Vajinal Mantar Enfeksiyonu

lucky88

Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun.
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
1.174
15
Mrb öncelikle gerçeten çok yararlı bi iletişim olacağını düşünüyorum herkese hayırlı ıolsun :))) sorunumdan bahsetmek istiyorum.yaşlaşık 1 ay önce vajinal mantar enfeksiyonum vardı krem ve fitille bular hafifledi fakat daha sonra yine tekrarlandı.idrara çıkarken yanma.kızarıklık.kaşıntı ve normalden fazla akıntım vardı.özel bi hasteney gittim idrar kültürü yapaıldı mikrop kaprığı ve önlemi alınmasa böbreklerime sıçrayabileceğimi söyledi.cipro adında bi antibiyotik verdi kullandım ve şikayetlerim ortadan kalktı.şimdi yine hafif bi yanma var travacort adında krem kullanıyorum.eşimdende kaynaklı olabilirmi acaba çünkü birlikte olduktan 1 gün sonra falan yanma ve kaşıntı oldu.sizin önerebileceğiniz yada yapmam gereken başka neler olabilir ???

merhaba, mantar şikayetleri kadınlar için can sıkıcı, tekrarlayan enfeksiyonlar olarak ortaya çıkabiliyor. idrar yolu enfeksiyonları da benzer şikayetlere yol açabilir. ancak sizin kullandığınız antibiyortik sonrası idrar enfeksiyonunuz iyileşse de antibiyotiğin neden olduğu mantar enfeksiyonu başlamış olabilir. bu durumlarda tavsiyem her ne nedenle antibiyotik alıyorsanız yanında tek dozluk flucan kapsül yutmanızdır. eşler arasında bulaşıcılık yoktur bundan endişelenmeyin. yılda 3-4ten fazla durduk yere mantar enfeksiyonu oluyorsanız da tüm bağışıklık sisteminiz hijyen alışkanlıklarınız gözden geçirilmelidir. sevgiler

son bi ricam olucakpeki önerebileceğiniz ve hiçbi yan etkisi olmayan bi mantar ilacı önerebilirmisiniz? ve şuan antibiyotkik kullanmıyorum ama aldığım anitbiyotik 12 saatte birdi... her ilaç alışımda beraberinde flucanmı yutmam gerekiyo? bu taravacort kremin bi faydasıda olurmu?

yeni bitmiş antibiyotiğiniz muhtemel şikayetleriniz de buna bağlı, tek doz flucan kapsül 150mg yutabilirsiniz, kullandığınız krem lokal şikayetlerinizi giderebilir. geçmiş olsun tekrar

merhaba
ben 4 aylık gebeyım kasıntı var bende
oncedende gıtmıstım dra bana trovocort merhem bıokadın fıtıl antıbıyortık vs vermıstı ben fıtıl kullanamadım antıbıyortık vs de alamam gebeyım zzaten ılac kullanmayı pek sevmıyorum
bıde numus yıkama jelı verdı
ama ılıskı sırasında acı oluyor bu acı ne zaman gecer benım canımı sıkan bu ve bu acı hıc gecmıyor baska bır yolu yolu yokmudur bunun

merhaba bende yaklaşık 2 aydır yoğun kokulu akıntılar vardı üç gündür tahammül edilemez kaşıntı ,kızarıklık hatta beyazımsı pullanmalar ve ufak kanamalar yaşıyorum ve hepsi bir iki gün içerisinde birdenbire ortaya çıktı.2009 mayısda doğum yaptım.doğumla bu durumun ilişiği olabilirmi ve bu yaşadıklarım mantar tanısımıdır sizce..

merhaba
ben 4 aylık gebeyım kasıntı var bende
oncedende gıtmıstım dra bana trovocort merhem bıokadın fıtıl antıbıyortık vs vermıstı ben fıtıl kullanamadım antıbıyortık vs de alamam gebeyım zzaten ılac kullanmayı pek sevmıyorum
bıde numus yıkama jelı verdı
ama ılıskı sırasında acı oluyor bu acı ne zaman gecer benım canımı sıkan bu ve bu acı hıc gecmıyor baska bır yolu yolu yokmudur bunun

merhaba bu sıkıntınız için gynolomeksin vajinal fitil kullanabilrsiniz hem sizi rahatlatır hem de gebeliğinize bir sıkıntı yaratmaz. gebelik bu tip mantar enfeksiyonlarının ortaya çıkışını kolaylaştırır çünkü. sevgiler.

merhaba bende yaklaşık 2 aydır yoğun kokulu akıntılar vardı üç gündür tahammül edilemez kaşıntı ,kızarıklık hatta beyazımsı pullanmalar ve ufak kanamalar yaşıyorum ve hepsi bir iki gün içerisinde birdenbire ortaya çıktı.2009 mayısda doğum yaptım.doğumla bu durumun ilişiği olabilirmi ve bu yaşadıklarım mantar tanısımıdır sizce..

merhaba şikayetleriniz mantar gibi dursa da mutlaka hekiminize başvurup tedavinizi alın, çektiğiniz sıkıntıya değmez. sevgiler.

tesekurler dr hanım ama fıtıl kullanmayı beceremıyorum ama dedıgınız fıtılı eczaneden sorucam bırde acımı azaltsın yeter cunku trovocolt merhem kasıntıyı baya tedavı ettı suan cok sukur

Merhaba benim vajinamda kaşıntı oluyor.Adet kanaması dışında da kanamalarım oluyor.Kötü bir şey olmasından korkuyorum.Lütfen bilgi verir misiniz?

Merhaba benim vajinamda kaşıntı oluyor.Adet kanaması dışında da kanamalarım oluyor.Kötü bir şey olmasından korkuyorum.Lütfen bilgi verir misiniz?

merhaba böyle şikayetleriniz var ise mutlaka doktorunuza muayene olunuz çünkü iki şikayetinize de neden olabilecek bir çok ihtimal var ancak muayene sonrası ortaya çıkar ve tadavi alabilirsiniz. sevgiler.

sayın Aytun hocam merhaba ;
flucan antibiyotikle beraber alacağız dimi doğru anladım yani 2 ilacı birlikte almak yan etki yada sorun yaratmaz dimi size bir danışayım dedim.
svg.syg

sayın hocam 2 - 3 aydır bende tekrarlayan bir mantar hastalığı var. doktora gidiyorum ilaç kullanıyorum 2 hafta rahat ediyorum sonra yine başlıyo nelere dikkat etmeliyim nasıl bir tedavi süreci izlenmeli. evliyim eşime de hap verildi bu arada. çok sinirlerimi bozuo bu durum... sürekli hastayım. teşekkürler şimdiden....

merhabalar 27 yaşımdayım,
bu mantar enfeksiyonundan kurtulmayı çok istiyorum.
insanın cinsel hayatını mahvediyor , sinirleri bozuluyor.
bu 5. kez tedaviye başlayışım.
henüz dün kendi zorumla smir testi yaptırdım.
1 sene içersinde 4 kez tekrarladı.
o kadar farklı ilaçlar kullandım ki.
hijyen konusunda çok dikkat ediyorum
pamuklu çamaşır kullanıyorum
90 derecede iç çamaşırlarımızı yıkayıp ütülüyorum.
adetim bittikten sonra hafif kaşıntım başlıyor.
tabii arkasından kaşıntı ve kuruluk oluşuyor.
mantar tedavi edilemezse ilerisinde nasıl sonuç doğurur ?
tekrar anne olmamı engeler mi ?

sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim..

şimdiden teşekkür ederim ...

sayın Aytun hocam merhaba ;
flucan antibiyotikle beraber alacağız dimi doğru anladım yani 2 ilacı birlikte almak yan etki yada sorun yaratmaz dimi size bir danışayım dedim.
svg.syg

selam evet ikisini birlikte kullanınız. zaten flucan tek doz, antibiyotiğin etkinliğini bozmaz.

sayın hocam 2 - 3 aydır bende tekrarlayan bir mantar hastalığı var. doktora gidiyorum ilaç kullanıyorum 2 hafta rahat ediyorum sonra yine başlıyo nelere dikkat etmeliyim nasıl bir tedavi süreci izlenmeli. evliyim eşime de hap verildi bu arada. çok sinirlerimi bozuo bu durum... sürekli hastayım. teşekkürler şimdiden....

selam mantarı kolaylaştırıcı durumlar araştırılabilir. mesela şeker hastalığı gibi. bağışıklık sistemini bozan hastalıklar ya da ilaçlar bu durumu kolaylaştırı. gebelik, menopoz gibi, doğum kontrol hapı kullanımı gibi durumlar da vajinal florayı bozarak mantarı tekrarlı hale getirebilir. aşırı hijyenik davranışlar, çamaşırınızın nemli kalması da bir neden olabilir. tüm bunlara rağmen sınıtı devam ediyorsa da önleyici tedavi programına alınabilirsiniz. geçmiş olsun.sevgiler

merhabalar 27 yaşımdayım,
bu mantar enfeksiyonundan kurtulmayı çok istiyorum.
insanın cinsel hayatını mahvediyor , sinirleri bozuluyor.
bu 5. kez tedaviye başlayışım.
henüz dün kendi zorumla smir testi yaptırdım.
1 sene içersinde 4 kez tekrarladı.
o kadar farklı ilaçlar kullandım ki.
hijyen konusunda çok dikkat ediyorum
pamuklu çamaşır kullanıyorum
90 derecede iç çamaşırlarımızı yıkayıp ütülüyorum.
adetim bittikten sonra hafif kaşıntım başlıyor.
tabii arkasından kaşıntı ve kuruluk oluşuyor.
mantar tedavi edilemezse ilerisinde nasıl sonuç doğurur ?
tekrar anne olmamı engeler mi ?

sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim..

şimdiden teşekkür ederim ...

merhaba papatyaya yazdıklarımı okumalısın ayrıca senin için söyleyeceklerim şunlar ki, gebeliğini engelleyici bir durum olmaz rahat ol. ancak adet sonraları 3 gece gynoflor adındaki fitilden en az 3 ay dene geçmez ise tekrar konuşuruz. sevgiler.

meraba dr.
bende doğumdan sonra mantar oluştu bacaklarımı çok ağrıtıyo..
ilaç kullandım fitil flucan ve antibiyotik azitre ve geçmedii
şimdide Travocort ve.Gynoflor tedevasine başladım..
bu ilaçlar faydalımıdır....

meraba dr.
bende doğumdan sonra mantar oluştu bacaklarımı çok ağrıtıyo..
ilaç kullandım fitil flucan ve antibiyotik azitre ve geçmedii
şimdide Travocort ve.Gynoflor tedevasine başladım..
bu ilaçlar faydalımıdır....

merhaba eğer sorun sık tekrarlayan mantar ise gynoflor kullanman vajenin dengede kalmasına yardımcı olacaktır ama direkt mantar ilacı değildir. travacort yardımcı olur. geçmiş olsun. ayrıca bu tip enfeksiyonlar bacak ağrısı yapmaz.

merhabalar aykut hocam ben 24 yaşındayım ve sürekli mantardan şikayetçiyim 1-1 bucuk senedir nerdeyse ayda bir mantar oluyorum. doktora gittim bana 6 aylık bir tedavi verdi her regl oldugum gun funit diye bir hap alıyorum fakat daha 2 ay geçmeden yeniden mantar oldum. özellikle ilişkiye girdikten sonra oluyor. bu arada hijyen kurallarına da çok dikkat ediyorum reaktif hipoglisemim var ondan olabilir mi acaba ve ne yapmalıyım kaşıntıdan zor duruyorum. şimdiden teşekkür ederim

X