dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

Merhaba arkadaşlar :) bu konuda özellikle paylaşımda bulunmak istedim. Evlendikten yaklaşık iki sene sonra bebek düşündük ve ben sadece kontrol amaçlı rutin bir kontrol için kadın doğuma gittiğimde diğer hormon ve kan tahlilleriyle prolaktine de bakılmıştı. Ben o güne kadar inanın prolaktinin ne olduğunu bile bilmiyordum. Çok uzatmayayım değer 80 çıktı ve doktor direkt tedaviye başlamamız lazım diyerek dostinex yazdı. Ben doktora iyi ama biz henüz denemedik bile belki de hemen olacak bebeğimiz dedim. Kesinlikle bu hormon seviyesiyle mümkün değil dedi. Başladım ilaca. Bir süre sonra başka bir doktora gittim yine tahlil yapıldı yine değer 159 ve ilaca devam. Farklı bir şehirde çok övülen bir doktora gittim tabi ben bir umut bana olumlu şeyler söylenir diyerek şansımı deniyorum. Yine tahlil yapıldı. Tam hatırlamıyorum ama sonuç 200 lü bir değer. MR çekildi hipofiz bezinde büyüme olduğu görüldü falan. Geçtiğimiz temmuz ayında eşime biz ne yapıyoruz resmen saçmaladık neden denemeden bu kadar strese girip doktor doktor geziyoruz dedim. Ve inanmayacaksınız belki ama ağustos ayındaki yumurtlama dönemimdeki ilk denememizde hamile kaldım. Yani en son tahlilde prolaktin 200 lü bir değer çıkmasına rağmen. Şuan 26 haftalık hamileyim. Çok şükür şimdilik her şey yolunda. Çok uzattım fakat özellikle benim durumumda olanlar varsa kesinlikle denemeden bu sıkıntıları çekmeyin derim. Umarım Allah isteyen herkese nasip eder ve yavrularımızı sağlıkla kucağımıza alırız.

merhaba arkadaşlar,
Prolaktin hormonum 35 çıktı Dr dostinex verdi hemen hamile kal dedi ama ilacın prospektüsünde hamileyken kullanmayın hamile kalmayı düşünüyorsanız bir ay önce bırakın yazıyo Daha önce iki düştüğüm var o yüzden kullanmaya korkuyorum tekrar Bi şey olursa diye. daha önce kullanan ve kullanırken hamile kalan var mı.. kullnırken korunmayan var mı dr korun demedi hatta yumurtlama dönemindesin hemn hamile kal dedi ama ilaç beni korkuttu kullanırken korunmalı mıydım acaba Bi şey olur mu ki ?

Merhaba arkadaslar ben yeni uyeyim benimde prolaktin hormonum yuksekti 60 kadar falan internette arastirirken bu siteyi buldum inanin kitap okur gibi surekli yazilanlari takip ettim ayni mesajlari kac kez okudum hatirlamiyorum herkes derdime ortK oldu resmen ve okudukca umitlendim.dr bana takip edelim dedi fakat ben israrla dostinex istedim bir ay dahi bekleyemezdim dusermi dusmezmi diye stresle beklemek istemedim cunku 3 ay baktirdim ve dusmuyordu.velhasil basladim ilaca ve kullandigim ay hamile kaldim su an 8.haftadayim cok sukur.hep okurken bende hamile kalinca gruba yazacagim derdim.rabbim herkese bu mutlulugu nasip etsin.insaallah bebeklerimizi saglikla kucaginiza alirsiniz.

Ya kizlar bende mi problem varyoksa gercektenbole mi olur bilen varsa ltfn soyleyebilir mi benim prolaktin degerlerim cok normal fakat goguslerimden sut gelio mr da hipofiz adenomum cikti dr dostinexe baslatti bu ilac prolaktini dusuren bi ilac ilaci ictimden berisutum kesildi ama prolaktinim normal oldugu icin bu sefer iyicemi dususe gecti ki kafam cokkaristi

Arkadaşlar bende 18 aydır bebek arayanlardanım:KK43: prolaktin 40 çıktı bende...bugün dostinex e başlıyacağım...0.5 mg...haftada 2 gün yarım içiçem...doktor korunun demedi...hamile kaldığın an bırakıcaz dedi...bende inşallah buraya HAMİLEYİM...yazabilrim:KK43:(
Hamilesinizdir inş

cicim sadece 2 tane düştü ne demek??????
yumurtlamamızın olamamsı o zaman neden kaynaklanıyor olabilir. çünkü sıırfrlarda benimkisi. dr onun ilaç ile düzeleceğini söylüyor. yani dostinex bittikten sonra başka ilaça başlayacakmışız.

her ayın ortasında kasık ağrılarım oluyordu. bu ağrının yumurtladığımı gösteeriyor diyordum kendi kendime. meğersem değilmiş.
Rabbim isteyen herkese bebiş nasip eder inş...
hosgeldin canim. benim genckizligimdan beri aslinda adetlerimde düzen yoktu. normalde adet günerim 35-40 günleri arasinda gelirdi. tam bi kesin düzeni yoktu yani. ozamanlar bir kere doktora gittim hormon ilaci verdi düzelmedi.sonra bida gitmedim. 2,5 senelik evliligimde ilk ay haric hic korunmadim. iki sene olmadi bebegim. iki sene sonra doktora gitmeye karar verdigimde hamile kalmistim iste sonra düsük oldu falan filan ben diyorum acaba kiz kende yüksekmiydi ondan mi adetlerim böyleydi. yapi itibariyle kimseye bisi göstermeyen ama kendi icimde stresli bi insanim kendimi bildim bileli en ufak seyleri kafaya takarim bu melette stresten yükseliyomus ya. ilaca baslayali 2 hafta oldu iste simdiye kadar yarin tablet ictim. adetim gelirse zaten ise yaramis olur :) adet olamiyorum da
merhabalar beni anlatmışsın resmen hikayemde kendimi buldum .umarım cevap versin şuanki durumunu olalar merak ettim ki ?

Benimde prolaktin hormonum 38.8 çıktı. Doktor doxinex werdi 8 lik, 1 kutu. Ben 4. Hapı icicem.... Bu ilacı kullanıpta hamile kalanlar bana yapabilirler mi ya

Benimde prolaktin hormonum 38.8 çıktı. Doktor doxinex werdi 8 lik, 1 kutu. Ben 4. Hapı icicem.... Bu ilacı kullanıpta hamile kalanlar bana yapabilirler mi ya

Benim prolaktin 55ti 1 ay Dostinex kullandım adetime daha 3 gun var idrar testi yaptm ve silik cıktı hemen kan vermeye gittim sonuclar yarin cikacak cok heyecanliyim:)

Arkadaslar selam ben hicbir zaman cok duzenli adet olmadim hem 3 gun 5 gun 1 hafta gecikirdim sonra dogum kontrol hapi kullandim evlendigimde o sayede hep duzenli adet gordum vebek karari verdik bir turlu hamile kalamadim rahim filmi cekildi hormonlara bakildi vs tek sorun prolaktindi yukseldiginde eger test yapildiysa hemen 0.5 mg dostinex veriyorlar haftada iki gun yarim ama bir turlu hamile kalamiyorum
Tam 18 ay oldu biktim agliyorum uzuluyorum sebep yok prolaktin ilacla dusuyor ne var acaba derken ben kendi kendime haftada 1 gun yarim aldim o ay hamile kaldim bu belki tesadusftu ama ikinci cocuguma hamile kalmaya karar verdim aradan 3 - 4 ay gecti korktum eyvah yine cok mu bekli em derken ben yine yaftada 1 yarim dostinex iciyim dedjm hamile kaldim
Bu size bir ornek teskil etsin eger dgeriniz cok yuksek degilse birde boyle deneyin
Allah bekletmesin saglicakla kavusun insallah

Periprenses evetben de dostinexi yarim kullandim sali ve cuma yarim iciyordum oyle 4 tane ictim ve bakalim kesin sonuc yarin.

X