Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Bende 1-2 ay önce antibiyotik kullandıktan sonra çok hafif bir kaşıntı başladı. Hatta gün gittikçe de azaldı. O yüzxen dikkate almadım. Antibiyotikten 1-2 ay sonra vulvada bir şişlik meydana geldi hatta sol tarafında çatlak gibi bir görüntü vardı. Hemen doktora gittim. Mantar var dedi. Flucan funit ve gynolomexin yazdı. Bu ilaçlar 3 gün sürdü. Geçmedi. Tekrar al aynı ilaçşarı dedi. Ama bu sefer fitil olarak gynocanesten al dedi. Aldım kullandım yine geçmedi. Hatta şekil olarak biraz daha değişti. Şişti genişledi derinleşti. Kaşıntı yanma ağrı gibi belirtilern hiçbiri yok. İlaçları kullanmadan önce iki kere kalın (adet kanı gibi kalın) krem renginde sünen akıntı gelmişti. Ne yapmam lazım benim? Tedavi nasıl olmalı? Ne kadar sürede geçer?
Vajina florası bozulduğu için kullandığın mantar ilaçları o anki mantarı önlüyor kaşıntı ve tahriş flora bozukluğundan kaynaklı kendimden biliyorum çünkü flora düzenleyici fitil kullanmanı öneririm

Bende 1-2 ay önce antibiyotik kullandıktan sonra çok hafif bir kaşıntı başladı. Hatta gün gittikçe de azaldı. O yüzxen dikkate almadım. Antibiyotikten 1-2 ay sonra vulvada bir şişlik meydana geldi hatta sol tarafında çatlak gibi bir görüntü vardı. Hemen doktora gittim. Mantar var dedi. Flucan funit ve gynolomexin yazdı. Bu ilaçlar 3 gün sürdü. Geçmedi. Tekrar al aynı ilaçşarı dedi. Ama bu sefer fitil olarak gynocanesten al dedi. Aldım kullandım yine geçmedi. Hatta şekil olarak biraz daha değişti. Şişti genişledi derinleşti. Kaşıntı yanma ağrı gibi belirtilern hiçbiri yok. İlaçları kullanmadan önce iki kere kalın (adet kanı gibi kalın) krem renginde sünen akıntı gelmişti. Ne yapmam lazım benim? Tedavi nasıl olmalı? Ne kadar sürede geçer?
En son gittiğim doktor anladı sorunumu bana flora düzenleyici ilaç verdi onun sayesinde kurtuldum

Bende aynı sorunu yaşıyorum mantardan artık yara oldu kasimaktan kullandığım ilaç kalmadi

Merhaba bende mantar tedavisi görüyorum ve şık tekrarliyor bu ay doktorum flucan iki kurluk ilaç ve gunolomexin verdi fakat şikâyetlerim fitili kullandıktan sonra daha da arttı doktorumda çok uzakta bana her gittiğim doktor çok farklı ilaçlar yaziyor daha da berbat oluyorum geçmediği gibi devamlı tekrarlıyor fitil fayda etmiyor probiyetik fitiller biraz sakinlesitiriyor ne yapmalıyım bitkisellerde ise yaramıyor yardim
Vajinada yanma varsa ve geçmiyorsa vulvar vestibulit olmanı mümkün Süleyman Engin akhana muayene olabilirsiniz

Bende kaşıntı oluyor. Dün başladı. Şu sıra doktora gitmeye korkuyorum, mantar var mı eminde olamıyorum. Çıldırıcam :110:

Bende kaşıntı oluyor. Dün başladı. Şu sıra doktora gitmeye korkuyorum, mantar var mı eminde olamıyorum. Çıldırıcam :110:
Vakit kaybetmeden gitmenizi öneririm. Ben başta çok önemsemedim. Çünkü daha önce hiç mantar olmamıştım. Ne olduğuyla ilgili bir fikrim bile yoktu. Ciddiye almadım sonuç 2 senedir geçmedi :KK43:

Vakit kaybetmeden gitmenizi öneririm. Ben başta çok önemsemedim. Çünkü daha önce hiç mantar olmamıştım. Ne olduğuyla ilgili bir fikrim bile yoktu. Ciddiye almadım sonuç 2 senedir geçmedi :KK43:
Bende hala var geçmedi kaç ay oldu iyi oluyorum bı hafta sonra yeniden bsliyor tedavi ise yaramiyor

Öneriniz varmı doktorlarda hep aynı ilacı verip duryor
Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş :KK43: Şimdi bir eczacının önerisiyle yeni bir tedaviye başladım. Eğer işe yararsa onu öneririm size. O ilaçlar bir süre sonra hiçbir işe yaramıyor maalesef.

Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş :KK43: Şimdi bir eczacının önerisiyle yeni bir tedaviye başladım. Eğer işe yararsa onu öneririm size. O ilaçlar bir süre sonra hiçbir işe yaramıyor maalesef.
İnşallah fayda eder rabbim şifa etsin fayda olursa ne olur bizede söyleyin hayır duası alırsınız bende bu kaç gündür yoğurt yiyorum gece yatar iken faydalı diyorlar bakal deneyelim gorelim

İnşallah fayda eder rabbim şifa etsin fayda olursa ne olur bizede söyleyin hayır duası alırsınız bende bu kaç gündür yoğurt yiyorum gece yatar iken faydalı diyorlar bakal deneyelim gorelim
Keşke bir faydası olsa da herkesi bu mantar belasından kurtarsam. Ben çok çektim kimsenin çekmesini istemem. Yoğurtun illa faydası olur ama tek başına işe yaramadı bende.

Bende de yaklaşık bir senedir mantar sorunu var.. Mantar olup iliski sonrasi temizlenirken akintida kan gören oldumu arkadaşlar? Smear sonucumda yoğun enfeksiyon çıktı, kulturde de hep mantar cikiyo :KK43: ama mantar iliski sonrasi cok az da olsa kanama yapar mı merak ediyorum.. iliski sırasında da cnm cok yaniyo sanki orasi tahris oluyomus gibi :KK43:(

Bende de yaklaşık bir senedir mantar sorunu var.. Mantar olup iliski sonrasi temizlenirken akintida kan gören oldumu arkadaşlar? Smear sonucumda yoğun enfeksiyon çıktı, kulturde de hep mantar cikiyo :KK43: ama mantar iliski sonrasi cok az da olsa kanama yapar mı merak ediyorum.. iliski sırasında da cnm cok yaniyo sanki orasi tahris oluyomus gibi :KK43:(
Benim de ilişki sırasında hep akıntı oluyor. Çok rahatsız edici. Hiç kanama olmadı ama canım bir süre sonra yanmaya başlıyor.

Merhabalar smear testinde enfeksiyonlar tespit ediliyor mu yani sonuç raporunda belirtiyor mu? Ben de bugün sonuç aldım ancak haftaya doktora gösterebileceğim

Arkadaslar mujde kesin cozum bu mantar illetinden yuzde yuz garantisini veririm ben yillardir bu enfeksiyondan muzdariptim hemen yok ediyor yenilesede mantar ilacsiz gideriyor gece yatmadan once 1 litre suya 1 yemek kasigi elma sirkesi atin o sirkeli su ile temizleyin iyice kuruladiktan sonra ozon yagi var eczanelerde cok pahali da degil onunla yaglayin her aksam bu yontemi deneyin inanin mantar falan kalmiuor yenilemesini onluyor birde gece ozon yagini bir tane zeytinin icine bir iki damla damlatip yerseniz vucudunuzdaki diger enfeksiyonlarada iyi geliyor cok faydali zarari yok faydasi var tum eczanelerde bulabilirsiniz

X