Serklaj deneyimlerimiz

DEBA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
251
10
arkadaşlar
çok zor senelerce süren yolculuğumdan sonra tüp bebekle 5 aylık ikiz gebeliğim var 17. haftamda açılma olmadan serklaj oldum.okudum allah herkeze sabir versin.bizim gibi olan serklaj olmuş bebeğini kucağına almış arkadaşlarım lütfen bize umut kapısını acıp deneyimlerinizi paylaşırmısınız size ihtiyacımız var...

benim serklaj olmus hic tanidigim yok ama senin icin dua edebilirim ancak canim..
allah senin ve bebeklerinin yardimcisi olsun. insallah bebeklerini saglikla sihhatle zamani gelince kucagina alirsin canim

canım ben serkilaj oldum.sürekli yatarak gecti hamileliğim ama cok sükür zamanında sağlıkla aldım kızımı kucağıma ve şimdi 6 aylık.çok şükür.sabrın sonu selamettir canım.allah yardımcın olsun.ama unutma ki şanslısın önlem amaçlı kötü bir durumla karsılasmadan atılmış serkilajın.

sevgili salihas diğer tarafta okumuştum senin bazı yazdıklarını.benim dr um acılma olmadan sadece karnıma yukarıdan baskı yapıp acılma olduğunu gördüğü için dikiş yaptı.bu pzt.günü kontolümdede, doğru zamanda yapmışız hunileşme başlamış dedi.ben senin gibi doğum yapmış arkadaşları duyunca çok mutlu oluyorum .dr bana çalışabilirsin dedi ama benim içimi kemiriyor ne yapmalıyım . okudum genelde herkez yatmış .senin açılma varmıydı.yani dikişin ne zaman atıldı.acılma olduktan sonra galiba anladığım bu dikişler biraz sakat.sürekli yattınmı yada neler yaptın.benimle paylarşırsan çok mutlu olucam.bilmiyorumkismile

benim serklaj olmus hic tanidigim yok ama senin icin dua edebilirim ancak canim..
allah senin ve bebeklerinin yardimcisi olsun. insallah bebeklerini saglikla sihhatle zamani gelince kucagina alirsin canim

çok teşekkür ederim.burdaki diğer arkadaşlar gibi bend eo kadar korkuyorumki anlatamam .duaların için teşekkür ederim.allah herkeze gönlüne göre versin

bana da 16.haftamda serklaj yapildi,su anda hala raporluyum yani dinlenebiliyorum ama 15 marttan itibaren bende ise donuyorum.Isin dogrusu bir cok kisinin yatarak bebelerine kavusmalari beni de dusunduruyo,calissak da yormamaya calisicaz kendimizi artik.Allahim korusun.

arkadaşım peki senin durumun nedir .acılma varmıydı sende.daha önce den düşük yada rahime yapılan operasyonların varmıydı.
alllah yardımcımız olsun

benim arkadaşım ilk bebeğini 5 aylıkken rahim ağzı yetmezliğinden kaybetti
ama ikinci hamileliğinde serklaj yapıldı ve şu an 10 aylık dünya tatlısı bir bebeği var
korkmayın her şey çok güzel ilerleyecek
aklınıza kötü bir şey getirmeyin sakın

arkadaşım peki senin durumun nedir .acılma varmıydı sende.daha önce den düşük yada rahime yapılan operasyonların varmıydı.
alllah yardımcımız olsun

acilma yoktu ama daha once konizasyon ile rahim agzinin bir kismi alindi,yani rahim agzinin kisaligindan dolayi serklaj gerekli goruldu.Bildigim kadariyla da acilma olmadan serklaj yapilmasi basari sanisini arttiriyor.Bizim yapabilecegimiz kendimizi korumak simdi,tiptan alabilecegimiz yardim da bu kadar,gerisi Allaha kalmis,insallah sonunu da goruruz hayirlisiyla.

merhaba arkadaşlar bende ilk bebeğimi 25+1 de rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybettim şu an yine hamileyim 16. haftada açılmam oldu mc donald serklaj uygulandı ve 36. haftadayım üstelik serklajdan sonra sadece 15 gün istirahat ettim 1 hafta sonra serklajım alınacak moralinizi yüksek tutun iyi düşünün iyi olsun hayırlı doğumlar :CüvCüv:

merhaba arkadaşlar bende ilk bebeğimi 25+1 de rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybettim şu an yine hamileyim 16. haftada açılmam oldu mc donald serklaj uygulandı ve 36. haftadayım üstelik serklajdan sonra sadece 15 gün istirahat ettim 1 hafta sonra serklajım alınacak moralinizi yüksek tutun iyi düşünün iyi olsun hayırlı doğumlar :CüvCüv:

boyle gebeliginin sonuna gelenlerin haberlerini okudukca gercekten moralim yukseliyor,Allah bize de o gunleri gostersin,size de en kolayindan en hayirlisindan dogumlar nasib etsin.

yazdıklarınızı okuyunca moralim yükseldi.bursa tüp bebek merkezinin dr tanıyordum birde ondan bilgi alayım dedim aradım 24.haftadan sonra yatmalısınız dedi.MELEKLERıMıZıN görecek günü varsa alıcağız onları kucağımıza

sevgili nursaygın dr sana ilaç ne verdi ne kullandın.birde özellikle dikkat ettiğin bir şey oldumu

deba cım serklajdan sonra dr um nidilat başladı 1 hafta günde 3 kez kullandım bunun dışında sadece elevit ve magmezyum devam ediyorum günde 1 kez özel olarak yaptığım bişey olmadı sadece aldığım gıdalara dikkat ettim bebek çabuk kilo alsın diye her ihtimale karşı birde ağır ev işi yapmadım

çok teşekkür ederim.ben cumartesi günü dr gideceğim ama kendi dr.uma değil 3 boyutlu için başka bir dr bakıcak acaba orda rahim agzı ile ilgili bir şey söylermi

slm arkadaşlar banada serklaj yapıldı 13 haftalıkken şuan 17 haftalık hamıleyım 4. gebelığım 2 tanesını normal doğum yapıldı açılma oldu rahımde kıramplı sancı ve sonrasın da doğum 1.bebeğim 19 haftalıkken 2. bebeğim 18 haftalıkken 3. 1,5 aylıkken bu kez hamıle kalmadan araştırldı kan pıhtılaşması var şuan her gun iğne kullnyrm ve bu sefer dıkış te atıl dı zaman rabbim bidaha aynı acıları yaşatmasın kımseye sağlıklı bebeklerımızı kucağımıza almayı nasip etsin

canım benim allah sabrını versin çok zor yaşadıkların işallah bu sefer yüzün güler canım.bende serklajdan sonra her gün düşünüyorum hergün dua adiyorum allahım lütfen bana evlat acıını yaşatma diye

sevgili DEBA rahim ağzı yetmezliği ultrasonda görülebiliyor ama bunu dra mutlaka belirt dikkatli baksın her dr göremeyebiliyor benim dr serklajdan sonra sürekli ultrasondon takip etti inşallah hayırlısıyla alırsın bebişini kucağına :Saruboceq:

Arkadaşlar bende ilk benegimi 25 haftalik kaybettim şimdi tekrar hamileyim serklaj yapılacak 2 hafta sonra ama çok korkuyorum lütfen serklaj geçirenler bu süreci detaylı anlatabilirmi

21.haftamda ikiz bebeklerden birinin boş kesesi düşerken diğer bebeğin kesesi de Rahim ağzından vajinaya sarktı doğum sancısı falan olmadı ağrı bile yoktu kanama oldu hemen hastahaneye koştuk ikizlerden sağlıklı bebeğimiz yaşıyordu iki gün oldu bebeğin kesesi geri rahime itildi ve dikiş atıldı şimdi iki gün oldu hala kanamam var kaynanalarınız ne zaman geçti ve sonrasında bebeğin yaşaması için neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim Allah hepimizin Yardımcısı olsun🤲

X