Vajinal Mantar Enfeksiyonu

meraba doktor hanım. Ben 26 yaşında evli bir bayanım. 1 ay önce sistit olduğum için antibiyotik kullandım. Sistit şikayetim geçti fakat bu defada antibiyotikden dolayı vajinada mantar enfeksiyonu oldugunu düşünüyorum. Aslinda normal durumda bir şikayetim yok akıntım da yok. Sadece cinsel ilişki sırasında vazinada ağrı ve yanma oluyor.bir ara vajinada kızarıklıkda vardı ama iyileşti. Ama iç kısımlarda bu kızarıklıgın devam ettiğini düşünüyorum. Bu arada hamile kalmak da istiyorum ve hamile kalmam için uygun günlerdeyim. Eğer mantar ya da başka bir enfeksiyon varsa hamile kalamamaya yada düşük yapmama sebep olurmu? geçen ayda sistit nedeni ile kullandığım antibiyotikden dolayı da hamile kalmayı ertelemiştim. Bu ay olsun istiyorum. Bu arada ilaç alerjim oldugu içinde çok ilaç kullanmak istemiyorum. Kullandığım antibiyokit de alerjiye sebep oldu. Bacaklarımın birkaç yerinde kızarıklıklar olmustu. İlaç kullanmaktan da korkar haldeyim. dediğim gibi normalde bir sorumun yok ama bu cinsel ilişkide biraz can yakıyor. Bu halde hamile kalabirmiyim? bir sakıncası varmı? şimdiden tesekkürler.
selam geçmiş olsun mantar enfeksiyonu gebeliğe engel değildir rahat olun. gynolomeksin adlı vajinal ovulden kullanırsanız belki sizi daha rahatlatacaktır hem de gebeyseniz de risk oluşturmayacaktır. tek dozunu uygulayın derim. bol şans gebelik için:)

Merhaba Doktor Hanım ben 1 buçuk ay önce düşük yaptım kendiliğinden düşmesini bekledik ilk adetimi gördükten sonra birkaç gün akıntım koyu kahverengi geldi kokulu idi 1 haftada normale döndü ama akıntım beyaz kokusuz devam ediyor ve kaşıntı kızarıklık ayaklarımı sıcak tutunca kurum doktorum roxin yazdı acaba benim yaşadığım mantar enfeksiyonu mu ama ben ne zaman çıplak ayakla gezsem kaşıntı ve kızarıklık hemen başlıyor...
Teşekkür ederim şimdiden

merhaba doktor hanım benim üç gündür kaşıntı yanma gibi şikayetlerim var eşimle birlikte oluncada çok acıdı ve kanama oldu tam kan gibi değil ama sulandırılmış kan gibi akıntım oldu tuvalete gidince çok az yanma var doktora gitmek istemiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz bir ilaç önerirmisiniz lütfen şimdiden teşekkür ederim

merhaba Aytun Hanım
benim vajinal bölgede kaşıntım var.5.5 ay önce normal doğum yaptım.bu kaşıntı son 1 aydır ara ara oluyor.akıntı yok,idrar yaparken yanma yok sadece rahatsız edici bir kaşıntı var.travocort krem daha önce kullanıyordum ama şimdi emziriyorum acaba kullansam bir zararı olurmu.teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

Merhaba Doktor Hanım ben 1 buçuk ay önce düşük yaptım kendiliğinden düşmesini bekledik ilk adetimi gördükten sonra birkaç gün akıntım koyu kahverengi geldi kokulu idi 1 haftada normale döndü ama akıntım beyaz kokusuz devam ediyor ve kaşıntı kızarıklık ayaklarımı sıcak tutunca kurum doktorum roxin yazdı acaba benim yaşadığım mantar enfeksiyonu mu ama ben ne zaman çıplak ayakla gezsem kaşıntı ve kızarıklık hemen başlıyor...
Teşekkür ederim şimdiden
mantar enfeksiyonu üşütmakle olmaz süt kesiği gibi olur kaşıntı kızarıklık da olabilir beraberinde roxin de kullanmıs iseniz antıbıyotıklerde ortaya çıkışıı hızlandıracaktır mantarın. tek doz flucan yutun şikayetlerinizde gerileme olmaz ise jinekologa muayeneye gidiniz. sevgiler.

merhaba doktor hanım benim üç gündür kaşıntı yanma gibi şikayetlerim var eşimle birlikte oluncada çok acıdı ve kanama oldu tam kan gibi değil ama sulandırılmış kan gibi akıntım oldu tuvalete gidince çok az yanma var doktora gitmek istemiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz bir ilaç önerirmisiniz lütfen şimdiden teşekkür ederim

gecmiş olsun doğrusu doktora muayeneye gitmenizdir. çünkü ilişki sonrası lekelenme ve kanamadan bahsediyorsunuz basit bir enfeksiyondan başka birşey de olabilir smearınızın alıması gerekir. sevgiler.

merhaba Aytun Hanım
benim vajinal bölgede kaşıntım var.5.5 ay önce normal doğum yaptım.bu kaşıntı son 1 aydır ara ara oluyor.akıntı yok,idrar yaparken yanma yok sadece rahatsız edici bir kaşıntı var.travocort krem daha önce kullanıyordum ama şimdi emziriyorum acaba kullansam bir zararı olurmu.teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

gecmiş olsun kullanabilirsiniz sütünüzü etkilemez.

iyi akşamlar dr hanım.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim de bir yıldır devam eden mantar rahatsızlığım var ve budurum beni çok etkiliyor.bir sürü ilaç içmeme rağmen kurtulamıyorum.çok sık tekrar ediyor.şimdiki tedavim haftada bir zolax aynı anda eşimle içiyoruz,tek kullanımlık fitil,krem ve 4. haftadan sonra gynoflor her akşam 1 tane.Her adet dönemi nüksediyor çok canımı sıkan ve beni olumsuz etkileyen bir durum.Her hafta bi gün dediğiniz flucanı kullansam bana da yararı olur mu?Biir de kan değerlerim çok düşük bu gün kan ilacına başladım sabah ve akşam alıyorum bu da mantarı tetikler mi ?teşekkür ederim

iyi akşamlar dr hanım.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim de bir yıldır devam eden mantar rahatsızlığım var ve budurum beni çok etkiliyor.bir sürü ilaç içmeme rağmen kurtulamıyorum.çok sık tekrar ediyor.şimdiki tedavim haftada bir zolax aynı anda eşimle içiyoruz,tek kullanımlık fitil,krem ve 4. haftadan sonra gynoflor her akşam 1 tane.Her adet dönemi nüksediyor çok canımı sıkan ve beni olumsuz etkileyen bir durum.Her hafta bi gün dediğiniz flucanı kullansam bana da yararı olur mu?Biir de kan değerlerim çok düşük bu gün kan ilacına başladım sabah ve akşam alıyorum bu da mantarı tetikler mi ?teşekkür ederim

merhaba yardımcı olabiliyorsam ne ala,size zaten zolax verilmiş flucanla benzer içeriktedir. son söylediğiniz çok önemli kansızlık bir neden olabilir. çünkü bağışıklığı bozan azaltan herşey mantara neden olabilir ki söylediğiniz gibi adetlerde olması da bunun bir kanıtı. eğer detaylı araştırma hormon testleri kan şekeri gibi testler yapılmadı ise bunlara da bakılsın. immunex gibi bir bağışıklık kuvvetlendirici ilaç kullanılabilir. geçmiş olsun

selam doktor hanım benim adetimin son günlerinde kahverengi koyu akıntım olduğunda yanmalarım oluyor bana ne önerirsiniz?tabi sonralarıda az az yanma hafif kaşıntı oluyor ne yapmam lazım benim ısıkıntılarım hafif ama ara ara oluyor bir kaç defa hafif vajinit ve sistit geçirdim.

selam doktor hanım benim adetimin son günlerinde kahverengi koyu akıntım olduğunda yanmalarım oluyor bana ne önerirsiniz?tabi sonralarıda az az yanma hafif kaşıntı oluyor ne yapmam lazım benim ısıkıntılarım hafif ama ara ara oluyor bir kaç defa hafif vajinit ve sistit geçirdim.

selam eğer az düzeyde ise şikayetiniz gynoflor adlı fitilden adet sonrasında 3 gece olarak kürler halinde kullanabilirsiniz. şikayetleriniz geçmez ise mutlaka hekiminize başvurun.

7 aydır sürekli mantar oluyorum ardındanda idrar yolu enfeksiyonu :KK43: ilaçları bırakıyorum 1 gün sonra kaşıntım başlıyor tam anlamayla rahat geçirdğim günler 1-2 gün.doktorum yine ilaç fitil verdi kullanıyorum şimdide idrar enfksiyonum başladı ve idrarım kanlı.idrar testi kan testi falan herşey yapıldı birşey çıkmadı ama ben daha kapsamlı bir araştırma istiyrum artık hep ilaçmı kullanıcam böyle.doktaruma söyledim gerek yok dedi :uhm: sizcede gerekmezmii?.daha kapsamlı ne gibi araştırmalar yaptırabilirm?

dr hanım benimde burdaki diğer arkadaşlar gibi tekrarlayan kaşıntı problemim var daha önce bir dr eczaneden alınacak bir sirke su solisyonu vermişti adet sonrası kullnınca bayağ faydası oluyordu böyle pompa gibi vajinaı temizliyor ama adını hatırlamıyorum ve o dr u da bulamadım acaba siz adını biliyormusunuz yada siz ne tavsiye edersiniz

bide arkadaşlara tavsiyem normal banyo sabunu ile yüzümüzüz yıkar gibi vajinamızı yıkamayalım sabun vajinanın ph dengesini bozuyor ve tekrarlayan mantarın bence en önemli sebebi biz hanımlar temiz olsun diye yüzümüzü yıkar gibi vajina yıkıyoruz ph dengeli sabun kullanmak gerekmiş dr hanımada bir sor acaba bebe şampuanı kullansak olur mu yada eczaneden ne isteyelim yada siz en iisi isim verin valla bu kaşıntı öldürüyo bizi aklım hep şeyimde gün bitmiyo teşekkürler:hulya:

iyi günler dr. hanım,benim 4-5 gündür vajinamda ve makatta ara ara kaşıntı oluyor. hafif akıntım var az kokulu beyaz bazen sıvı bazen peynirimsi nitelikte. doktora gittim ve zalain antifungal ve birde exelderm krem verdi.eşimle ilişkiye girdikten sonra başladı. idrarra çıknca daha çok kaşınıyor ve yanma oluyor. acaba mantardan farklı bişey mi, bu ne kullanmalıyım

Son düzenleme:
iyi günler dr. hanım,benim 4-5 gündür vajinamda ve makatta ara ara kaşıntı oluyor. hafif akıntım var az kokulu beyaz bazen sıvı bazen peynirimsi nitelikte. doktora gittim ve zalain antifungal ve birde exelderm krem verdi.eşimle ilişkiye girdikten sonra başladı. idrarra çıknca daha çok kaşınıyor ve yanma oluyor. acaba mantardan farklı bişey mi, bu ne kullanmalıyım

selam geçmiş olsun muayeneniz sonucu mantar olduğu söylenip uygun tedaviniz yapılmış grünüyor. kaşıntınız için travazol krem kullanabilirsiniz. ancak bazen mantar tedavi edildikten sonra geride saklı kalan enfeksiyonlar da görünür hale gelebilir. şikayetleriniz devam ederse doktorunuzla tekrar iletişime geçmenizde fayda var. sevgiler

dr hanım benimde burdaki diğer arkadaşlar gibi tekrarlayan kaşıntı problemim var daha önce bir dr eczaneden alınacak bir sirke su solisyonu vermişti adet sonrası kullnınca bayağ faydası oluyordu böyle pompa gibi vajinaı temizliyor ama adını hatırlamıyorum ve o dr u da bulamadım acaba siz adını biliyormusunuz yada siz ne tavsiye edersiniz

merhaba bahsettiğiniz sıvının adını bilmiyorum. size vajinal ph dengeleyici olarak intimed ürünlerinden tavsiye edebilirim. gynoflor adında da fitiller vardır aralıklı olarak kullanılabilir. geçmiş olsun

7 aydır sürekli mantar oluyorum ardındanda idrar yolu enfeksiyonu :KK43: ilaçları bırakıyorum 1 gün sonra kaşıntım başlıyor tam anlamayla rahat geçirdğim günler 1-2 gün.doktorum yine ilaç fitil verdi kullanıyorum şimdide idrar enfksiyonum başladı ve idrarım kanlı.idrar testi kan testi falan herşey yapıldı birşey çıkmadı ama ben daha kapsamlı bir araştırma istiyrum artık hep ilaçmı kullanıcam böyle.doktaruma söyledim gerek yok dedi :uhm: sizcede gerekmezmii?.daha kapsamlı ne gibi araştırmalar yaptırabilirm?

selam idrarınızdan kan geldi ise idrar kültürü dahil testlerinizin yapılması gerekir. tekrarlayıcı hal aldı ise ürolog tarafından mutlaka değerlendirilmenizi öneririm. geçmiş olsun.

Mrb doktor hanım 2 gün önce mantar oldum beyaz süt kesiği şeklinde akıntım ve kaşıntım var. Bugün tek doz 150mg flucan bulamadığım için zolax alıp içtim. Tek doz yeterlimi tekrarlamam gerekir mi? Kaşıntı içinde travazol krem aldım. Ayrıca Gynolomeksin fitilde aldım. Fitili hemen kullansam olur mu? Bebek düşünüyoruz o nedenle biran önce kurtulmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
merhabalar dr hanım benim de ara ara kaşıntım oluyo.doktorum anestol pomad ve trovocort isimli kermler verdi tamamen geçirecek ilaç yd da krem var mı.bir de ben hamile kalmak istiyorum bu kaşıntılar olumsuz etkiler mi.hamile kalmayı geçiktirir mi şimdiden tşkler.

X