dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

gulay1977

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
168
3
Arkadaşlar Prolaktin değeri yüksek çıkıp bu ilaçla hamiş kalanlar ve doğum yapanlar
buradan bilgilerini paylaşabilirlermi?

benim değerim 88 çıktı.

a.sben de kullandım. yanlış hatırlamıyosam benim değerim 30 du ve kullandığın ay hamile kaldım. şu an 18 haftalık hamileyim.sen kullanıyo musun ??

Selam kızlar.Tam aradığım topik:smiley-cool:
Ben de ikinci şişedeyim 8 lik.Düştü benim ama yumurta takibi yaptırıyorum.Doktor hamike kalana kadar kullanacağımı söyledi

inşallah sonuncu olur bu bende 2 kere kullanmıştım

Sen 2 ay kullandıktan sonra mi hamile kaldın canım?
Ne güzel az kalmış doğum yapmana.Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah canım.
Hayırlısıyla ben de kalsaydım:Saruboceq:

nihayet topiği fark eden arkadaşlar olmuş :)) valla çok sevindim,bende bu ilacı kullanmaya başladım 2.haftam pazartesi ve perşembe günleri kullanıyorum 0,5 mg benim ilaç,diğer topiklerde bu ilacı kullanıp hamile kalan fakat düşük yapan bi arkadaş vardı bu benim gözümü korkuttu :KK43:( ve bi çok arkadaş bu ilacı kullanırken korunun demiş,kafam allak bullak oldu,hamile kalan arkadaşlar bi sorun yaşadınızmı?
ilacı ne zaman bıraktınız?

Selam kızlar.Tam aradığım topik:smiley-cool:
Ben de ikinci şişedeyim 8 lik.Düştü benim ama yumurta takibi yaptırıyorum.Doktor hamike kalana kadar kullanacağımı söyledi

benim yazdığım gibi 0,5 lik iki ayrı dr.gittim biri korun diğeri korunmana gerek yok dedi
nasıl iş anlamadım,ikinci gittiğim dr.gebeliği bulduğun an ilacı kesiceksin dedi.bu ilacı kullanırken hamile kalındığında bebekte problem çıkma riski çoğalıyomuş ALLAH korusun
benim gözüm korktu.

benim yazdığım gibi 0,5 lik iki ayrı dr.gittim biri korun diğeri korunmana gerek yok dedi
nasıl iş anlamadım,ikinci gittiğim dr.gebeliği bulduğun an ilacı kesiceksin dedi.bu ilacı kullanırken hamile kalındığında bebekte problem çıkma riski çoğalıyomuş ALLAH korusun
benim gözüm korktu.

Prospektüsünde kullanılmamalı diyor.Ben doktoruma sordum.Sakıncası yok dedi.Hamile kalınca bırakacaksın zaten dedi.Aynı zamanda yumurta takibi yaptırıyorum zaten.,Doktor bana özellikle söyledi; Prolaktin yüksekken gebe kalınırsa düşük oluyormuş.

bende dostinex 0.5 mg kullanıyorum..hafta da iki kez.bende doktoruma sordum ilacın içinde hamilellikte kullanılmaz yazıyo..o da dediki asprinin içinde de öyle yazıyo ama hamile olup asprin içiliyo...artık doktora güvenip korunmuyorum..bende şuana kadar 2 tane içtim..8 lık şişe 6 tane kaldı..doktor 2 ay kullan dedi.bakalım hayırlısı artık..

ben bu gün 3. ilacımıda içtim.bakalım bu aya faydası dokunacakmı..ben aslında 2 ay ilaç kullandıktan sonra olsun istiyorum.ne olur ne olmaz diye..hayırlısı

mrb arkadaşlar.. ben yeni üyeyim.benim sorunum prolaktinim yüksekti.doktorum dostinex verdi.şişe içinde 8 tablet olanlardan..ilk defa kullanıyordum.dostinex kullanırken korunmadık.doktorum korunmanıza gerek yok öğrenir öğrenmez ilaçı kesin dedi. Hiçbir yan etkisini görmedim.Doktorum haftada 1 tablet içmemi önerdi.4 hafta kullana bildim..5. hafta içmeden test yaptım ve pozitif çıktı. şimdi hamileyim Allah ıma çok şükür.Allahım isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı bebekler versin.inş.

slm kıslar ya bende bu topıgı yenı gordum burdkı yasılanları okuyunca umutlandım dogrusu bende dostınex kullnıyordum yenı bıttı bu ay adet oldum sımdı adetım hatta ınsallah bende de ıse yarar yaa Rabbım bana da ısteyen hekese deannelık duygusunu yasattsın ınsallah..

arkadaşlar doktorum bana korun ve bu ilaç hastalığa yararlı olduğu kadar gebeliğe çok zaralı olduğunu söyledi ve bende çok korkuyorum.2 yıllık evliyim

mrb kızlar bende buğün öğrendim prolaktin yüzünden hamile kalamadığımı benim değerim25 inş hemen düşer

Arkadaşlar bende 18 aydır bebek arayanlardanım:KK43: prolaktin 40 çıktı bende...bugün dostinex e başlıyacağım...0.5 mg...haftada 2 gün yarım içiçem...doktor korunun demedi...hamile kaldığın an bırakıcaz dedi...bende inşallah buraya HAMİLEYİM...yazabilrim:KK43:(

benimde prolaktin 49 çıktı doktor dostinex verdi bende salı başladım içmeye.doktor bu ay korunun dedi.ama biz korunmayı düşünmüyoruz.Allah büyük inş. bizde hamile kalırız diğerleri gibi...:teytey:

slm kızlar benimde ilk ölçtürdüğümde prolaktinim 65.77 çıktı doktordn zorla ilaç istedim ama doktorum hiç önemli değil ğrolaktin deyip durdu neyse zorla yazdırıp aldım ilacımı dopergin kullandım yaklaşık 1 aydır sonra doktorum test bile istemeden ilacı bırak düşmüştür dedi tabi ona güvenmeyip yine test yaptırdım bu kezde 44 gibi bişi çıktı bugün doktora gidip test sonucumu burnuna sokmayı düşünüyorum çok sinirlerimi bozuyo artık adama çocuğum olmuyo diye gittim adam hormonlarımı önemsemiyo ki bunun öncesinde septum ameliyatıda oldum

slm kızlar benimde ilk ölçtürdüğümde prolaktinim 65.77 çıktı doktordn zorla ilaç istedim ama doktorum hiç önemli değil ğrolaktin deyip durdu neyse zorla yazdırıp aldım ilacımı dopergin kullandım yaklaşık 1 aydır sonra doktorum test bile istemeden ilacı bırak düşmüştür dedi tabi ona güvenmeyip yine test yaptırdım bu kezde 44 gibi bişi çıktı bugün doktora gidip test sonucumu burnuna sokmayı düşünüyorum çok sinirlerimi bozuyo artık adama çocuğum olmuyo diye gittim adam hormonlarımı önemsemiyo ki bunun öncesinde septum ameliyatıda oldum

ben böyle şeyleri duydukça çokkk sinirleniyorum yaaaaa..insan sağlığı bu kadar mu hiçe sayılır!!!!!!
prolaktin yüksekliği sayesinde hamile kalamıyorsunuz..nasıl önemsemez,nasıl tekrar test yaptırmaz,nasıl ilaç yazmaz yaaaa...
o bahsetttiğin dr un özeli varsa özeline git,seni 45 dk hatta 1 saat muayene eder ama..haa bide prolaktinin tarihinden girer bu seneden çıkar..nasıl iş yaa...çok kızdım şimdi..kızdım diyorum çünkü benim de prolaktinim 60 larda idi,prolaktin yükselmesi yüzünden oluşan adet dengesizliğinden pko hastası oldum..bi sürü kistim var.. + prolaktin yükselmesinin bendeki nedeni de tümörrr...hipofiz bezi tümörü..
seneler önce bekarken de prolaktinim 60 larda idi..kadın doğum dr um hipofiz bezi mr ı istedi bende nörolojiye gittim beyinle bu konularla o ilgili diye..kadın dr bana mr yazdı..mr çektirdim sonucumu kadın doğum dr uma götürdüm..adam bana ne dese beğenirsiniz?bu mr ı senden kim istedi beynin yanlış yerini istemiş,yanlış mr çektirtmiş :)))
var mı böyle b işey yaaaa..sürekli mr a girilmediği için geçenlerde 5-6 ay önce mr çektirdim..bu sefer tutturdular..hipofiz tümörüm varmış 5 mm..
insan sağlığınla bu kadar uygulanmaz yaaa..çok kızıyorummmmmmm..iyi dr bulana kadar dr unuzu değiştirin arkadaşlar..sakın her dr un dediğine de güvenmeyin,inanmayın..

X