Yumurta Rezervi azlığında Kısa Protokol mü? uzun Protokol mü?

Tiny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
543
7
Merhaba Arkadaşlar,

Az yumurta üreten bvir bünyeye sahibim, aynı sorunu yaşayan sizlerden de bilgi almak istiyorum kısa protokol mü yoksa uzun protokol mü? uygulandı sizlere. Bana kısa protokol denildi. henüz başlamadım ama kafam karışık . ne yiyip ne içeceğimi şaşırdım artık :KK43:((

şimdiden teşekkürler hepinize

bende rezerve azliginda kisa protokol diye biliyorum. yine de basina gelen arkadaslar daha net bilgi verecektir. rezervin azligina cok takilma onemli olan yumurtanin kalitesi, iki yumurta olsun ama kaliteli olsun. sonucta cok yumurta illa olacagi anlamina gelmiyor hatta doktorum cok yumurta demek kalitesi dusuk yumurta demek diyor. bu arada rezervi cok az denen arkadasim 42 yasindan dogal yoldan ikizlere hamile kaldi saglikla da kucakladi Masallah. kiz kac kez tup bebek yapmisti olmamisti oysaki.
benim anladigim kaliteli olsun az sperm az yumurta olsun onemli degil.

Tiny, benim 5 başarısız microm var 4 tanesi kısa 1 tanesi uzun protokolle oldu.Yumurta rezervim çok değil.Hep 5-6 yumurta oldu tedavilerimde.Ama uzun protokolde tam 14 yumurta oldu.8 tane 8 hücreli embriyom oldu.Donmuşlarla bile denedim sonradan düşün.Ama rezerv azlığıda önce kısa protokol deneniyor.Uzunu pek istemiyor doktorlar.Ben gelecek denememi yine uzun protokolle deneyeceğim.Biraz benim isteğimle de doktorum buna karar verdi.Uzun protokollerde başarı oranı ve embriyo kalitesi daha iyi oluyor dedi bana...Ama tabii bu durum kişiden kişiye değişir.Belki benim ilki kadar iyi olmayacak bu denemem.

benimkide az ve üç kez denedim, üçündede doktorlar kısa protokol uyguladı.

tiny merhaba canım, benim de yumurta rezervim az ve perşembe günü( 04.03.2010) kısa protokolle tedaviye başladım. Önce 5 gün boyunca femara hapı kullanıcam, bugün 4.gün oldu. Dün gonal f iğneye 375'le başladım bunların dışında cetracide ve çatlatma iğnesi verdi ,yarın ilk kontrolüm olacak. Sen ne zaman başlıyosun tedaviye karar verdin mi? Bence zaman kaybetmeden karar ver ve başla , çünkü yumurta rezervimiz az olduğu için zaman çok değerli bizim için.

Merhaba Arkadaşlar,

Az yumurta üreten bvir bünyeye sahibim, aynı sorunu yaşayan sizlerden de bilgi almak istiyorum kısa protokol mü yoksa uzun protokol mü? uygulandı sizlere. Bana kısa protokol denildi. henüz başlamadım ama kafam karışık . ne yiyip ne içeceğimi şaşırdım artık :KK43:((

şimdiden teşekkürler hepinize

canım benimde aynı yumurta rezerv zayıf uzun protokol uygulandı olmadı doktorum 3 ay sonra gel kısa protokol denıyelım dedı maddı ımkansızlıktan dolayı gıdemedım

benim e2 değerim düşüktü 16 idi...bu hormonun düşük olması yumurtalıkların uyarılmaya daha çabuk yanıt vermesini sağlıyormuş...kısa oldu onun için

arkadaslar fsh ınız kaç çıkıyor.....limon senin kaçtı fsh.....

filo cum fsh ım 22 çıktı en son tahlilde, oldukça yüksek biliyorum ama ben umudumu hiç kaybetmiyorum bu ilk denemem olacak ve inşallah sizlere güzel haber vericem burdan.Yarın yine kontrolüm var, bakalım nasıl benim yumoşlar ? Senin de yüksek mi fsh ın?

tiny sen de konu açıp kaçmış gibisin , nerelerdesin kaç gündür hiçbişey yazmamışsın , naptın kararını verdin mi? Hangi hastaneye, hangi doktora gittin, yaklaşımları nasıl.....vs biraz bahsetsene canım, bizim sorunumuz aynı olduğu için paylaşımlarımız önemli

kızlar açıp kaçmış gibi olmuşum ama hastamız vardı, kayınpederim bende o yüzden giremiyorum arada girebiliyorum kızlar işlerde yoğun maalesef. fsh e2 değerlerimi hatırlamıyorum fakat, doktorun bana dediğini yumurtalıkların az çalışıyor yani, biz olan yumurtaları büyültüyoruz, ama yumurta çoğaltma gibi bir durumumuz yok dedi. regili 3. günü 8-9 adet yumurta gözüküyordu bununla başlarsak az yumurta elde edebiliriz dedi. bizde hastamız olduğu için erteledik, bu ay sonu başlayacağız eğer yumurtalar iyi ise çünkü birde benimkiler çabuk gelişiyor diğerlerini engelliyor. yani işim biraz zor. kuvvet macunu aldım bu arada onu kullanıyorum hayıt içiyorum sabah akşam, birde soğan kürüne başladım yani ne yapacağımı bilmiyorumm, şimdi oldu mu kızlar epey uzun bir yazı olmuş , arayı kapatmışımdır umaırım :))

geçmiş olsun tiny cim, alınmadım umarım öyle dediğime ama anlaşılan işe yaramış :) bugün çok üzgünüm, hiç yumurtam gözükmedi ultrasonda tedavinin 9.günüydü bugün ve ilaçlara yanıt vermedi yumurtalıklarım , tedaviyi sonlandırmak durumunda kaldık,ilk denememdi benim. 10 gün sonra kontrole çağırdı doktor ,yumurta kendiliğinden gelişirse onunla deniycez. 375 ünite gonal f le başlamıştım.Bütün gün kendimde değildim. Yine de umudumu kaybetmemeye çalışıyorum ama üzülmemek elde değil tabii. Yalnız beni şaşırtan şey her ay gözüken ve olgunlaşan yumurta ilaçları kullanınca neden yok anlamadım,vücudun ilaçlara tepkisi olabilir mi,bilmiyorum.ışte böyle canım,beklemedeyim şimdilik.

limoncum üzme kendini, vücudumuz öyle garipki anlam vermek çok zor. sabırlı olarak bu işin üstesinden geleceğiz inşallah.

mrhaba kılar vüçudumuz cok garip ben hep tedvilerimde cok farlı yumurta cıkardım:)ilk teavi 7 ikinci 1 üçüncü tedavimde 24 yumurta şok olmuştum 24 olunca şimdi tekrara tedaviye iricem cok merak ediyorum ne cıkıcak tabi bunların hepside kalitesiz oluyor kalite için varmı bir öneriniz

güneş bende araştırıyorum tek bulduğum incir kürü ama bana da lazım daha fazla bilgi..benim 6 çıktı kalitesiz 2 si döllendi ve olamdı tabiki..

mrhaba kılar vüçudumuz cok garip ben hep tedvilerimde cok farlı yumurta cıkardım:)ilk teavi 7 ikinci 1 üçüncü tedavimde 24 yumurta şok olmuştum 24 olunca şimdi tekrara tedaviye iricem cok merak ediyorum ne cıkıcak tabi bunların hepside kalitesiz oluyor kalite için varmı bir öneriniz

Bende az yumurta üretiyorum. Bide eşiminde sperm sayısı 3 milyonlarda. İki yönden sakatız yani :) İlk tüp denememde iki yumurta toplandı hiç döllenmedi ve transfer olmadı. Geçen ayki denememizde 3 yumurta toplandı iki tane 1. kalite embriyo transfer edildi. Ama düşük oldu :KK43: Ben ikinciden önce Lcarnitine denilen bir yağ yakıcı kullanmıştım 2 ay kadar ve tedavinin başladığı gün tarçın-çörekotu-bal karışımına başladım, yumurtalar 15mm olana kadar kullandım. Artık bu yüzdenmi kaliteli oldu yoksa olasımı vardı zaten bilmiyom. Bi dahaki denememde de dhae kullanayım diyorum. Ya tutarsa muhabbeti olduk artık :)

Bende az yumurta üretiyorum. Bide eşiminde sperm sayısı 3 milyonlarda. İki yönden sakatız yani :) İlk tüp denememde iki yumurta toplandı hiç döllenmedi ve transfer olmadı. Geçen ayki denememizde 3 yumurta toplandı iki tane 1. kalite embriyo transfer edildi. Ama düşük oldu :KK43: Ben ikinciden önce Lcarnitine denilen bir yağ yakıcı kullanmıştım 2 ay kadar ve tedavinin başladığı gün tarçın-çörekotu-bal karışımına başladım, yumurtalar 15mm olana kadar kullandım. Artık bu yüzdenmi kaliteli oldu yoksa olasımı vardı zaten bilmiyom. Bi dahaki denememde de dhae kullanayım diyorum. Ya tutarsa muhabbeti olduk artık :)

geçmiş olsun dhae nedir acaba?

geçmiş olsun dhae nedir acaba?

Dhae hormon içeren bi ürün , gnc yada 21 century gibi markaların var . Bana alman hastanesindeki bir doktor yazmıştı ama kullanmadım ikinci denememde. Şimdiki doktorumda kullan dedi. Bi garantisi yok ama zararıda yok dedi. Yumurta kalitesini ve birazcıkda sayısını artırıyomuş . Ama en az üç ay kullanılmalıymış. Başlayacam yakında bakalım

Dhae hormon içeren bi ürün , gnc yada 21 century gibi markaların var . Bana alman hastanesindeki bir doktor yazmıştı ama kullanmadım ikinci denememde. Şimdiki doktorumda kullan dedi. Bi garantisi yok ama zararıda yok dedi. Yumurta kalitesini ve birazcıkda sayısını artırıyomuş . Ama en az üç ay kullanılmalıymış. Başlayacam yakında bakalım

peki bunun reçeteyle mi yazılması gerekiyor..

tüp bebek denemesinden önce mi kullanılıyor?
bende tüp bebek yaptırdım olmadı mayısta aşılama olacak kullansam olur mu acaba?
bende kist sorunu da var şu anda yok kistim ama 2 kere ameliyat oldum..
ameliyatlardan dolayı yumurtalar kalitesiz..

X