Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra

darksoulriver

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2008
3.912
2
10 aydır doğum kontrol hapı kullanıyordum ama artık bıraktım,kullanmıyorum bu ay.
Hapı bırakan arkadaşlar kendinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz? Mesela benim göğüslerim ağrıyor,göğüs uçlarım ise dayanılmaz şekilde ağrıyor. Çok hassaslaştı.Dokunamıyorum bile.Sizler de böyle şeyler yaşadınız mı? Normal mi bu durum?

Hangi doğum kontrol hapını kullanmıştınız?
Ve bu belirtiler bırakınca mı ortaya çıktı?

Yasmin kullanıyordum. Çok memnundum. Mesela adet dönemimde çok kanamam oluyordu ve regl dönemim uzun sürüyordu, yasminle birlikte kanamam azalmış, regl sürem kısalmıştı.Tüylenme problemim vardı o da düzene girdi.Adet öncesi sendromlar yaşardım önceden hap kullandığım sürece yaşamadım.......vs
Hatta 10 aylık dönem içerisinde bir ay ara vermiştim hap kullanımına. Çok sancılı,uzun ve yoğun bir adet dönemi geçirmiştim. Bu yüzden tekrar hapa başladım.
Birkaç ay sonra bebek çalışmalarına başlayacağız. Hap kullanımına son verdikten ancak 3 ay sonra hormonlar normale dönüyormuş.Bu nedenle şimdiden bırakmak istedim.

xxDERıNxx, cnm evet hap kullanımını bırakınca bu hassasiyet başladı :KK43:

canım 4 ay kadar bende doğum kontrol hapı kullandım adetlerimin düzene girmesi için..
benim hapım da yasmindi.. bıraktıktan sonra olumsuz yönü iştahımı açtı, bir kaç kilo almama sebep oldu ve göğüslerimde hassasiyet oldu..
bırakalı 2 ay oldu zamanla geçti bu sorunlar.. zamanla düzelir herhalde..
tabiki kişiden kişiye de değişiklik gösteriyor.

canım 4 ay kadar bende doğum kontrol hapı kullandım adetlerimin düzene girmesi için..
benim hapım da yasmindi.. bıraktıktan sonra olumsuz yönü iştahımı açtı, bir kaç kilo almama sebep oldu ve göğüslerimde hassasiyet oldu..
bırakalı 2 ay oldu zamanla geçti bu sorunlar.. zamanla düzelir herhalde..
tabiki kişiden kişiye de değişiklik gösteriyor.

canım hapi bıraktıktan sora adetin düzenli olmaya devam ettimi :uhm:

Ben kendi adıma cevap vereyim, daha sonra Çıkolata26 da yanıtlar, hepimizi bilgilendirir.
Doğum kontrol hapı kullanımı öncesinde, kullanırken ve sonrasında hiçbir şekilde adet düzenim değişmedi. Hep 28 gün yerimseniben

bende 10 aydır yasmin le korunuyorum ve yazın bırakacağım bebek için,korktum şimdi bak olumsuz etkiler yaparsa eğer diye...eyvahedigeldismile

yasminni 5 yıll kulandım..haptan çok memenunum
6 ayy önce bıraktım bebek düşününyorum çünkü...bi hasasiyetim olmadııı

Ben kendi adıma cevap vereyim, daha sonra Çİkolata26 da yanıtlar, hepimizi bilgilendirir.
Doğum kontrol hapı kullanımı öncesinde, kullanırken ve sonrasında hiçbir şekilde adet düzenim değişmedi. Hep 28 gün yerimseniben

canım ben adetimi düzenlesin die dogum kontrol hapi kullandım bırakınca adet olmuyorum yasmin arkadaşın adetini düzene soktuysa bende bu markayı denemek istedim

canım ben adetimi düzenlesin die dogum kontrol hapi kullandım bırakınca adet olmuyorum yasmin arkadaşın adetini düzene soktuysa bende bu markayı denemek istedim
Doğum kontrol hapları hormonları düznlediği için dolayısıyla adet de düzene giriyor. Bu konuyu doktorunla konuştun mu hiç? Farklı bir hap kullanıyorsun sanırım

10 aydır doğum kontrol hapı kullanıyordum ama artık bıraktım,kullanmıyorum bu ay.
Hapı bırakan arkadaşlar kendinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz? Mesela benim göğüslerim ağrıyor,göğüs uçlarım ise dayanılmaz şekilde ağrıyor. Çok hassaslaştı.Dokunamıyorum bile.Sizler de böyle şeyler yaşadınız mı? Normal mi bu durum?

Merhabalar.. ben de 10 ay kullandım Yasmini ve geçen ay bıraktım sonrasında adetim yine normal gününde geldi.yalnız bu ay hala birşey yok ve bugün 34.günümdeyim normalde hep 28 günde bi oluyordum.acaba hapı bırakmanın bir etkisi olabilirim?

Ben zaman zaman hap kullanımına ara veriyordum. 2 ay önce bebek düşündüğümüz için hapı bıraktım. ılk bıraktığım ay adetim günümde geldi ama ikinci ay adetim gecikti 3 gün. Hatta hamile olduğumu sandım :))

arkadaşlar geçen ay doğum kontrol ilacı kullandım kasımın 20inde regl oldum bu ay korunmadık ve hala adet olmadım ilacı bıraktıktan sonra adet gecıkmesi olur mu? bugun ayın 19u ve 30. gün hamile olabilir miyim ki?

Ben zaman zaman hap kullanımına ara veriyordum. 2 ay önce bebek düşündüğümüz için hapı bıraktım. ılk bıraktığım ay adetim günümde geldi ama ikinci ay adetim gecikti 3 gün. Hatta hamile olduğumu sandım :))

cnm sna bsey sorabilir myim ? benim de kistim var 2 tne o yüzden kullanıyorum yasmin i ..şu anda 7 günlük aradayım..Ara verdiğimin 4.günü adetim geldi yani bugün.Ya hani 8.günü başlamam gerekiyo ya benim o güne kadar adetim bitmemiş olursa napıcam ? doktoruma da sormayı unutmuşum gittiğimde.yani bitmemiş olduğu halde baslarsam adetim yarıda kesilir mi nolur veya yarıda kesilirse bi sorn olr mu sen bırakmışsn ama unutmamışsndır herhalde? Lütfen yardm et :KK43:

cnm sna bsey sorabilir myim ? benim de kistim var 2 tne o yüzden kullanıyorum yasmin i ..şu anda 7 günlük aradayım..Ara verdiğimin 4.günü adetim geldi yani bugün.Ya hani 8.günü başlamam gerekiyo ya benim o güne kadar adetim bitmemiş olursa napıcam ? doktoruma da sormayı unutmuşum gittiğimde.yani bitmemiş olduğu halde baslarsam adetim yarıda kesilir mi nolur veya yarıda kesilirse bi sorn olr mu sen bırakmışsn ama unutmamışsndır herhalde? Lütfen yardm et :KK43:

adetin bitmese de 8.gün başlaman gerekiyor

selam kızlar bende 6 ay kadar kullanmıstım yılbasında bırakmıstım bıraktıgım ay normal gününde geldi sonraki diger aylarda gcikmeli geldi 6 gün falan sonra gelmişti hamile oldugumu sanmıstım bende eşim korundugu halde :)) ama sonradan sanırım siklusum düzeldi 32 günde bir geliyor... yasmini bıraktıktan sonra mutlaka bi doktora görünün arkadaslar kist vb şeylerin olasılıgına karsı...

bende 1 sene kadar kullandım 6 aydır içmiyorum. adet düzensiliğim vardı hap kullanırken geçti ama şimdi yine var. bende hiçbir değişiklik olmadı bırakınca. ama sanırım kişiden kişiye değişiyor.

X