ameliyat sonrası silikon tampon...

tugibu

pamuk prenses :))
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
599
5
kızlar yeni bir tampon cıkmıs silikon ortası delik nefes alabılıyorsunuz.. ameliyattan sonra bunu yaptıran varmı? bilmiyorumkismile

kızlar yeni bir tampon cıkmıs silikon ortası delik nefes alabılıyorsunuz.. ameliyattan sonra bunu yaptıran varmı? bilmiyorumkismile

cnm yeni deilki oo bayadır var..benim tamponun öyleydii delikli silikonn..içi kan doldugu için nefes çok alamıyosun..sürekli deniz suyu sıkıyodum ozman açılıyodu biras nefes alabiliyordumm..ama düşünüldügü gibi normal nefes alınmıyor..

zaten herkes bu tamponlardan kullanıyor o eski kazıkları kullan kalmamıştır herhalde. Silikon olduğu için rahatsız etmıyor burunda nefes almak için delikler olduğu doğru ama ben ameliyatın ilk günü nefes alabildim sonra kan phtılaşınca tıkandı ve hiç nefes girmedi. Silikon tampondaki en güzel şey çıkarken kaygan olduğu için canını çok fazla yakmaması ben çok acıycak sandım cıyak cıyak bagırdım tampon çıkmış ben hala bağırıyorum bir baktım çıkmış gerçekten büyük kolayklık

ayrıca ameliyattan sonra bir müddet nefes almayı unut burun şiştiği için nefes alamıyor insan benim silikonlar çıktı hala nefes alamıyorum mesela doktor iki ay sonra düzene girer dedi tabiki az dolsa hava giriyor içeri

bu yıl çıkmış diye duymuştumm bilmiyorumkismile diğerlerine oranla daha kolay cıkarılıyormuş opuyorumnanaktan

valla bendede vardı ama sadece sılıkon tampon yokdu yanı sılıkon tanpon bıde ıcınde sıgara ızmarıtı gıbı bısey gorunuyodu ıcı doluydu yanı amelıyattan 3 gun sonra ıcınde gortunune aldı bı kac gun sonrada ayrıca sılıkon tamponu cıkarttrmaya gıttım dıkıslerle bırlıktete o sılıkonu aldı

evet ilk gün nefes alabiliyormuşsun ama sonradan kan pıhtılaşması tıkıyormuş yerimseniben evet okyanus suyu ile temizleme yapılıyor bi süre.. çünkü kuvvetli burun silme falan yapılamıyor :1no2:

güneşe çıkmakta yasakmışş koruyucu krem sürmek gerekiyormuş :uhm:

canım benim burnumdada silikon tampon vardı valla benim tamponun içi kanla falan dolmadı allahtan çıkana kadar hiç bişi olmadı burnumdanda güzel nefes alabildim.çıkartırken de hiç bi acı sızı olmuyor çok rahat..tavsiye ederim..

valla çok sevindim,kullanacak arkadaşlar adına.o kazık gibi gazlı bezleri beynine kadar sokuyorlar:)allahım insanın hayatı kararıyor resmen 2 kere yaşadım her hali zor aslında burnun.

bnm rahat çıktıda... o kadar uzun şeyi neresine sığdırdılar onu çözemedim ben

Sığdırır onlar kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

benimki de silikonlu idi.Öyle sanıldığı gibi bir acı olmuyor.Çok anlık hafifi bir acı oluyor.o da hemen geçiyor.Çok az nefes alabiliyosun silikonlu da olsa.Zaten silikonda çıksa bir ay kadar insan tıkanıyor sürekli.ben şahsen öyle oldum.Ama şimdi 2 ay oldu rahat nefes alıyorum çokkkkkkk şükür.

Çıkarılırken acı değil de, garip bir his yahu ..
Tarif edemiyorum ..
Sizden bişey kopuyor sanki, yavaş yavaş ..lık ılık ..
ay bir tuhaf oldum :S

bende ameliyattan ve ameliyat sonrası ağrıdan çok tamponun çıkış anından acaip korkuyordum. ameliyatımın 6.günü tamponların çıkacağı gün bi heyecan bastı beni korku da bi taraftan valla evlendiğim gün o kadar heyecanlanmadımkaydirigubbakcemile3
o an geldi çattı ve inanılmaz rahat oldu bitti herşey ve benim gıkım çıkmadı hiç acı olmadı silikon tampon vardı zaten inanılmaz rahatladım 6 gün boyunca nefessizliğin acısını o saniye öyel bi çıkardımki. acaip bi his oluştu bende tamponlar çıkınca hafif burun içinde yanma hissi oluşuyo o da çoook normal zaten. o kadar kan birikti içinde. ama acıdan eser yok korkmayın. 2.gün kapandı burnum yine ağızdan nefese devam....

Ayy bende Zuhtu bey dokundugu an bi garip oluyorum basim falan donuyo hemen yatiriyo ama bayilcak gibi oluyorum :)

Benim bugün aldılar o silikon tamponu altıncı gün, çok korkuyordum ama hiçbir şey hissetmedim, garip bir his denen his ben de olmadı. Güzel bişey yani.

Benim 8.gün hala almadılar bilgisi olan var mı? Ayrıca tamponlar alınınca şişlik daha çabuk mu iniyor ?

Benim ertesi gün aldı doktorum sizlerin niye böyle geç olmuş yoksa benim mi çok erken olmuş gerçi hiçbir sorun da yaşamadım..

X