Vajinal Mantar Enfeksiyonu

meraba yine mantar enfeksiyonu tekrarladı...zaten geçmiyo hafifliyo derken yeniden şiddetleniyo..neyapmam gerek..
çok feci yanma ve kaşıntı cinsellikte acı oluyo...
hangi ilaçları önerirsiniz teşekürler şimdiden.

Merhabalar Doktor hanım.24 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Akıntı ve kaşıntı şikayetiyle doktora gittim ve bana travacort krem ile neo-penotran forte 7 vajinal ovül verdi. 2 adet ovül kullandıktan sonra regl oldum ve bıraktım reglim 2 gün önce bitti.kalan fitilleri yeniden kullanmaya başlasam etkili olur mu? Bir de perşembe günü için smear testi yaptıracağım testten önce krem-fitil kullanmamam gerektiği söylendi bu durumda fitile başlama sürem de uzamış olacak.Tedavim etkili olur mu acaba? şimdiden teşekkürler...

merhaba doktor hanım;
benimde vajinamda koku başladı bugün,birde akıntım başladı..bu mantar olduğumun göstergesi midir?eylül sonunda tüpbebeğe başlıyoruz kısmetse bu durum tedavime engel midir?

Mantar ve sistit olayım geçti. Flucan yutmadım henüz. Az bir iltihap vardı, o da antibiyotikle geçmiştir sanırım. Yalnız bu 2. kez oluyor; yine Yasmin kullandığım sırada, yani daha kutunun yarısındayken kahverengi bir kanama başladı. Geçenkinde hapı 2'ye çıkarmış, geçince 1'e düşürmüştüm. Şimdi de mi aynısını yapmam gerekir? Bir de 2 doktor da ultrasonda sağ yumurtalığa yakın bir yerde bir leke gördü. Yeni evlilere simir vermem; ama sana yapalım dedim. Simir testi yaptırmam gerekir mi ki? Doğru düzgün muayene de edemedi. Ağrılı oluyor çünkü.

arkadaşlar bende kaşıntı ve idrar a çıkınca yanma şikayeti ile dr başvurdum smear testi yaptı temiz çıktı ama muayne sırasında rahim içinde yara olduğunu söyledi ve yaranın yakılması yada dondurulması gerekiyormuş antibiyotiğim bugün bitti reglimde öyle yarın tekrar kontrole gidecem gerekli görürse dondurma işlemini tercih etmeyi düşünüyorum bu arada 15 gün sonra evlenecem rahatsızlık verir mi birde doğum kontrol hapı içiyorum...

Emzirirken kullanabilecğim bir ilaç önerir misiniz? Dış bölgede kaşıntım var ve hafif düzeyde bryaz sulu akıntı:KK43:(( daha önce de olmuştu flucan içmiştim geömişti diş tedavisi yaptırıyorum antibiyotik içmiştim antibiyotik mantar yapıyor bende . Daha önce de diş tedavisi sşrasında içtiğin antibiyotikten mantar olmuştum şimdi emziriryorum hangi kremi ya da hapı kullanabilirim lütfen acil cevap

Merhaba doktor hanim sık tekrarlayan mantar enfeksiyonu adet gecikmesine neden olur mu?tesekkur ederim simdiden

Merhaba dr hanım...

Bir haftadır mantar ile boğuşyorum :KK43:

Doktorumun bana verdiği ilaçlar....Travacort krem Neo-penotran forte L vajinal ovül birde antibiyotik verdi.Ben bu fitilden ancak 2 tane kullanabildim.. Aşırı mide bulantısı ve karın ağrım var....Mantar bunlara neden olur mu?

Bana önerebileceğiniz birşey varmı ? Birde bağırsak parazitleri mantarı tetiklermi ?

Gebelik olma ihtimalinde bu ilaçları kullanma riski varmı ...

Merhaba dr hanım...

Bir haftadır mantar ile boğuşyorum :KK43:

Doktorumun bana verdiği ilaçlar....Travacort krem Neo-penotran forte L vajinal ovül birde antibiyotik verdi.Ben bu fitilden ancak 2 tane kullanabildim.. Aşırı mide bulantısı ve karın ağrım var....Mantar bunlara neden olur mu?

Bana önerebileceğiniz birşey varmı ? Birde bağırsak parazitleri mantarı tetiklermi ?

Gebelik olma ihtimalinde bu ilaçları kullanma riski varmı ...

canım burda doktor falan yok :)))) ama hemen cevaplayayım.hemen tüm ilaçları bırak bir tane flucan diye bir hap var onu al eczaneden 8 lira.1 tane var zaten içinde ertesi gün turp gibi olursun korkma gebelik ihtimaline karşıda bi sorun olmaz.aynısı başıma 2 ayda bir geliyor :KK49:

canım burda doktor falan yok :)))) ama hemen cevaplayayım.hemen tüm ilaçları bırak bir tane flucan diye bir hap var onu al eczaneden 8 lira.1 tane var zaten içinde ertesi gün turp gibi olursun korkma gebelik ihtimaline karşıda bi sorun olmaz.aynısı başıma 2 ayda bir geliyor :KK49:

dr nerden çıkardım peki beeen :KK70: benim gibi derdi olanların yazdığı yer olduğunu biliyorum oysaki :KK70: sanki dr cevaplamış gibi algıladım biran ne alakysa :KK70: ayy çok güldüm kendime ...sağol....

dr nerden çıkardım peki beeen :KK70: benim gibi derdi olanların yazdığı yer olduğunu biliyorum oysaki :KK70: sanki dr cevaplamış gibi algıladım biran ne alakysa :KK70: ayy çok güldüm kendime ...sağol....

yorumları okudum ya herkes dr hanım merhaba yazınca ordan esinlendim sanırım ::KK70: akşama eczaneye bir bakayım dediğin hapa...

hehe büyük geçmiş olsun :KK1::KK1::KK1:

TÜP BEBEK TEDAVİSİNE BAŞLAYACAĞIM vajinal mantar için DR UM HİÇ Bİ İLAÇ VERMEDİ SADECE Bİ ÇANAĞA 1 KŞIK ELMA SİRKESİ KOY ILIK SUYLA kompleks yap dedi iki gündür yapıyorum faydası olacakmı acaba hatta sordum sirkeli su vajinanın PHnı bozmazmı dedim dr da aksine dedi vajinanın ph ı bozulduğu için mantar olunur dedi çok kötü bişey ya hepinize geçmiş olsun..

TÜP BEBEK TEDAVİSİNE BAŞLAYACAĞIM vajinal mantar için DR UM HİÇ Bİ İLAÇ VERMEDİ SADECE Bİ ÇANAĞA 1 KŞIK ELMA SİRKESİ KOY ILIK SUYLA kompleks yap dedi iki gündür yapıyorum faydası olacakmı acaba hatta sordum sirkeli su vajinanın PHnı bozmazmı dedim dr da aksine dedi vajinanın ph ı bozulduğu için mantar olunur dedi çok kötü bişey ya hepinize geçmiş olsun..

Aaa iyi gelecekse bende denerim bıktım bu illetten...

Mrb ben de sekiz aydir bebek istiyorum ama olmuypr 4 yasinda oglum var. Dr mantar var dedi ve bu engel olurmus gebelige ilaclar verdi bu elma sirkesini de denesemmi bilemedim ama. İnsallah bu illetten kurtulup bir an once grbe olurumm. Bu arada kasintim yok ilginc ama akintim var sadece dr da sasirdi yanma olmali dedi bende yok.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben 31 yaşında hem Romatoid Artritis hemde Diabet hastasıyım. Yaklaşık 1-2 senedir devamlı tekrarlanan mantar enfeksiyonundan bende muzdaripim. Kullandığım ilaçlar Bağışıklık sistemimi düşüren ilaçlar evet, ve evet diabet hastasıyım, ayrıca doğum kontrol hapıda kullanıyorum evet.. Yani kısaca mantar enfeksiyonuna olanak sağlayan birkaç nedene zaten sahibim ancak benim sorum şu ki; bu şimdi ne anlama geliyor ben hayatım boyunca her ay mantar tedavisi mi olucam yada yok mudur bunun bi çaresi lütfen bıktım artık! Bu nasıl bir ilettirki yapıştı kaldı bende sinir minir kalmadı artık. Doktorada gidiyosun Allah'ım onlarsız bırakmasın ama yazıyolar aynı ilacı gönderiyolar e ertesi ay yine aynı şey nedir yani bu? Yokmu şunu kökünden söküp atacak bi tedavi? Tüm hayatımı etkiliyor artık ve inanılmaz rahatsızlık verici birşey..

Son düzenleme:
Mantar icin bi torba ilac verdi yaa ay kafatlyi yicem uzerine de orta.kulak iltihabi ona da ilac verdi ne yapicam ben.

Mantar icin bi torba ilac verdi yaa ay kafatlyi yicem uzerine de orta.kulak iltihabi ona da ilac verdi ne yapicam ben.

Ya antibiyotikler falanlar filanlar hepsi tekrar edilmesinden başka hiçbir halta yaramıyor. Elma sirkesi tedavisini tek geçerim... hatta ayda bir kere mantar olsada olmasada bunu yapın. Çünkü mantar mikrop vs her şeyi kırıp atıyor üstelik PH dengesini de bozmuyor. Bir leğene sıcak suyu koyun içine de suyun 1/6 sı kadar elma sirkesini koyun ve ona oturun :) eğer şu an mantar varsa bunu günlük tekrarlayın ama haberiniz olsun acaip yanıyor onada katlanın artık :) kökten çözüm benim 1 hafta içinde geçmişti hiç antibiyotik falan kullanamam ben antibiyotik yüzünden geri başlıyor zaten

Ay gercekten ise yariyor mu yaa sadecebdisardan surulen iki melhemi kullaniyorum ve burfe uc gunde bir iki adetbilac var vajinaya o bi de her gece vajinaya bi ilac var bes gunluk onlarda pamukcuk icinmis valla iyi gelirse her hafta yaparim ileride bi sikinti yaparmi sirke acaya

X