdilik. Ama randevulu gitmenize rağmen mutlaka bekliyorsunuz. Çok kalabalık oluyor. Nasipse doğumuda orda yapmayı düşünüyorum.

Daha önce Başkent'te doğum yapmış olan var mı?

Cnm bende prof.filiz bilgin yanık'a gidiyorum.aynen 160 lira muayene ücreti.ama biz hiç beklemiyorruz şimdiye kadar öle bişey olmadı hiç..ben gittiğimdede bi tek ben oluyorum o an.çevremde başka kişide görmüyorum.

Cnm bende prof.filiz bilgin yanık'a gidiyorum.aynen 160 lira muayene ücreti.ama biz hiç beklemiyorruz şimdiye kadar öle bişey olmadı hiç..ben gittiğimdede bi tek ben oluyorum o an.çevremde başka kişide görmüyorum.

selamlar,

Maltepe'de ki Kadın Doğum Bölümüne mi gidiyorusunuz?

Ben şimdiye kadar ne zaman gitsem hep kalabalık oluyor ve en az 15-20 dk. beklemek zorunda kalıyoruz.sempatiksalakcinni

ben de başkente esra kuşçuya gidiyorum yaklaşık 4-5 ay oldu kimyasal gebelik yaşamıştım şu ana bi gebeliğim yok ama en kısa zamanda olmasını istiyoruz..1 sene deneyip hamilelik olmayınca doktor arayışına girerek esra hanıma karar verdik ilk gittiğimde çok sıcak karşıladı anne gibi candan davranmıştı gerçi hala da öyle ama çok yoğun mutlaka bekliyorsun 1 saat belki daha fazla 5 dakikada bir hasta alıyor ben geçiştirildiğimi hissetmeye başladım çünkü zaman o kadar kısıtlı ki soru sormaya çekiniyorum diken istünde gibi hissetmeye başladım bi de arkadaşlarım var başka doktorlara giden bnm durumumdakilere farklı bir sürü test yaptıklarını söylüyorlar..bana hiç birini yapmadı esra hanım mesela bi de yoğun olunca tam hatırlayamıyor bazenn..artık değiştireceğim başka doktor arıyorum..

ben de başkente esra kuşçuya gidiyorum yaklaşık 4-5 ay oldu kimyasal gebelik yaşamıştım şu ana bi gebeliğim yok ama en kısa zamanda olmasını istiyoruz..1 sene deneyip hamilelik olmayınca doktor arayışına girerek esra hanıma karar verdik ilk gittiğimde çok sıcak karşıladı anne gibi candan davranmıştı gerçi hala da öyle ama çok yoğun mutlaka bekliyorsun 1 saat belki daha fazla 5 dakikada bir hasta alıyor ben geçiştirildiğimi hissetmeye başladım çünkü zaman o kadar kısıtlı ki soru sormaya çekiniyorum diken istünde gibi hissetmeye başladım bi de arkadaşlarım var başka doktorlara giden bnm durumumdakilere farklı bir sürü test yaptıklarını söylüyorlar..bana hiç birini yapmadı esra hanım mesela bi de yoğun olunca tam hatırlayamıyor bazenn..artık değiştireceğim başka doktor arıyorum..

Bizde randevulu gittiğimiz halde en az 15-20 dk. bekliyoruz. Ben 15 haftalık gebeyim. Ultrasona girdiğimde en fazla 10 dk. bile durmuyoruz. İkili test için ultrasonda 10 dk kadar baktı bakmadı. Ve bir daha 5 haftadan önce gelme dedi. Bu normal mi, ilk gebeliğim olduğundan bilemiyorum. Çok kalabalık olduğundan geçiştiriyormuş gibi hissetmeye başladım.

Alternatif olarak Medicana' yı düşünüyorum. Acaba Medicanada doğum yapan var mı?

Nerusa merhaba,

Bende ankaraya yeni taşındım ve ekimde doğumum...bu kadar kısa bir sürede bir doktora güvenip başlamak çok zor ama tavsiyelerinize ihtiyacım var.ne yaptın değiştirdin mi şuan kime gidiyorsun yardım pleaseee???

Merhaba,

20 subatta baskentte dogum yaptım. Esra hanımın ustune doktor tanımam oyle soyleyeyim. Kendisini bilgisi ve ilgisi tartışılmaz. Dogumumu spinal anestezi ile gerceklestirdiler ve hersey hızlı oldu. HAstane bir ozel hastane kadar muhtesem degil ama doktor onemli diyorsanız esra hanm derim kesinlikle..

X